Дата: Понеділок, 07.02.2011, 20:14 | Повідомлення # 1
Група: Видалені
1. Больничные теперь не проходят по КЕКВ и КФК или КПК 2. Юр и Финобязательства на них не берутся 3. В мереже добавляете счёт 3711 (код коштів 0) 4. Чтоб набрать платёжку нужно сразу переходить в меню платёжки, выбрать добавить "За рахунками інших клієнтів" 5. Со счёта 3711 с больничных теперь при перечислении можно удерживать подоходный и ЄСВ 6. Нарахування ЄСВ на лікарняні 33,2 %( ті котрі соцстрах профінансував на рах.3711 ) проводяться з КЕКВ 2120 реєстраційного рахунку установи 7. Виплата з рах.3711 проводиться в найближчий до виплати з\плати термін ( а не відразу після поступлення туди коштів)
Отражение в отчётности: Деньги полученные на сч.3711 от ФССТВП остались на счету - показываются в активе рядок. 270 "Інші рахунки в казначействі" Сумма начисленных но не виплаченых больничных за счет ФССТВП показывается в пасиве ряд.429 "Розрахунки за іншими операціями" на сумму невыплаченных больничных. Сумма начисленных но не выплаченных больничных за счет ФССТВП показывается в додатку 25 "Довідка про дебіторськ кредиторську заборгованість за операціями, які не відображаються у формі №7д, №7м".
ЯКЩО ВИЯВЛЕНО ПОМИЛКУ В ЗАЯВІ-РОЗРАХУНКУ]ЯК ДІЯТИ СТРАХУВАЛЬНИКУ В РАЗІ, ЯКЩО ВИЯВЛЕНО ПОМИЛКУ В ЗАЯВІ-РОЗРАХУНКУ ФССТВП у листі від 05.04.2011 р. № 01-16-755 розглядає ситуацію, коли страхувальником виявлено помилку, пов’язану із завищенням сум у заявах-розрахунках, що надані до органів Фонду. У цьому разі страхувальник повинен: — після виявлення помилки терміново письмово повідомити орган Фонду за місцем обліку про зміст помилки (прізвище та ініціали застрахованої особи, номер листка непрацездатності та вид допомоги, щодо якого виявлено помилку) з подальшим відображенням повернутих сум у звіті по коштах Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП; — протягом 3 робочих днів після виплати допомоги застрахованим особам за рахунок отриманих від Фонду коштів, але не пізніше 3 робочих днів після найближчого від отримання коштів Фонду терміну виплати заробітної плати у страхувальника, надлишково отримані суми повернути на рахунок органу відділення Фонду, з якого здійснювалося фінансування. Як зазначено в листі, при забезпеченні вказаних строків повернення коштів фінансові санкції, передбачені ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III, не застосовуються. У разі порушення 3-денного терміну повернення надлишково отриманих коштів Фонду страхувальник повинен сплатити штраф у розмірі 10 % несвоєчасно повернутих страхових коштів та пеню в розмірі 0,1 % від суми несвоєчасно повернутих страхових коштів і штрафних санкцій, розраховану за кожний день прострочення платежу.
При расчете пособия необходимо учитывать, что первые пять дней нетрудоспособности вследствие заболевания или травмы, не связанной с несчастным случаем на производстве, оплачиваются предприятием, а за счет средств Фонда сумма пособия выплачивается начиная с шестого дня нетрудоспособности.
В этой связи бухгалтеру целесообразно сразу провести разделение всей суммы начисленного пособия на сумму оплаты первых пяти дней (за счет средств предприятия) и на остальную сумму (выплачиваемую за счет Фонда).
Механизм оплаты первых пяти дней нетрудоспособности регулируется Порядком № 439.
Для расчета суммы пособия по временной утрате трудоспособности используется показатель средней заработной платы. Рассчитывается он по правилам, установленным Порядком № 1266.
Особенности исчисления средней заработной платы для расчета пособия по временной нетрудоспособности рассмотрены также в письме Минтруда от 06.10.2006 г. № 673/020/99-06.
Суммы пособия не подлежат индексации,1 поскольку для расчета берется уже проиндексированный в общеустановленном порядке размер выплат (абз. 3 п. 3 Порядка проведения индексации денежных доходов населения).
На основании вышеуказанных исходных данных рассчитывается показатель среднедневной заработной платы.
Для этого суммарный заработок (т. е. сумма всех учитываемых при расчете выплат) нужно разделить на количество рабочих дней в соответствии с графиком работы предприятия, приходящихся на расчетный период (п. 14 Порядка № 1266).
Непосредственно сумма пособия исчисляется путем умножения величины среднедневного заработка на количество рабочих дней временной нетрудоспособности.
Если пособие рассчитывается для оплаты временной нетрудоспособности лиц, работающих по индивидуальному графику или посменно, то в таком случае при расчете используется показатель среднечасовой, а не среднедневной заработной платы.
Показатель среднечасовой заработной платы определяется путем деления суммарного заработка на количество рабочих часов.
При расчете суммы пособия среднечасовой заработок умножается на количество рабочих часов в соответствии с графиком работы, приходящихся на период временной нетрудоспособности.
Вторым определяющим фактором при расчете суммы пособия является страховой стаж, в зависимости от которого работнику выплачивается определенный процент от рассчитанной суммы пособия.
Так, в общем случае пособие выплачивается в следующих размерах:
60 % – при стаже до пяти лет;
80 % при стаже от пяти до восьми лет;
100 % при стаже свыше восьми лет.
При этом на оплату пособия в 100-процентном размере независимо от страхового стажа имеют право отдельные категории работников, перечисленные в ст. 37 Закона № 2240.1
Для исчисления суммы пособия по временной нетрудоспособности можно воспользоваться следующей формулой:
П = Зср х Крд х С, где
П – сумма пособия;
Зср – среднедневной (среднечасовой) заработок;
Крд – количество рабочих дней (часов), приходящихся на период нетрудоспособности;
С – процент оплаты больничного в зависимости от стажа.
Пособие по беременности и родам (декретные) выплачивается полностью за счет средств Фонда соцстрахования в связи с временной утратой трудоспособности.
Основанием для выплаты пособия является больничный, выданный и оформленный в порядке, установленном Инструкцией № 455 Размер пособия исчисляется суммарно и предоставляется независимо от количества дней отпуска, фактически использованных до родов. В отличие от обычного пособия по нетрудоспособности, декретные полностью финансируются за счет средств Фонда. Поэтому правило «первых пяти дней» на них не распространяется. В целом же, за исключением особенностей расчета сумм пособия, порядок предоставления и выплаты пособия по беременности и родам аналогичен порядку предоставления и выплаты пособия по «обычному» больничному
Декретные, также как и «обычный» больничный, выплачиваются в ближайший день выплаты заработной платы после поступления финансирования из Фонда (ст. 52 Закона № 2240).
Для получения финансирования от Фонда работодателю необходимо открыть отдельный расчетный счет (далее – целевой счет) (ч. 2 ст. 21 Закона № 2240). Для расчета сумм пособия по беременности и родам используется показатель средней заработной платы. Определяется он по правилам, установленным Порядком № 1266.
Однако, в отличие от «обычного» больничного, размер декретных не зависит от страхового стажа и выплачивается в размере 100 % среднего заработка (ст. 39 Закона № 2240).
Для исчисления суммы пособия по беременности и родам можно воспользоваться следующей формулой:
П = Зср x Ккд, где:
П – сумма пособия;
Зср – среднедневной (среднечасовой) заработок;
Крд – количество календарных дней «декретного» больничного.
Таким образом, сумма пособия – это произведение среднедневной (среднечасовой) зарплаты и количества календарных дней декретного отпуска.
Как видно из формулы, при определении размера пособия учитываются все календарные дни, а не только рабочие дни (часы), приходящиеся на этот период в соответствии с графиком работы.
начислены больничные Дт-365 Кт-661 удержан с них под. налог Дт-661 Кт-641 удержан един взнос Дт-661 Кт-651 поступили деньги от ФСС Дт- 328 Кт-365 оплачено под нал,внес Дт-641,651 Кт-328 переч з/п на банкомат Дт-664 Кт-328 зачислена з/п Дт-661 кт-664
ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
Роз’яснення Щодо порядку розрахунку середньоденної заробітної плати при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності у випадках, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку (грошового забезпечення) або якщо страховий випадок настав у перший день роботи
Пунктом 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі - Порядок), визначено, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку з поважних причин, що зазначені у пункті 4 цього Порядку, або якщо страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку.
У свою чергу, згідно із абзацом восьмим пункту 14 Порядку, у разі коли середня заробітна плата обчислюється відповідно до пункту 10 Порядку, середньоденна заробітна плата за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки або її частини на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44), а за один робочий день (годину) - на середньомісячну кількість робочих днів (годин), установлену на підприємстві (у структурному підрозділі або за індивідуальним графіком роботи).
Отже, для розрахунку середньоденної заробітної плати при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності у випадках, визначених пунктом 10 Порядку, необхідно місячну тарифну ставку (посадовий оклад) розділити на середньомісячну кількість робочих днів (годин), установлену на підприємстві. У цьому випадку середньомісячну кількість робочих днів (годин) визначають шляхом ділення балансу робочого часу підприємства за календарний рік, в якому настав страховий випадок, на дванадцять місяців.
Дата: П`ятниця, 06.12.2013, 14:18 | Повідомлення # 303
Група: Видалені
Коллеги, HELP!!!!!! Ситуация: сотрудница принесла больничный по беременности и родам с 01.10.13 по 03.02.14, сегодня принесла продолжение (в связи с тяжелыми родами) с 04.02.14 по 17.05.14. ВОПРОС: как я должна его оплатить(алгоритм расчета)? Заранее огромное спасибо!!!!!
Дата: П`ятниця, 06.12.2013, 14:44 | Повідомлення # 304
Група: Видалені
Sofiy, взагалі то, за тяжкі роди додатково лікарняне продовжують на 14 кал.дні. Середньоденний дохід з попереднього лікарняного множимо на 14. У вас чомусь лікарняне до 17.05.2014 року, хоча має бути до 17.02.2014 року.
Дата: Неділя, 08.12.2013, 03:49 | Повідомлення # 313
Група: Видалені
AMK, матпомощь с которой не брались взносы не включается в расчет больничных, а остальная - или полностью или пропорционально отработанному времени если были неотработанные по уважительным причинам дни.
Дата: Понеділок, 09.12.2013, 13:04 | Повідомлення # 314
Група: Видалені
ЦитатаНТП ()
Sofiy, У вас чомусь лікарняне до 17.05.2014 року, хоча має бути до 17.02.2014 року.
НТП, спешила...)) до 17.02.14....спасибо большое за подсказку, а то давече была проверка соцстраха, мозг вынесли напрочь...так теперь перестраховываюсь по поводу и без))))))
Дата: Вівторок, 10.12.2013, 15:55 | Повідомлення # 318
Група: Видалені
Подскажите,как мне быть если при рассчете больничного по беременности и родам была допущена ошибка, когда сотрудник принес доп. больничный на 14 дней, ошибку увидели, теперь нужно вернуть деньги соцстраху, как правильно мне это сделать, и нужно ли платить какую-то пеню или штраф???????
Дата: Четвер, 12.12.2013, 17:55 | Повідомлення # 319
Група: Видалені
Уважаемые бухгалтера, подскажите пожалуйста. Если учет рабочего времени ведется в часах, и мне надо оплатить за счет предприятия 24 часов (три дня) и за счет соц.стр. 22 часов (три дня) как это оформить в заявке на соц.страх, там ведь надо указать количество дней нетруд-ти всего и за счет соц.страха, дней получится всего 6 в т.ч. с.страх 6, а суммы разные предприятие 420 грн. (за 24 часа) а соц.страх 360 грн. за 22 часа. Как правильно оформить в заяве-розрахунок???
Повідомлення відредагував Vibuh - Четвер, 12.12.2013, 18:36
Дата: Четвер, 12.12.2013, 18:59 | Повідомлення # 320
Група: Видалені
Vibuh, на звороті лікарняного листка робите розрахунок середньогодинної ЗП, розписуєте скільки годин, годинну допомогу, усього нараховано. У заяві- розрахунку суму вказуєте ту ж, що нарахована у лікарняному за кількість годин, а кількість днів по факту.
Дата: Четвер, 19.12.2013, 22:43 | Повідомлення # 322
Група: Видалені
Доброго дня, допоможіть хто знає. Теж проблема з лікарняим по вагітності. Але не донараховано лікарняний. Середній занижений, кількість днів взято повних календарних, а був в одному місяці лікарний загальне захворювання. Виявила в наступному аж місяці. Фінансування вже навіть прийшло. Питання в тому, які штрафи очікувати? навіть страшно йти консультуватися в ФСС. розумію що треба донарахувати лікарний, власне вже й зробила розрахунок. Але як оформити? чи ссилаться на той самий лікарняний, той ж період вказати і суму різниці в заявці маю на увазі. і написати якогось листа? а якої форми? заздалегідь вдячна
Дата: Неділя, 12.01.2014, 22:08 | Повідомлення # 323
Група: Видалені
Подскажите, пожалуйста, больничный по беременности и родам с 02.01.2014 года по 07.05. В расчет берем последние 6 месяцев, в этот период был отпуск с 01.07. по 30.07. он был оплачен в июне вместе с материальной помощью на оздоровление. Получается берем сумму отпускных однозначно, а как быть с мат.помощью???? ПОМОГИТЕ, ПОЖАЛУЙСТА!!!!!
Дата: Середа, 15.01.2014, 22:04 | Повідомлення # 326
Група: Видалені
Добрый вечер! работники соцстраха утверждают, что при расчёте больничного листа из расчётного периода не должны минусоваться те дни, когда человек был в бесплатном отпуске. если норма 20рабочих дней, отработано 18, а в бесплатном лтпуске-2дня, то должны брать 20 дней. говорят было разьяснение. может у кого-то тоже возникал такой вопрос? подскажите как правильно посчитать дни для расчета среднедневной зарплаты. заранее спасибо.
Дата: Четвер, 16.01.2014, 01:40 | Повідомлення # 327
Група: Видалені
Котёнок05, не знаю, что могли разъяснять , вроде никто не отменял понятие отработанные дни: Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати (оподатковуваного доходу, грошового забезпечення), з якої сплачувалися страхові внески: на кількість відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді - за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням (у частині призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності), і від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, в частині призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності (крім розрахунку страхових виплат добровільно застрахованим особам) та для оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця. п.14 постанова 1266
Дата: Четвер, 16.01.2014, 21:44 | Повідомлення # 328
Група: Видалені
Добрий вечір! кількість відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді - за словами Фонду з розрахункового періоду згідно Порядку 1266 виключаються неробочі дні лише з поважних причин- лікарняні, відпускні, а дні взяті за свій рахунок це проблема самого працівника, тому вони повинні бути залишені в розрахунковому періоді. розумію. що це неправильно, але нічого не можу довести Фонду- не прийняли лікарняний лист, заявку, сказали все переробити. допоможіть, можливо варто зробити запит до обласного Фонду?
за словами Фонду з розрахункового періоду згідно Порядку 1266 виключаються неробочі дні лише з поважних причин- лікарняні, відпускні, а дні взяті за свій рахунок це проблема самого працівника,
Не вірте на слово . Повинні вказати на постанову, якою керуються. В постанові 1266 подібного не має. п.14. другий абраз не передбачає виключення неробочих днів з поважних причин, там прямо сказано ВІПРАЦЬОВАНІ ДНІ. А от для відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами йде мова про календарні дні, тому там дні відпустки за свій рахунок не виключаються.