Дата: Понеділок, 07.02.2011, 20:14 | Повідомлення # 1
Група: Видалені
1. Больничные теперь не проходят по КЕКВ и КФК или КПК 2. Юр и Финобязательства на них не берутся 3. В мереже добавляете счёт 3711 (код коштів 0) 4. Чтоб набрать платёжку нужно сразу переходить в меню платёжки, выбрать добавить "За рахунками інших клієнтів" 5. Со счёта 3711 с больничных теперь при перечислении можно удерживать подоходный и ЄСВ 6. Нарахування ЄСВ на лікарняні 33,2 %( ті котрі соцстрах профінансував на рах.3711 ) проводяться з КЕКВ 2120 реєстраційного рахунку установи 7. Виплата з рах.3711 проводиться в найближчий до виплати з\плати термін ( а не відразу після поступлення туди коштів)
Отражение в отчётности: Деньги полученные на сч.3711 от ФССТВП остались на счету - показываются в активе рядок. 270 "Інші рахунки в казначействі" Сумма начисленных но не виплаченых больничных за счет ФССТВП показывается в пасиве ряд.429 "Розрахунки за іншими операціями" на сумму невыплаченных больничных. Сумма начисленных но не выплаченных больничных за счет ФССТВП показывается в додатку 25 "Довідка про дебіторськ кредиторську заборгованість за операціями, які не відображаються у формі №7д, №7м".
ЯКЩО ВИЯВЛЕНО ПОМИЛКУ В ЗАЯВІ-РОЗРАХУНКУ]ЯК ДІЯТИ СТРАХУВАЛЬНИКУ В РАЗІ, ЯКЩО ВИЯВЛЕНО ПОМИЛКУ В ЗАЯВІ-РОЗРАХУНКУ ФССТВП у листі від 05.04.2011 р. № 01-16-755 розглядає ситуацію, коли страхувальником виявлено помилку, пов’язану із завищенням сум у заявах-розрахунках, що надані до органів Фонду. У цьому разі страхувальник повинен: — після виявлення помилки терміново письмово повідомити орган Фонду за місцем обліку про зміст помилки (прізвище та ініціали застрахованої особи, номер листка непрацездатності та вид допомоги, щодо якого виявлено помилку) з подальшим відображенням повернутих сум у звіті по коштах Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП; — протягом 3 робочих днів після виплати допомоги застрахованим особам за рахунок отриманих від Фонду коштів, але не пізніше 3 робочих днів після найближчого від отримання коштів Фонду терміну виплати заробітної плати у страхувальника, надлишково отримані суми повернути на рахунок органу відділення Фонду, з якого здійснювалося фінансування. Як зазначено в листі, при забезпеченні вказаних строків повернення коштів фінансові санкції, передбачені ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III, не застосовуються. У разі порушення 3-денного терміну повернення надлишково отриманих коштів Фонду страхувальник повинен сплатити штраф у розмірі 10 % несвоєчасно повернутих страхових коштів та пеню в розмірі 0,1 % від суми несвоєчасно повернутих страхових коштів і штрафних санкцій, розраховану за кожний день прострочення платежу.
При расчете пособия необходимо учитывать, что первые пять дней нетрудоспособности вследствие заболевания или травмы, не связанной с несчастным случаем на производстве, оплачиваются предприятием, а за счет средств Фонда сумма пособия выплачивается начиная с шестого дня нетрудоспособности.
В этой связи бухгалтеру целесообразно сразу провести разделение всей суммы начисленного пособия на сумму оплаты первых пяти дней (за счет средств предприятия) и на остальную сумму (выплачиваемую за счет Фонда).
Механизм оплаты первых пяти дней нетрудоспособности регулируется Порядком № 439.
Для расчета суммы пособия по временной утрате трудоспособности используется показатель средней заработной платы. Рассчитывается он по правилам, установленным Порядком № 1266.
Особенности исчисления средней заработной платы для расчета пособия по временной нетрудоспособности рассмотрены также в письме Минтруда от 06.10.2006 г. № 673/020/99-06.
Суммы пособия не подлежат индексации,1 поскольку для расчета берется уже проиндексированный в общеустановленном порядке размер выплат (абз. 3 п. 3 Порядка проведения индексации денежных доходов населения).
На основании вышеуказанных исходных данных рассчитывается показатель среднедневной заработной платы.
Для этого суммарный заработок (т. е. сумма всех учитываемых при расчете выплат) нужно разделить на количество рабочих дней в соответствии с графиком работы предприятия, приходящихся на расчетный период (п. 14 Порядка № 1266).
Непосредственно сумма пособия исчисляется путем умножения величины среднедневного заработка на количество рабочих дней временной нетрудоспособности.
Если пособие рассчитывается для оплаты временной нетрудоспособности лиц, работающих по индивидуальному графику или посменно, то в таком случае при расчете используется показатель среднечасовой, а не среднедневной заработной платы.
Показатель среднечасовой заработной платы определяется путем деления суммарного заработка на количество рабочих часов.
При расчете суммы пособия среднечасовой заработок умножается на количество рабочих часов в соответствии с графиком работы, приходящихся на период временной нетрудоспособности.
Вторым определяющим фактором при расчете суммы пособия является страховой стаж, в зависимости от которого работнику выплачивается определенный процент от рассчитанной суммы пособия.
Так, в общем случае пособие выплачивается в следующих размерах:
60 % – при стаже до пяти лет;
80 % при стаже от пяти до восьми лет;
100 % при стаже свыше восьми лет.
При этом на оплату пособия в 100-процентном размере независимо от страхового стажа имеют право отдельные категории работников, перечисленные в ст. 37 Закона № 2240.1
Для исчисления суммы пособия по временной нетрудоспособности можно воспользоваться следующей формулой:
П = Зср х Крд х С, где
П – сумма пособия;
Зср – среднедневной (среднечасовой) заработок;
Крд – количество рабочих дней (часов), приходящихся на период нетрудоспособности;
С – процент оплаты больничного в зависимости от стажа.
Пособие по беременности и родам (декретные) выплачивается полностью за счет средств Фонда соцстрахования в связи с временной утратой трудоспособности.
Основанием для выплаты пособия является больничный, выданный и оформленный в порядке, установленном Инструкцией № 455 Размер пособия исчисляется суммарно и предоставляется независимо от количества дней отпуска, фактически использованных до родов. В отличие от обычного пособия по нетрудоспособности, декретные полностью финансируются за счет средств Фонда. Поэтому правило «первых пяти дней» на них не распространяется. В целом же, за исключением особенностей расчета сумм пособия, порядок предоставления и выплаты пособия по беременности и родам аналогичен порядку предоставления и выплаты пособия по «обычному» больничному
Декретные, также как и «обычный» больничный, выплачиваются в ближайший день выплаты заработной платы после поступления финансирования из Фонда (ст. 52 Закона № 2240).
Для получения финансирования от Фонда работодателю необходимо открыть отдельный расчетный счет (далее – целевой счет) (ч. 2 ст. 21 Закона № 2240). Для расчета сумм пособия по беременности и родам используется показатель средней заработной платы. Определяется он по правилам, установленным Порядком № 1266.
Однако, в отличие от «обычного» больничного, размер декретных не зависит от страхового стажа и выплачивается в размере 100 % среднего заработка (ст. 39 Закона № 2240).
Для исчисления суммы пособия по беременности и родам можно воспользоваться следующей формулой:
П = Зср x Ккд, где:
П – сумма пособия;
Зср – среднедневной (среднечасовой) заработок;
Крд – количество календарных дней «декретного» больничного.
Таким образом, сумма пособия – это произведение среднедневной (среднечасовой) зарплаты и количества календарных дней декретного отпуска.
Как видно из формулы, при определении размера пособия учитываются все календарные дни, а не только рабочие дни (часы), приходящиеся на этот период в соответствии с графиком работы.
начислены больничные Дт-365 Кт-661 удержан с них под. налог Дт-661 Кт-641 удержан един взнос Дт-661 Кт-651 поступили деньги от ФСС Дт- 328 Кт-365 оплачено под нал,внес Дт-641,651 Кт-328 переч з/п на банкомат Дт-664 Кт-328 зачислена з/п Дт-661 кт-664
ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
Роз’яснення Щодо порядку розрахунку середньоденної заробітної плати при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності у випадках, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку (грошового забезпечення) або якщо страховий випадок настав у перший день роботи
Пунктом 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі - Порядок), визначено, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку з поважних причин, що зазначені у пункті 4 цього Порядку, або якщо страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку.
У свою чергу, згідно із абзацом восьмим пункту 14 Порядку, у разі коли середня заробітна плата обчислюється відповідно до пункту 10 Порядку, середньоденна заробітна плата за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки або її частини на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44), а за один робочий день (годину) - на середньомісячну кількість робочих днів (годин), установлену на підприємстві (у структурному підрозділі або за індивідуальним графіком роботи).
Отже, для розрахунку середньоденної заробітної плати при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності у випадках, визначених пунктом 10 Порядку, необхідно місячну тарифну ставку (посадовий оклад) розділити на середньомісячну кількість робочих днів (годин), установлену на підприємстві. У цьому випадку середньомісячну кількість робочих днів (годин) визначають шляхом ділення балансу робочого часу підприємства за календарний рік, в якому настав страховий випадок, на дванадцять місяців.
Дата: Четвер, 19.09.2013, 13:51 | Повідомлення # 241
Група: Видалені
valic, если у всех 8-часовый рабочий день, то в часах, думаю, смысла нет высчитывать, а вот если смена другое кол-во часов, то лучше так как рекомендовали, вам же удобней считать
Дата: Четвер, 19.09.2013, 15:52 | Повідомлення # 242
Група: Видалені
У воспитателя другая нагрузка-6 часов в день, многие из сотрудников то на пол ставки, то 0,575 то 0,775, так что мне удобней проставить дни, чем заглядывать в табель каждый раз и считать часы отпуска, простоя, даже не знаю как сделать...
Дата: Четвер, 19.09.2013, 16:19 | Повідомлення # 243
Група: Видалені
valic, ось гарна стаття . Можливо, вам дійсно доцільніше нараховувати лікарняні погодинно? В тій статті є гарні посилання на пункти нормативної бази. Почитайте.
Добавлено (19.09.2013, 15:19) --------------------------------------------- а також тут: читайте приклад 7
Повідомлення відредагував mulberry - Четвер, 19.09.2013, 16:21
Дата: Понеділок, 23.09.2013, 18:49 | Повідомлення # 247
Група: Видалені
Підкажіть що робить, принесли лікарняний з відміткою, що працівнику надали 2 гр. інвалідності, а працівник знаходиться у відпустці по догляду за дитиною. Такий лікарняний оплачується, чи ні?
Дата: Середа, 25.09.2013, 11:56 | Повідомлення # 248
Група: Видалені
Яким чином зараховуються перiоди служби ворганах внутрiшнiх справ, вiйськових формуваннях, органах Служби безпеки України до страхового стажу для оплати листка непрацездатностi?
Частиною 1 статтi 7 Закону України «Прозагальнообов’язкове державне соцiальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатностi та витратами, зумовленими похованням» вiд 18 сiчня 2001 р. № 2240-III (далi — Закон № 2240), який набрав чинностi 28 лютого 2001 року визначено, що страховий стаж — це перiод (сума перiодiв), протягом якого особа пiдлягає загальнообов’язковому державному соцiальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатностi та витратами, зумовленими похованням, i сплачує або за неї сплачуються страховi внески до Фонду соцiального страхування з тимчасової втрати працездатностi (далi — Фонд) в порядку, встановленому законодавством.
Тому для осiб, якi розпочали свою трудовудiяльнiсть пiсля 28 лютого 2001 року, перiоди служби в органах внутрiшнiх справ, вiйськових формуваннях, органах Служби безпеки України не зараховуються до страхового стажу, оскiльки за цi перiоди працiвники (або за них) не сплачували страховi внески до Фонду.
Слiд зазначити, що до страхового стажу зараховуєтьсязагальний трудовий стаж особи до введення в дiю Закону № 2240 в порядку та на умовах, передбачених законодавством, яке дiяло ранiше (частина 2 ст. 7 Закону № 2240). Вiдповiдно до пункту 4 Правил обчислення загального трудового стажу для призначення працiвникам допомоги по тимчасовiй непрацездатностi, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19 жовтня 1998 року № 1658, яка дiяла до набрання чинностi Закону № 2240, до загального трудового стажу зараховувались: служба у Збройних силах України, Нацiональнiй гвардiї, Прикордонних вiйськах, СБУ, внутрiшнiх вiйськах МВС, вiйськах цивiльної оборони та iнших вiйськових формуваннях, утворених вiдповiдно до законiв України, а також в органах внутрiшнiх справ.
Таким чином, перiоди служби в органахвнутрiшнiх справ, вiйськових формуваннях, органах Служби безпеки України, якi мали мiсце до 28 лютого 2001 року, не пiдлягають виключенню iз страхового стажу для оплати листкiв непрацездатностi. Аналогiчнi перiоди, що мали мiсце пiсля 28 лютого 2001 року, не зараховуються до страхового стажу.
Дата: Понеділок, 14.10.2013, 17:37 | Повідомлення # 253
Група: Видалені
Уважаемые коллеги, подскажите пожалуйста как проверить правильность оформления больничного : какие реквизиты должны быть, какие печати и сколько? Может где-то есть какая информация....а то я переширстила пол интернета и ничего не могу найти. Заранее благодарна за помощь!
Дата: Вівторок, 15.10.2013, 10:20 | Повідомлення # 254
Група: Видалені
Цитатаmulberry ()
Lud@, якщо в серпні повністю відпустка і немає робочих днів, то нарахована матеріалка не включається.Добавлено (14.10.2013, 13:05) --------------------------------------------- Lud@, про неврахування зазначеної матеріалки читайте тут: http://www.interbuh.com.ua/ua/documents/onebuhbook/3702
перешла по ссылке и там написано: 6.Якщо в розрахунковому періоді відпустка. Час знаходження у відпустці не належить до поважних причин, тож навіть якщо застрахована особа цілий місяць знаходилась у відпустці (щорічній, додатковій, навчальній, творчій тощо), такий період не виключається з розрахункового періоду, і виплати, нараховані протягом такого місяця (наприклад, премія, допомога на оздоровлення), входять до розрахунку середнього заробітку (див., наприклад, лист Мінпраці від 14.09.2006 р. № 600/020/99-06).
Дата: Вівторок, 15.10.2013, 12:51 | Повідомлення # 258
Група: Видалені
Цитатаorif ()
Sofiy, смотрите: ІНСТРУКЦІЯ про порядок заповнення листка непрацездатності
, я вот её смотрела и ссылаясь на неё попросила своего сотрудника поставить круглую печать и подпись врача на ликарняный, на что мне ответили что там все правильно и никто ничего ставить больше не будет...... вот и думай теперь как быть.....
Дата: Вівторок, 15.10.2013, 13:36 | Повідомлення # 259
Група: Видалені
Sofiy, ну можно в своем фонде с/с проконсультироваться и если Ваше мнение подтвердится аргументированно уведомить сотрудника, что б/л не будет оплачен, я думаю он все сделает, чтобы правильно его оформить
Дата: Середа, 16.10.2013, 19:28 | Повідомлення # 261
Група: Видалені
як правильно подати звіт в міністерство доходів по декретчиці, якщо в неї декретна всніідпустка почалася 30 серпня а лікарняне надала в вересні, як відобразити дату початку відпустки в таблиці 5, та в таблиці 6 чи не буде порушенням якщо в вересні показати 2 дні декретної відпустки за серпень.
Добавлено (16.10.2013, 18:28) --------------------------------------------- і чи показувати кількість днів перебування в трудових відносинах якщо в серпні вже було показано за цілий місяць
Дата: Середа, 16.10.2013, 22:44 | Повідомлення # 262
Група: Видалені
оля27, в шостій таблиці показувати весь період декретної відпустки за кожний місяць окремим рядком, в тому числі і за серпень можна. Днів трудових відносин для декретних не проставляють, тільки заповнюється колонка Кількість днів у зв'язку з вагітністю та пологами. П'ята таблиця проставляються дати з 1 по 31 звітного періоду, думаю можна попробувати поставити 1 число, але як тоді буди з 2 днями декретних за серпень в 6 таблиці... Може хтось щось доповне.
Дата: Середа, 23.10.2013, 10:39 | Повідомлення # 266
Група: Видалені
Подскажите пожалуйста, внешний совместитель должен принести копию больничного листа, обратная сторона в нем должна быть заполнена бухгалтерией по основному месту работы (данные о зарплате, дни, месяцы) или обратная сторона копии заполняется нашей бухгалтерией?
Дата: Середа, 23.10.2013, 17:35 | Повідомлення # 267
Група: Видалені
Підкажіть як правильно перерахувати до бюджету нарахування на лікарняні листи (33,2%), якщо суми лікарняних попадають і на наступний рік на січень-лютий 2014року. Якщо це інший бюджетний період...Чи до якої інстанції звернутися за роз'ясненнями? Бо КРУ чітко розділяє бюджетні роки.
Дата: Середа, 23.10.2013, 21:00 | Повідомлення # 269
Група: Видалені
На даний момент затримка у перерахуванні лікарняних складає 2 місяці, я навіть незнаю коли саме отримаємо кошти від фонду, можливо і виплата буде у 2014 році katino, спасибі за відповідь.
Дата: Середа, 23.10.2013, 23:09 | Повідомлення # 270
Група: Видалені
Vibuh, Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом - копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Порядок і умови видачі, продовження та обліку листків непрацездатності, здійснення контролю за правильністю їх видачі встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за погодженням з Фондом.