Дата: Понеділок, 07.02.2011, 20:14 | Повідомлення # 1
Група: Видалені
1. Больничные теперь не проходят по КЕКВ и КФК или КПК 2. Юр и Финобязательства на них не берутся 3. В мереже добавляете счёт 3711 (код коштів 0) 4. Чтоб набрать платёжку нужно сразу переходить в меню платёжки, выбрать добавить "За рахунками інших клієнтів" 5. Со счёта 3711 с больничных теперь при перечислении можно удерживать подоходный и ЄСВ 6. Нарахування ЄСВ на лікарняні 33,2 %( ті котрі соцстрах профінансував на рах.3711 ) проводяться з КЕКВ 2120 реєстраційного рахунку установи 7. Виплата з рах.3711 проводиться в найближчий до виплати з\плати термін ( а не відразу після поступлення туди коштів)
Отражение в отчётности: Деньги полученные на сч.3711 от ФССТВП остались на счету - показываются в активе рядок. 270 "Інші рахунки в казначействі" Сумма начисленных но не виплаченых больничных за счет ФССТВП показывается в пасиве ряд.429 "Розрахунки за іншими операціями" на сумму невыплаченных больничных. Сумма начисленных но не выплаченных больничных за счет ФССТВП показывается в додатку 25 "Довідка про дебіторськ кредиторську заборгованість за операціями, які не відображаються у формі №7д, №7м".
ЯКЩО ВИЯВЛЕНО ПОМИЛКУ В ЗАЯВІ-РОЗРАХУНКУ]ЯК ДІЯТИ СТРАХУВАЛЬНИКУ В РАЗІ, ЯКЩО ВИЯВЛЕНО ПОМИЛКУ В ЗАЯВІ-РОЗРАХУНКУ ФССТВП у листі від 05.04.2011 р. № 01-16-755 розглядає ситуацію, коли страхувальником виявлено помилку, пов’язану із завищенням сум у заявах-розрахунках, що надані до органів Фонду. У цьому разі страхувальник повинен: — після виявлення помилки терміново письмово повідомити орган Фонду за місцем обліку про зміст помилки (прізвище та ініціали застрахованої особи, номер листка непрацездатності та вид допомоги, щодо якого виявлено помилку) з подальшим відображенням повернутих сум у звіті по коштах Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП; — протягом 3 робочих днів після виплати допомоги застрахованим особам за рахунок отриманих від Фонду коштів, але не пізніше 3 робочих днів після найближчого від отримання коштів Фонду терміну виплати заробітної плати у страхувальника, надлишково отримані суми повернути на рахунок органу відділення Фонду, з якого здійснювалося фінансування. Як зазначено в листі, при забезпеченні вказаних строків повернення коштів фінансові санкції, передбачені ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III, не застосовуються. У разі порушення 3-денного терміну повернення надлишково отриманих коштів Фонду страхувальник повинен сплатити штраф у розмірі 10 % несвоєчасно повернутих страхових коштів та пеню в розмірі 0,1 % від суми несвоєчасно повернутих страхових коштів і штрафних санкцій, розраховану за кожний день прострочення платежу.
При расчете пособия необходимо учитывать, что первые пять дней нетрудоспособности вследствие заболевания или травмы, не связанной с несчастным случаем на производстве, оплачиваются предприятием, а за счет средств Фонда сумма пособия выплачивается начиная с шестого дня нетрудоспособности.
В этой связи бухгалтеру целесообразно сразу провести разделение всей суммы начисленного пособия на сумму оплаты первых пяти дней (за счет средств предприятия) и на остальную сумму (выплачиваемую за счет Фонда).
Механизм оплаты первых пяти дней нетрудоспособности регулируется Порядком № 439.
Для расчета суммы пособия по временной утрате трудоспособности используется показатель средней заработной платы. Рассчитывается он по правилам, установленным Порядком № 1266.
Особенности исчисления средней заработной платы для расчета пособия по временной нетрудоспособности рассмотрены также в письме Минтруда от 06.10.2006 г. № 673/020/99-06.
Суммы пособия не подлежат индексации,1 поскольку для расчета берется уже проиндексированный в общеустановленном порядке размер выплат (абз. 3 п. 3 Порядка проведения индексации денежных доходов населения).
На основании вышеуказанных исходных данных рассчитывается показатель среднедневной заработной платы.
Для этого суммарный заработок (т. е. сумма всех учитываемых при расчете выплат) нужно разделить на количество рабочих дней в соответствии с графиком работы предприятия, приходящихся на расчетный период (п. 14 Порядка № 1266).
Непосредственно сумма пособия исчисляется путем умножения величины среднедневного заработка на количество рабочих дней временной нетрудоспособности.
Если пособие рассчитывается для оплаты временной нетрудоспособности лиц, работающих по индивидуальному графику или посменно, то в таком случае при расчете используется показатель среднечасовой, а не среднедневной заработной платы.
Показатель среднечасовой заработной платы определяется путем деления суммарного заработка на количество рабочих часов.
При расчете суммы пособия среднечасовой заработок умножается на количество рабочих часов в соответствии с графиком работы, приходящихся на период временной нетрудоспособности.
Вторым определяющим фактором при расчете суммы пособия является страховой стаж, в зависимости от которого работнику выплачивается определенный процент от рассчитанной суммы пособия.
Так, в общем случае пособие выплачивается в следующих размерах:
60 % – при стаже до пяти лет;
80 % при стаже от пяти до восьми лет;
100 % при стаже свыше восьми лет.
При этом на оплату пособия в 100-процентном размере независимо от страхового стажа имеют право отдельные категории работников, перечисленные в ст. 37 Закона № 2240.1
Для исчисления суммы пособия по временной нетрудоспособности можно воспользоваться следующей формулой:
П = Зср х Крд х С, где
П – сумма пособия;
Зср – среднедневной (среднечасовой) заработок;
Крд – количество рабочих дней (часов), приходящихся на период нетрудоспособности;
С – процент оплаты больничного в зависимости от стажа.
Пособие по беременности и родам (декретные) выплачивается полностью за счет средств Фонда соцстрахования в связи с временной утратой трудоспособности.
Основанием для выплаты пособия является больничный, выданный и оформленный в порядке, установленном Инструкцией № 455 Размер пособия исчисляется суммарно и предоставляется независимо от количества дней отпуска, фактически использованных до родов. В отличие от обычного пособия по нетрудоспособности, декретные полностью финансируются за счет средств Фонда. Поэтому правило «первых пяти дней» на них не распространяется. В целом же, за исключением особенностей расчета сумм пособия, порядок предоставления и выплаты пособия по беременности и родам аналогичен порядку предоставления и выплаты пособия по «обычному» больничному
Декретные, также как и «обычный» больничный, выплачиваются в ближайший день выплаты заработной платы после поступления финансирования из Фонда (ст. 52 Закона № 2240).
Для получения финансирования от Фонда работодателю необходимо открыть отдельный расчетный счет (далее – целевой счет) (ч. 2 ст. 21 Закона № 2240). Для расчета сумм пособия по беременности и родам используется показатель средней заработной платы. Определяется он по правилам, установленным Порядком № 1266.
Однако, в отличие от «обычного» больничного, размер декретных не зависит от страхового стажа и выплачивается в размере 100 % среднего заработка (ст. 39 Закона № 2240).
Для исчисления суммы пособия по беременности и родам можно воспользоваться следующей формулой:
П = Зср x Ккд, где:
П – сумма пособия;
Зср – среднедневной (среднечасовой) заработок;
Крд – количество календарных дней «декретного» больничного.
Таким образом, сумма пособия – это произведение среднедневной (среднечасовой) зарплаты и количества календарных дней декретного отпуска.
Как видно из формулы, при определении размера пособия учитываются все календарные дни, а не только рабочие дни (часы), приходящиеся на этот период в соответствии с графиком работы.
начислены больничные Дт-365 Кт-661 удержан с них под. налог Дт-661 Кт-641 удержан един взнос Дт-661 Кт-651 поступили деньги от ФСС Дт- 328 Кт-365 оплачено под нал,внес Дт-641,651 Кт-328 переч з/п на банкомат Дт-664 Кт-328 зачислена з/п Дт-661 кт-664
ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
Роз’яснення Щодо порядку розрахунку середньоденної заробітної плати при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності у випадках, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку (грошового забезпечення) або якщо страховий випадок настав у перший день роботи
Пунктом 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі - Порядок), визначено, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку з поважних причин, що зазначені у пункті 4 цього Порядку, або якщо страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку.
У свою чергу, згідно із абзацом восьмим пункту 14 Порядку, у разі коли середня заробітна плата обчислюється відповідно до пункту 10 Порядку, середньоденна заробітна плата за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки або її частини на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44), а за один робочий день (годину) - на середньомісячну кількість робочих днів (годин), установлену на підприємстві (у структурному підрозділі або за індивідуальним графіком роботи).
Отже, для розрахунку середньоденної заробітної плати при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності у випадках, визначених пунктом 10 Порядку, необхідно місячну тарифну ставку (посадовий оклад) розділити на середньомісячну кількість робочих днів (годин), установлену на підприємстві. У цьому випадку середньомісячну кількість робочих днів (годин) визначають шляхом ділення балансу робочого часу підприємства за календарний рік, в якому настав страховий випадок, на дванадцять місяців.
Дата: П`ятниця, 25.10.2013, 11:32 | Повідомлення # 271
Група: Видалені
Добрый день! Подскажите, пожалуйста, как мне просчитать размер выплат. Я 5 рабочих дней находилась на больничном по уходу за больным ребёнком. Работаю я с марта месяца, до средины августа работала на полставки, потом перешла на полную, за это время один раз была на больничном и была в отпуске. Как правильно сделать расчёт?
Добавлено (25.10.2013, 10:32) --------------------------------------------- Я правильно понимаю, отпускные и больные с расчёта исключаются и считается не по среднесуточным, а по среднечасовым?
Дата: П`ятниця, 25.10.2013, 12:03 | Повідомлення # 273
Група: Видалені
eleonore, Розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) для застрахованих осіб (включаючи осіб, які працюють неповний робочий день (робочий тиждень) та добровільно застрахованих осіб), є останні шість календарних місяців (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок.
Середня заробітна плата (грошове забезпечення) застрахованої особи обчислюється виходячи з нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати (у тому числі в натуральній формі).
Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати на кількість календарних днів за розрахунковий період (без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин, - тимчасова непрацездатність.
...для розрахунку страхових виплат та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця застосовується середньоденна заробітна плата (дохід) за відпрацьований час або за один календарний день.
ИТОГ: берём доход за полные шесть месяцев до начала страхового случая, за исключением сумм больничного и отпуска, делим на фактически отработанное время в днях (можно в часах), получает среднюю зарплату и умножаем на пять рабочих дней, которые пришлись на больничный.
Дата: П`ятниця, 25.10.2013, 12:16 | Повідомлення # 274
Група: Видалені
eMelya, я все больничные буду получать через соцстрах, так как болел ребёнок, а не я, мне нужно точно знать как рассчитывать, так как разница больше чем в два раза, если считать по дням то я должна получить приблизительно 570 грн., а по часам 1340 грн. пока я работала на полставки у нас были хорошие премии
Дата: П`ятниця, 25.10.2013, 16:34 | Повідомлення # 275
Група: Видалені
eleonore, хоть за счет предприятия, хоть за счет соцстраха - расчет одинаковый. Что касается совместительства, то отработанное время считается пропорционально занимаемой ставке, грубо говоря день считается как полдня. Можно считать в часах, а в отчете отразить в днях. Будет время поищу инфу, навскидку не помню.
Дата: П`ятниця, 25.10.2013, 20:23 | Повідомлення # 277
Група: Видалені
eleonore, я имел ввиду именно принцип расчета за неполный отработанный день. Совместительство такой же трудовой договор как и основной договор. У випадках, не пов'язаних із застосуванням підсумованого обліку робочого часу або обліку робочого часу в годинах та встановленням неповного робочого дня в місяцях розрахункового періоду, за який обчислюється середня заробітна плата, або в періоді, за який виплачується допомога, для розрахунку страхових виплат та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця застосовується середньоденна заробітна плата (дохід) за відпрацьований час або за один календарний день.
Дата: П`ятниця, 25.10.2013, 23:14 | Повідомлення # 278
Група: Видалені
eleonore, вам однозначно нужно больничный рассчитывать исходя из кол-ва отработанных часов, а не дней. Если так уж сильно сомневаетесь в моем ответе, позвоните в свой соцстрах
а кто болел - вы или ребенок, для расчета больничного разницы не имеет
Повідомлення відредагував orif - П`ятниця, 25.10.2013, 23:16
Дата: Неділя, 27.10.2013, 14:35 | Повідомлення # 279
Група: Видалені
orif, eMelya, спасибо, в понедельник для большей уверенности схожу в соцстрах, а то наша бухгалтер, которая непосредственно занимается зп говорит, что первый раз такое слышит, хоть я ей даже постанову показывала
Дата: Понеділок, 28.10.2013, 19:03 | Повідомлення # 280
Група: Видалені
Помогите, пожалуйста! В сентябре оплатили больничный. За счет предприятия перечислили ЕСВ 2% и 33,2% на всю суму больничных (предприятие+соцстрах). В октябре нашли ошибку в расчете средней зарплаты и как следствие переплату по ЕСВ. Как вернуть переплаченные деньги по ЕСВ с 2% и 33,2%. Когда-то, помню, писали письмо в ПФУ с просьбой зачислить неверно перечисленную сумму на другой счет. Как быть сейчас? В сентябре взнос пошел в ПФУ, с октября - в налоговую.
Дата: Середа, 30.10.2013, 20:52 | Повідомлення # 283
Група: Видалені
оля27, Декретные никогда не отражались в форме 7, с 2011 года они отражаются в 18 додатке ныне в 19 В форме 7 можете отразить начисление на декретные 33,2, если вы не перечислили!
Дата: Четвер, 07.11.2013, 15:35 | Повідомлення # 284
Група: Видалені
Як правильно розрахувати декретний лікарняний? Працівниця принесла лікарняний на 126 днів, а в листопаді принесла лікарняний на тяжкі пологи ще на 14 днів, в який термін потрібно нарахувати цей лікарняний, ідштовхуватися від того дня коли вона принесла (5 листопада, лікарняний теж від 5 листопада) чи від дати закриття лікаряняного (19 листопада), тому щщо зараз відповідальний за заповнення лікарняних відказується навідріз заповнювати його, поки не пройде цих 14 днів... Ми, бухгалтери, не знаємо, що робити, можливо, хтось знає, якщо так, то напишіть, чкщо є, звичайно на підставі яких законодавчих чи інших документів????
1. Документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження.
Повідомлення відредагував orif - Четвер, 07.11.2013, 16:34
Дата: Четвер, 07.11.2013, 17:33 | Повідомлення # 286
Група: Видалені
myzschool, по логіці вашого відповідального, і лікарняний на перші 126 днів потрібно було облікувати після закінчення післяпологової відпустки. Я таке вперше чую .
Добавлено (07.11.2013, 15:33) --------------------------------------------- на жаль, ми часто потерпаємо від некомпетентності кадрових працівників. Але ж декретниці тут при чому? Їм, бідолахам, і так оті декретні останнім часом сильно затримують.
Дата: Вівторок, 12.11.2013, 23:54 | Повідомлення # 288
Група: Видалені
Fishка, суммы включаются в тот месяц, в котором они начислены, а дни берутся за фактически отработанное время за графиком работы предприятия. Т.е. в мае 1300 грн и 20 дней.
Дата: Середа, 13.11.2013, 18:30 | Повідомлення # 289
Група: Видалені
Підскажіть, будь ласка! Працівник прийнятий 01.11 на роботу, а з 14.11 пішов на лікарняний. Заробітна плата з 01.11 по 14.11 становить 580,50грн. Розрахунок лікарняних = 580,50 / 9роб.дн = 64,50грн - середньоденний заробіток. Я правильно розрахувала?
Дата: Середа, 13.11.2013, 19:05 | Повідомлення # 290
Група: Видалені
romashka853555, правильно, але мені завжди було цікаво, що мали на увазі: У разі коли застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувалися страхові внески менше ніж календарний місяць, середня заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) обчислюється за фактично відпрацьований час перед настанням страхового випадку, крім розрахунку допомоги по вагітності та пологах за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням. п.6. Постанова 1266
Дата: Понеділок, 25.11.2013, 18:35 | Повідомлення # 292
Група: Видалені
Підскажіть будь-ласка! Працівниця йде в декретну відпустку в грудні 2013р.Розрахунковий період:
листопад - 0 грн. ( весь місяць лікарняний) -------------------------------- 0днів жовтень - 0 грн. ( весь місяць лікарняний), але між лікарняними 2 вихідних дня перерва--------2 дня ? вересень - 0 грн. ( весь місяць лікарняний)________________________________ 0 днів серпень - 0 грн ( весь місяць лікарняний)__________________________ 0днів липень- 1465,14 грн( відпускних 15 днів) , частина місяця на лікарняному______________ 15 днів червень 475,11 з/п, інша частина в відпустці -1393,95 +2743,20мат.доп(?)_________ 30 днів
Але відпускні 1393,95 за червень і мат. доп. на оздоровлення 2743,20 до відпустки за червень нараховані і виплачені в травні. Щодо відпускних зрозуміло, вони для розрахунку декретних враховуються в тому місяці за який нараховано, тобто в червні ,а як на Вашу думку бути з мат. доп., вона нарахована за останні 2 місяці перед відпусткою, тобто розрахунковий період квітень-травень? Також в жовтні між лікарняними є перерва в 2 дні, які припадають на вихідні, по суті це календарні дні і повинні враховуватись в розрахунку, але заробітку за жовтень не було, можливо їх не потрібно враховувати?
Дата: Понеділок, 25.11.2013, 18:52 | Повідомлення # 293
Група: Видалені
Oksana1, вище було написано, суми враховуються в той місяць в якому вони нараховані.
По дням: Місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком), виключаються з розрахункового періоду . п.4 Постанова 1266
Дата: Понеділок, 25.11.2013, 19:43 | Повідомлення # 294
Група: Видалені
Щодо премій та інших виплат я згідна, а щодо сум відпускних, http://www.interbuh.com.ua/ua/documents/ib/1320/3703 тут сказано "суми нарахувань за час відпусток слід розподіляти пропорційно часу, що припадає на дні відпустки у відповідному місяці ( див. лист Мінпраці від 18.01.2010 р. № 396/0/14-10/18). "
Дата: Понеділок, 25.11.2013, 22:01 | Повідомлення # 295
Група: Видалені
Oksana1, в запитанні було написано "щодо відпускних розуміло, вони для розрахунку декретних враховуються в тому місяці за який нараховано, тобто в червні", так і є, питань немає, але листи Мінпраці не закон, краще керуватися інструкцією 5, на яку вони посилаються: Нарахування відображаються за календарний місяць (з першого до останнього числа місяця). Наприклад, суми нарахувань за час відпусток, на відміну від порядку їхньої фактичної виплати, розподіляються пропорційно часу, що припадає на дні відпустки у відповідному місяці
Дата: Понеділок, 25.11.2013, 22:52 | Повідомлення # 296
Група: Видалені
На рахунок відпускних я зрозуміла, суть, що згідно листа Мінпраці, що Інструкціїї 5 одна і та ж . Запитання було щодо матеріальної допомоги на оздоровлення, що виплачується разом з відпускними.
Дата: Вівторок, 26.11.2013, 21:35 | Повідомлення # 298
Група: Видалені
Спасибі! Поки розібралися з одним питання назріло інше. В липні місяці відпустка згідно наказу з 01.07 по 15. 07, але з 07.07. почався лікарняний.Ці 9 днів невикористаної відпустки перекрилися перервами між лікарняними. Скільки днів потрібно віднести за липень 15 чи 6? На мою думку потрібно 6, і суму відпускних теж враховувати пропорційно дням( 1465,14/15*6), а інші дні невикористаної відпустки, в тих місяцях , де вони були використані, та суми відпускних, що залишились теж пропорційно. Чи вірно це, адже працівник не відпрацювала жодного дня в серпні- листопаді, а з іншого боку період відпустки не є поважною причиною( допомога у зв'язку з непрацездатністю, вагітністю та пологами...)?
Дата: Середа, 27.11.2013, 18:18 | Повідомлення # 299
Група: Видалені
Oksana1, якщо лікарняний розпочинається, коли працівник у відпусці, то нараховується лікарняний. а відпустка сторнується. Далі за домовленністю з працедавцем - відпустка продовжується після лікарняних, або переноситься на інший місяць. Тому сума відпустки не пропорційно, а повинна зменшитися на суму сторно. Відпрацьовані дні зменшуються на дні лікарняних. Далі, думаю, що з декретними треба донарахувати залишок відпустки. З дня закінчення лікарняного по вагітності та пологах додаємо дні відпуски, а зі слідуючого дня - допомога до 3-х років. Десь так...
Дата: Середа, 27.11.2013, 20:59 | Повідомлення # 300
Група: Видалені
Взято звідси http://www.interbuh.com.ua/ua/view/oneanalytics/6604 : Якщо відпустка продовжується, заново проводити розрахунок відпустки не потрібно — береться той же середньоденний заробіток, який розрахували перед відпусткою. Але якщо відпустка переноситься, тобто між її першою частиною й подальшою є проміжок хоча б в один день, відпускні обчислюють заново, на підставі нового розрахункового періоду. Облікові коригування Їх проводять у місяці, у якому працівник надасть лікарняний лист, як документальну підставу для перенесення чи продовження відпустки, а також для оплати періоду непрацездатності. Подальші дії бухгалтера будуть залежати від того, переносять або продовжують відпустку. Якщо відпустку переносять на інший період, необхідно:
сторнувати відпускні за календарні дні, що припадають на період непрацездатності, разом із нарахованими на них ЄСВ й утриманими ЄСВ і ПДФО;
нарахувати лікарняні та провести належні у зв’язку з цим нарахування ЄСВ й утримання ЄСВ і ПДФО.
Якщо відпустку продовжують на весь період хвороби, сторнувати відпускні та пов’язані з ними платежі з ЄСВ і ПДФО не потрібно. Достатньо тільки нарахувати лікарняні.
В даному випадку відпустка не переноситься, а продовжується зразу ж після лікарняних