Дата: Понеділок, 07.02.2011, 20:14 | Повідомлення # 1
Група: Видалені
1. Больничные теперь не проходят по КЕКВ и КФК или КПК 2. Юр и Финобязательства на них не берутся 3. В мереже добавляете счёт 3711 (код коштів 0) 4. Чтоб набрать платёжку нужно сразу переходить в меню платёжки, выбрать добавить "За рахунками інших клієнтів" 5. Со счёта 3711 с больничных теперь при перечислении можно удерживать подоходный и ЄСВ 6. Нарахування ЄСВ на лікарняні 33,2 %( ті котрі соцстрах профінансував на рах.3711 ) проводяться з КЕКВ 2120 реєстраційного рахунку установи 7. Виплата з рах.3711 проводиться в найближчий до виплати з\плати термін ( а не відразу після поступлення туди коштів)
Отражение в отчётности: Деньги полученные на сч.3711 от ФССТВП остались на счету - показываются в активе рядок. 270 "Інші рахунки в казначействі" Сумма начисленных но не виплаченых больничных за счет ФССТВП показывается в пасиве ряд.429 "Розрахунки за іншими операціями" на сумму невыплаченных больничных. Сумма начисленных но не выплаченных больничных за счет ФССТВП показывается в додатку 25 "Довідка про дебіторськ кредиторську заборгованість за операціями, які не відображаються у формі №7д, №7м".
ЯКЩО ВИЯВЛЕНО ПОМИЛКУ В ЗАЯВІ-РОЗРАХУНКУ]ЯК ДІЯТИ СТРАХУВАЛЬНИКУ В РАЗІ, ЯКЩО ВИЯВЛЕНО ПОМИЛКУ В ЗАЯВІ-РОЗРАХУНКУ ФССТВП у листі від 05.04.2011 р. № 01-16-755 розглядає ситуацію, коли страхувальником виявлено помилку, пов’язану із завищенням сум у заявах-розрахунках, що надані до органів Фонду. У цьому разі страхувальник повинен: — після виявлення помилки терміново письмово повідомити орган Фонду за місцем обліку про зміст помилки (прізвище та ініціали застрахованої особи, номер листка непрацездатності та вид допомоги, щодо якого виявлено помилку) з подальшим відображенням повернутих сум у звіті по коштах Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП; — протягом 3 робочих днів після виплати допомоги застрахованим особам за рахунок отриманих від Фонду коштів, але не пізніше 3 робочих днів після найближчого від отримання коштів Фонду терміну виплати заробітної плати у страхувальника, надлишково отримані суми повернути на рахунок органу відділення Фонду, з якого здійснювалося фінансування. Як зазначено в листі, при забезпеченні вказаних строків повернення коштів фінансові санкції, передбачені ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III, не застосовуються. У разі порушення 3-денного терміну повернення надлишково отриманих коштів Фонду страхувальник повинен сплатити штраф у розмірі 10 % несвоєчасно повернутих страхових коштів та пеню в розмірі 0,1 % від суми несвоєчасно повернутих страхових коштів і штрафних санкцій, розраховану за кожний день прострочення платежу.
При расчете пособия необходимо учитывать, что первые пять дней нетрудоспособности вследствие заболевания или травмы, не связанной с несчастным случаем на производстве, оплачиваются предприятием, а за счет средств Фонда сумма пособия выплачивается начиная с шестого дня нетрудоспособности.
В этой связи бухгалтеру целесообразно сразу провести разделение всей суммы начисленного пособия на сумму оплаты первых пяти дней (за счет средств предприятия) и на остальную сумму (выплачиваемую за счет Фонда).
Механизм оплаты первых пяти дней нетрудоспособности регулируется Порядком № 439.
Для расчета суммы пособия по временной утрате трудоспособности используется показатель средней заработной платы. Рассчитывается он по правилам, установленным Порядком № 1266.
Особенности исчисления средней заработной платы для расчета пособия по временной нетрудоспособности рассмотрены также в письме Минтруда от 06.10.2006 г. № 673/020/99-06.
Суммы пособия не подлежат индексации,1 поскольку для расчета берется уже проиндексированный в общеустановленном порядке размер выплат (абз. 3 п. 3 Порядка проведения индексации денежных доходов населения).
На основании вышеуказанных исходных данных рассчитывается показатель среднедневной заработной платы.
Для этого суммарный заработок (т. е. сумма всех учитываемых при расчете выплат) нужно разделить на количество рабочих дней в соответствии с графиком работы предприятия, приходящихся на расчетный период (п. 14 Порядка № 1266).
Непосредственно сумма пособия исчисляется путем умножения величины среднедневного заработка на количество рабочих дней временной нетрудоспособности.
Если пособие рассчитывается для оплаты временной нетрудоспособности лиц, работающих по индивидуальному графику или посменно, то в таком случае при расчете используется показатель среднечасовой, а не среднедневной заработной платы.
Показатель среднечасовой заработной платы определяется путем деления суммарного заработка на количество рабочих часов.
При расчете суммы пособия среднечасовой заработок умножается на количество рабочих часов в соответствии с графиком работы, приходящихся на период временной нетрудоспособности.
Вторым определяющим фактором при расчете суммы пособия является страховой стаж, в зависимости от которого работнику выплачивается определенный процент от рассчитанной суммы пособия.
Так, в общем случае пособие выплачивается в следующих размерах:
60 % – при стаже до пяти лет;
80 % при стаже от пяти до восьми лет;
100 % при стаже свыше восьми лет.
При этом на оплату пособия в 100-процентном размере независимо от страхового стажа имеют право отдельные категории работников, перечисленные в ст. 37 Закона № 2240.1
Для исчисления суммы пособия по временной нетрудоспособности можно воспользоваться следующей формулой:
П = Зср х Крд х С, где
П – сумма пособия;
Зср – среднедневной (среднечасовой) заработок;
Крд – количество рабочих дней (часов), приходящихся на период нетрудоспособности;
С – процент оплаты больничного в зависимости от стажа.
Пособие по беременности и родам (декретные) выплачивается полностью за счет средств Фонда соцстрахования в связи с временной утратой трудоспособности.
Основанием для выплаты пособия является больничный, выданный и оформленный в порядке, установленном Инструкцией № 455 Размер пособия исчисляется суммарно и предоставляется независимо от количества дней отпуска, фактически использованных до родов. В отличие от обычного пособия по нетрудоспособности, декретные полностью финансируются за счет средств Фонда. Поэтому правило «первых пяти дней» на них не распространяется. В целом же, за исключением особенностей расчета сумм пособия, порядок предоставления и выплаты пособия по беременности и родам аналогичен порядку предоставления и выплаты пособия по «обычному» больничному
Декретные, также как и «обычный» больничный, выплачиваются в ближайший день выплаты заработной платы после поступления финансирования из Фонда (ст. 52 Закона № 2240).
Для получения финансирования от Фонда работодателю необходимо открыть отдельный расчетный счет (далее – целевой счет) (ч. 2 ст. 21 Закона № 2240). Для расчета сумм пособия по беременности и родам используется показатель средней заработной платы. Определяется он по правилам, установленным Порядком № 1266.
Однако, в отличие от «обычного» больничного, размер декретных не зависит от страхового стажа и выплачивается в размере 100 % среднего заработка (ст. 39 Закона № 2240).
Для исчисления суммы пособия по беременности и родам можно воспользоваться следующей формулой:
П = Зср x Ккд, где:
П – сумма пособия;
Зср – среднедневной (среднечасовой) заработок;
Крд – количество календарных дней «декретного» больничного.
Таким образом, сумма пособия – это произведение среднедневной (среднечасовой) зарплаты и количества календарных дней декретного отпуска.
Как видно из формулы, при определении размера пособия учитываются все календарные дни, а не только рабочие дни (часы), приходящиеся на этот период в соответствии с графиком работы.
начислены больничные Дт-365 Кт-661 удержан с них под. налог Дт-661 Кт-641 удержан един взнос Дт-661 Кт-651 поступили деньги от ФСС Дт- 328 Кт-365 оплачено под нал,внес Дт-641,651 Кт-328 переч з/п на банкомат Дт-664 Кт-328 зачислена з/п Дт-661 кт-664
ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
Роз’яснення Щодо порядку розрахунку середньоденної заробітної плати при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності у випадках, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку (грошового забезпечення) або якщо страховий випадок настав у перший день роботи
Пунктом 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі - Порядок), визначено, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку з поважних причин, що зазначені у пункті 4 цього Порядку, або якщо страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку.
У свою чергу, згідно із абзацом восьмим пункту 14 Порядку, у разі коли середня заробітна плата обчислюється відповідно до пункту 10 Порядку, середньоденна заробітна плата за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки або її частини на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44), а за один робочий день (годину) - на середньомісячну кількість робочих днів (годин), установлену на підприємстві (у структурному підрозділі або за індивідуальним графіком роботи).
Отже, для розрахунку середньоденної заробітної плати при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності у випадках, визначених пунктом 10 Порядку, необхідно місячну тарифну ставку (посадовий оклад) розділити на середньомісячну кількість робочих днів (годин), установлену на підприємстві. У цьому випадку середньомісячну кількість робочих днів (годин) визначають шляхом ділення балансу робочого часу підприємства за календарний рік, в якому настав страховий випадок, на дванадцять місяців.
Дата: Середа, 18.03.2015, 11:07 | Повідомлення # 511
Група: Видалені
Цитатаneznajomka ()
ЯКИЙ СТРАХОВИЙ СТАЖ за період 01.12.2008 по 08.10.2014р.? (до 01.12.2008р працівниця ніде не працювала)
Якщо по календарю - 3 роки 10 місяців 8 днів. Але страховий стаж за повний місяць враховується в тому разі, якщо сплачено кожного місяця мінімальний внесок ЄСВ.
Дата: Четвер, 19.03.2015, 13:02 | Повідомлення # 512
Група: Видалені
Якщо праціник за рік перед страховим випадком перебував у відпустці без збереження заробітної плати так як ії дитина потребувала домашнього догляду,як розраховувати поданий лікарняний по вагітності та пологам ( оклад у працівника 1218) ? Я розумяю що : 1218/30,44 = 40,013 - середньодення зп для розрахунку. Правильно?
Дата: Четвер, 19.03.2015, 15:35 | Повідомлення # 513
Група: Видалені
Працівник прийнятий у січні 2015 року, страховий випадок настав у березні 2015 року.До призначення на посаду працівник перебував у відпустці по догляду за дитиною до 6 років, тобто протягом 12 місяців у нього не було доходу, де взяти і яким чином підтвердження що дохід не нараховувався для підтвердження нарахування лікарняних в межах 1218грн.?
Дата: П`ятниця, 20.03.2015, 16:36 | Повідомлення # 514
Група: Видалені
Доброго дня!підкажіть будь ласка порядок включення або не включення наступних видів оплат при розрахунку лікарняного (особа пішла на лікарняний в лютому 2015р): -річна премія виплачена в грудні 2014 за підсумками 2014року -матер. допомога на оздоровлення (виплачується до відпустки -премія до свята чи дня народження
Дата: П`ятниця, 20.03.2015, 17:33 | Повідомлення # 515
Група: Видалені
ЦитатаТатьянка9826 ()
-річна премія виплачена в грудні 2014 за підсумками 2014року-матер. допомога на оздоровлення (виплачується до відпустки -премія до свята чи дня народження
Тут наведений перелік виплат, які мають одноразовий характер і враховуються пропорційно до відпрацьованого часу, якщо частину місяця у розрахунковому періоді особа перебувала на лікарняному, у відпустці по вагітності та пологах, у відпустці по догляду за дитиною ( п.9 Порядку № 1266). Якщо особа весь місяць перебувала у відпустці або всі робочі дні місяця відпрацьовано, то одноразові виплати включаються повністю в розрахунок середньоденної зарплати при нарахуванні лікарняних.
ЦитатаЦентр3594 ()
де взяти і яким чином підтвердження що дохід не нараховувався для підтвердження нарахування лікарняних в межах 1218грн.?
Працівник особисто звертається до ПФУ за довідкою про страховий стаж за формою ОК-5 або ОК-7 і надає її потім до бухгалтерії своєї установи.
Дата: Понеділок, 23.03.2015, 12:48 | Повідомлення # 517
Група: Видалені
Марина27, потрібно.Газета "Інтерактивна бухгалтерія" №20 за 2013 р.: "середній заробіток за час відрядження ВКЛЮЧАЮТЬ до розрахунку, оскільки такі виплати входять до фонду оплати праці та пов’язані з виконанням працівником трудових обов’язків (не плутати з добовими та витратами, які компенсують за час відрядження — їх до розрахунку ні в якому разі не включають, оскільки вони не відносяться до зарплатних виплат)". Ця теза випливає з Порядку 1266 (п.7), оскільки зарплата за час відрядження є додатковою заробітною платою та обкладається всіма податками та зборами.
Повідомлення відредагував mulberry - Понеділок, 23.03.2015, 12:51
Дата: Вівторок, 24.03.2015, 15:51 | Повідомлення # 518
Група: Видалені
Доброго дня! Підскажіть будь ласка, оператор газової котельні прийнятий по строковому договору на опалювальний період, з 18.03 працівник пішов на лікарняний, який можливо затянеться, чи маємо ми право звільнити працівника під час лікарняного, якщо опалювальний сезон закінчать достроково. І як у такому випадку оплачується лікарняний?
Дата: Вівторок, 24.03.2015, 16:45 | Повідомлення # 519
Група: Видалені
Nataha9380, можливо, в пригоді Вам стане стаття: У разі якщо на момент закінчення сезонних робіт співробітник знаходиться на лікарняному, то в день закінчення терміну дії трудового договору співробітника звільняють, але допомога виплачується за всі дні (лист Міністерства праці від 27.08.07 р. № 514/020/99-07). Для підрахунку втрати робочого часу після звільнення складається умовний графік роботи співробітника. Витяг із статті взято звідси
Дата: Вівторок, 24.03.2015, 23:09 | Повідомлення # 521
Група: Видалені
З 01.01.2015 року з допомоги по вагітності та пологах нічого не помінялось утримуємо ЄСВ 2% нараховуємо 33,2% (воєнний збір 1,5% та прибутковий податок ні не утримуємо)?
Дата: Середа, 25.03.2015, 15:28 | Повідомлення # 522
Група: Видалені
Цитатаррррррр ()
01.01.2015 року з допомоги по вагітності та пологах нічого не помінялось утримуємо ЄСВ 2% нараховуємо 33,2% (воєнний збір 1,5% та прибутковий податок ні не утримуємо)?
Оподаткування лікарняних з вагітності та пологів в цьому плані змін не зазнало, за винятком, що ЄСВ 33,2% справляти з 1218,00 грн., якщо нарахована сума декретних за місяць менша за мінімалку.
Дата: Четвер, 26.03.2015, 09:38 | Повідомлення # 525
Група: Видалені
ЦитатаWinse ()
обычный болничный(не по беремености) начислен меньше минималки то 33,2% тоже надо начислять от1218
Якщо окрім лікарняного нема другого доходу у місяці, а сума нарахованих лікарняних менша за мінімалку, то сплатити ЄСВ потрібно з 1218,00 грн. за ставкою 33,2%
Дата: Четвер, 26.03.2015, 14:42 | Повідомлення # 527
Група: Видалені
Ксю, Згідно з пунктом 3.3 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої спільним наказом МОЗ України, Мінпраці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань від 03.11.2004 №532/274/136-ос/1406 (далі-інструкція), у графі “Причина непрацездатності” слід обов'язково підкреслити відповідну причину увільнення від роботи.Такі причини непрацездатності, як професійне захворювання і його наслідки (пункт 2 у графі “Причина непрацездатності” листка непрацездатності) та нещасний випадок на виробництві і його наслідки (пункт 4 у графі “Причина непрацездатності” листка непрацездатності), виправленню не підлягають, оскільки вид травми вказується зі слів хворого.У разі помилок у тексті здійснюється виправлення , що підтверджується записом “Виправленому вірити”, підписом лікуючого лікаря та печаткою закладу охорони здоров'я “Для листків непрацездатності”. На бланку листка непрацездатності дозволяється не більше двох виправлень ( п. 4.5 інструкції). Текст взято звідси
Повідомлення відредагував mulberry - Четвер, 26.03.2015, 14:43
Дата: Понеділок, 30.03.2015, 15:53 | Повідомлення # 529
Група: Видалені
Підкажіть, будь ласка, чи правомірні дії лікувального закладу, який у листі непрацездатності вказав дату госпіталізації вихідний день( коли людина фактично потрапила у лікарню - субота), а період звільнення від роботи вказано з понеділка наступного тижня. Виникає питання, як оплачувати? 6-тий день для відшкодування ФСС відраховувати із суботи чи понеділка?
Дата: Середа, 01.04.2015, 12:59 | Повідомлення # 532
Група: Видалені
У нас лікарняний по вагітності та пологах принесли мені з30.03.2015 по 01.08.2015 розрахунковий період 09.2014 по 02.2015. Питання в чому в серпні 2014 працівниця брала щорічну відпустку, відпускні виплачено в серпні 2014 року і перехідні 2 кален. дні за вересень 2014. Ці 2 дні вересня - 115,46 грн. хоч і виплачені в серпні 2014 року включати в вересень 2014 при розрахунку допомоги. В вересні 2014 по відомості 20 роб. днів замість 22 і зарплата -1406,19. В розрахунок допомоги беремо 31 к.д. і 1521,65 зарплата.Так чи ні? І ще питання у березні 2015 року виплатили індексацію за січень, лютий 2015 р. Я так розумію цю індексацію не включати в розрахунок?
Дата: Четвер, 02.04.2015, 12:58 | Повідомлення # 533
Група: Видалені
Цитатаррррррр ()
[i]2 дні вересня -115,46 грн. хоч і виплачені в серпні 2014 року включати в вересень 2014 при розрахунку допомоги. В вересні 2014 по відомості 20 роб. днів замість 22 і зарплата -1406,19. В розрахунок допомоги беремо 31 к.д. і 1521,65 зарплата.
Так, суми нарахувань за час відпусток на відміну від порядку їх виплати розподіляються пропорційно часу, що припадає на дні відпустки у відповідному місяці, для обчислення середньоденної зарплати для розрахунку допомоги по вагітності та пологах.
Цитатаррррррр ()
у березні 2015 року виплатили індексацію за січень, лютий2015 р. Я так розумію цю індексацію не включати в розрахунок?
Не включати. До місяця лютого 2015 року розрахункового періоду включаються тільки виплати, з яких було сплачено ЄСВ у лютому 2015 року.
Дата: Понеділок, 06.04.2015, 19:21 | Повідомлення # 534
Група: Видалені
В яких випадках лікарняний надається бабушці??? Не знаю чи правомірно це, адже ніколи такого не зустрічала: зі слів працівниці вона на лікарняному по догляду за старшою внучкою, мати ж з маленькою дитиною знаходиться в лікарні, на стаціонарі. Читала, що лікарняний надається у випадках, коли бабушка є опікуном, але ж в моєму випадку це не так.... Дуже переживаю.
Дата: Вівторок, 07.04.2015, 15:19 | Повідомлення # 536
Група: Видалені
myzschool, 3.13. Листок непрацездатності видається працюючій особі, яка здійснює догляд за дитиною віком до 3 років, дитиною-інвалідом віком до 18 років, у випадку пологів або хвороби матері (опікуна, іншого члена сім'ї, який перебуває у відпустці для догляду за дитиною віком до 3 років, виховує дитину-інваліда віком до 18 років) на період, коли вона за медичними висновками лікаря не може здійснювати догляд за дитиною, а також у випадку необхідності догляду за другою хворою дитиною. У цьому випадку листок непрацездатності видається на підставі довідки з поліклініки чи стаціонару, що засвідчує пологи або захворювання матері (опікуна, іншого члена сім'ї, який перебуває у відпустці по догляду за дитиною віком до 3 років, виховує дитину-інваліда віком до 18 років). (Наказ|Інструкція, Міністерство охорони здоров'я, від13.11.2001, № 455 "Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян")
Дата: Середа, 08.04.2015, 11:48 | Повідомлення # 537
Група: Видалені
Дуже заплуталась, вже логічно не можу думати. Допоможіть. Нараховано лікарняний за рахунок ФСС зайвий на 1 день, неправильно подана заявка у ФСС на поч. місяця, виплачено через декілька днів, потім самостійно виявлено цю помилку. Гроші повернуто в ФСС. Як це відобразити в обліку у м.о. №2 та №5, якщо повернута сума не проходила через казначейство , а внесена на рахунок ФСС через відділення Приватбанку і є квитанція. Лист у ФСС про повернення грошей і причини помилки наданий. З повернутої суми лікарняних були утримані: прибутковий, ЄСВ 2,0%, військовий збір.