Дата: Понеділок, 07.02.2011, 20:14 | Повідомлення # 1
Група: Видалені
1. Больничные теперь не проходят по КЕКВ и КФК или КПК 2. Юр и Финобязательства на них не берутся 3. В мереже добавляете счёт 3711 (код коштів 0) 4. Чтоб набрать платёжку нужно сразу переходить в меню платёжки, выбрать добавить "За рахунками інших клієнтів" 5. Со счёта 3711 с больничных теперь при перечислении можно удерживать подоходный и ЄСВ 6. Нарахування ЄСВ на лікарняні 33,2 %( ті котрі соцстрах профінансував на рах.3711 ) проводяться з КЕКВ 2120 реєстраційного рахунку установи 7. Виплата з рах.3711 проводиться в найближчий до виплати з\плати термін ( а не відразу після поступлення туди коштів)
Отражение в отчётности: Деньги полученные на сч.3711 от ФССТВП остались на счету - показываются в активе рядок. 270 "Інші рахунки в казначействі" Сумма начисленных но не виплаченых больничных за счет ФССТВП показывается в пасиве ряд.429 "Розрахунки за іншими операціями" на сумму невыплаченных больничных. Сумма начисленных но не выплаченных больничных за счет ФССТВП показывается в додатку 25 "Довідка про дебіторськ кредиторську заборгованість за операціями, які не відображаються у формі №7д, №7м".
ЯКЩО ВИЯВЛЕНО ПОМИЛКУ В ЗАЯВІ-РОЗРАХУНКУ]ЯК ДІЯТИ СТРАХУВАЛЬНИКУ В РАЗІ, ЯКЩО ВИЯВЛЕНО ПОМИЛКУ В ЗАЯВІ-РОЗРАХУНКУ ФССТВП у листі від 05.04.2011 р. № 01-16-755 розглядає ситуацію, коли страхувальником виявлено помилку, пов’язану із завищенням сум у заявах-розрахунках, що надані до органів Фонду. У цьому разі страхувальник повинен: — після виявлення помилки терміново письмово повідомити орган Фонду за місцем обліку про зміст помилки (прізвище та ініціали застрахованої особи, номер листка непрацездатності та вид допомоги, щодо якого виявлено помилку) з подальшим відображенням повернутих сум у звіті по коштах Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП; — протягом 3 робочих днів після виплати допомоги застрахованим особам за рахунок отриманих від Фонду коштів, але не пізніше 3 робочих днів після найближчого від отримання коштів Фонду терміну виплати заробітної плати у страхувальника, надлишково отримані суми повернути на рахунок органу відділення Фонду, з якого здійснювалося фінансування. Як зазначено в листі, при забезпеченні вказаних строків повернення коштів фінансові санкції, передбачені ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III, не застосовуються. У разі порушення 3-денного терміну повернення надлишково отриманих коштів Фонду страхувальник повинен сплатити штраф у розмірі 10 % несвоєчасно повернутих страхових коштів та пеню в розмірі 0,1 % від суми несвоєчасно повернутих страхових коштів і штрафних санкцій, розраховану за кожний день прострочення платежу.
При расчете пособия необходимо учитывать, что первые пять дней нетрудоспособности вследствие заболевания или травмы, не связанной с несчастным случаем на производстве, оплачиваются предприятием, а за счет средств Фонда сумма пособия выплачивается начиная с шестого дня нетрудоспособности.
В этой связи бухгалтеру целесообразно сразу провести разделение всей суммы начисленного пособия на сумму оплаты первых пяти дней (за счет средств предприятия) и на остальную сумму (выплачиваемую за счет Фонда).
Механизм оплаты первых пяти дней нетрудоспособности регулируется Порядком № 439.
Для расчета суммы пособия по временной утрате трудоспособности используется показатель средней заработной платы. Рассчитывается он по правилам, установленным Порядком № 1266.
Особенности исчисления средней заработной платы для расчета пособия по временной нетрудоспособности рассмотрены также в письме Минтруда от 06.10.2006 г. № 673/020/99-06.
Суммы пособия не подлежат индексации,1 поскольку для расчета берется уже проиндексированный в общеустановленном порядке размер выплат (абз. 3 п. 3 Порядка проведения индексации денежных доходов населения).
На основании вышеуказанных исходных данных рассчитывается показатель среднедневной заработной платы.
Для этого суммарный заработок (т. е. сумма всех учитываемых при расчете выплат) нужно разделить на количество рабочих дней в соответствии с графиком работы предприятия, приходящихся на расчетный период (п. 14 Порядка № 1266).
Непосредственно сумма пособия исчисляется путем умножения величины среднедневного заработка на количество рабочих дней временной нетрудоспособности.
Если пособие рассчитывается для оплаты временной нетрудоспособности лиц, работающих по индивидуальному графику или посменно, то в таком случае при расчете используется показатель среднечасовой, а не среднедневной заработной платы.
Показатель среднечасовой заработной платы определяется путем деления суммарного заработка на количество рабочих часов.
При расчете суммы пособия среднечасовой заработок умножается на количество рабочих часов в соответствии с графиком работы, приходящихся на период временной нетрудоспособности.
Вторым определяющим фактором при расчете суммы пособия является страховой стаж, в зависимости от которого работнику выплачивается определенный процент от рассчитанной суммы пособия.
Так, в общем случае пособие выплачивается в следующих размерах:
60 % – при стаже до пяти лет;
80 % при стаже от пяти до восьми лет;
100 % при стаже свыше восьми лет.
При этом на оплату пособия в 100-процентном размере независимо от страхового стажа имеют право отдельные категории работников, перечисленные в ст. 37 Закона № 2240.1
Для исчисления суммы пособия по временной нетрудоспособности можно воспользоваться следующей формулой:
П = Зср х Крд х С, где
П – сумма пособия;
Зср – среднедневной (среднечасовой) заработок;
Крд – количество рабочих дней (часов), приходящихся на период нетрудоспособности;
С – процент оплаты больничного в зависимости от стажа.
Пособие по беременности и родам (декретные) выплачивается полностью за счет средств Фонда соцстрахования в связи с временной утратой трудоспособности.
Основанием для выплаты пособия является больничный, выданный и оформленный в порядке, установленном Инструкцией № 455 Размер пособия исчисляется суммарно и предоставляется независимо от количества дней отпуска, фактически использованных до родов. В отличие от обычного пособия по нетрудоспособности, декретные полностью финансируются за счет средств Фонда. Поэтому правило «первых пяти дней» на них не распространяется. В целом же, за исключением особенностей расчета сумм пособия, порядок предоставления и выплаты пособия по беременности и родам аналогичен порядку предоставления и выплаты пособия по «обычному» больничному
Декретные, также как и «обычный» больничный, выплачиваются в ближайший день выплаты заработной платы после поступления финансирования из Фонда (ст. 52 Закона № 2240).
Для получения финансирования от Фонда работодателю необходимо открыть отдельный расчетный счет (далее – целевой счет) (ч. 2 ст. 21 Закона № 2240). Для расчета сумм пособия по беременности и родам используется показатель средней заработной платы. Определяется он по правилам, установленным Порядком № 1266.
Однако, в отличие от «обычного» больничного, размер декретных не зависит от страхового стажа и выплачивается в размере 100 % среднего заработка (ст. 39 Закона № 2240).
Для исчисления суммы пособия по беременности и родам можно воспользоваться следующей формулой:
П = Зср x Ккд, где:
П – сумма пособия;
Зср – среднедневной (среднечасовой) заработок;
Крд – количество календарных дней «декретного» больничного.
Таким образом, сумма пособия – это произведение среднедневной (среднечасовой) зарплаты и количества календарных дней декретного отпуска.
Как видно из формулы, при определении размера пособия учитываются все календарные дни, а не только рабочие дни (часы), приходящиеся на этот период в соответствии с графиком работы.
начислены больничные Дт-365 Кт-661 удержан с них под. налог Дт-661 Кт-641 удержан един взнос Дт-661 Кт-651 поступили деньги от ФСС Дт- 328 Кт-365 оплачено под нал,внес Дт-641,651 Кт-328 переч з/п на банкомат Дт-664 Кт-328 зачислена з/п Дт-661 кт-664
ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
Роз’яснення Щодо порядку розрахунку середньоденної заробітної плати при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності у випадках, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку (грошового забезпечення) або якщо страховий випадок настав у перший день роботи
Пунктом 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі - Порядок), визначено, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку з поважних причин, що зазначені у пункті 4 цього Порядку, або якщо страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку.
У свою чергу, згідно із абзацом восьмим пункту 14 Порядку, у разі коли середня заробітна плата обчислюється відповідно до пункту 10 Порядку, середньоденна заробітна плата за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки або її частини на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44), а за один робочий день (годину) - на середньомісячну кількість робочих днів (годин), установлену на підприємстві (у структурному підрозділі або за індивідуальним графіком роботи).
Отже, для розрахунку середньоденної заробітної плати при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності у випадках, визначених пунктом 10 Порядку, необхідно місячну тарифну ставку (посадовий оклад) розділити на середньомісячну кількість робочих днів (годин), установлену на підприємстві. У цьому випадку середньомісячну кількість робочих днів (годин) визначають шляхом ділення балансу робочого часу підприємства за календарний рік, в якому настав страховий випадок, на дванадцять місяців.
Дата: П`ятниця, 14.06.2013, 12:02 | Повідомлення # 181
Група: Видалені
доброго дня! Якщо керівник управління агропромислового розвитку перебував на лікарняному, то чи має він право сам собі підписувати листок непрацездатності? Чи це повинен зробити голова місцевої адміністрації? Бухгалтерія є у нас в управлінні, без прив’язки до адміністрації.
Дата: Понеділок, 17.06.2013, 16:54 | Повідомлення # 182
Група: Видалені
eMelya, Закон вступает в силу с 01.07.2013г. Если декретный бол.лист с 01.06.2013г. по 04.10.2013г, на него, я так понимаю, ничего не начисляется и не удерживается... и на суммы июль-октябрь в том числе. Это если бы б/л предоставили к оплате с 01.07.2013г - тогда бы мы и удерживали и начисляли ЕВС? "...Т.е. работницам, оформившим отпуск по беременности и родам после этой даты, данный вид отпуска будет засчитан в страховой стаж для пенсии, а отпуска по БиР, которые были в период с 01.01.2004 по 30.06.2013 - не будут засчитаны." (с) Так как удерживать и начислять ЕВС??
Повідомлення відредагував kir_buh - Понеділок, 17.06.2013, 17:04
Дата: Четвер, 20.06.2013, 13:54 | Повідомлення # 183
Група: Видалені
kir_buh, я как-то не очень понял, это был вопрос? Я согласен, все декретные начисленные до 1.07.2013 г. выплачиваются без изменений, т.е. в полном объеме, без ЕСВ. После вступления нового Закона в силу - на декретные начисляется 33,2% и удерживается 2% ЕСВ. Страховой стаж в 126 дней ерунда на постном масле по сравнению с проблемами, с которыми столкнутся беременные женщины.
Добавлено (20.06.2013, 12:54) --------------------------------------------- Кто знает и какие ещё нормативные акты это подтверждают? Суть дела: сдан больничный за предыдущий месяц, нужно сделать возврат зарплаты и начисление больничного за этот период. Инспекция по труду при проверке указывает на необходимость заявления от работника на возврат зарплаты согласно ст 127 "Обмеження відрахувань із заробітної плати" "Кодекс законів про працю України". У кого были подобные случаи и с каким результатом закончились?
Дата: П`ятниця, 21.06.2013, 13:32 | Повідомлення # 184
Група: Видалені
Допоможіть розібратися!!!! працівнику були нараховані і виплачені лікарняні лютий 1626,24грн утримано ЄСВ 2% - 32,52грн, Прибутковий не утримано березень 1965,04 утримано ЄСВ 2% 39,30грн Прибутковий не утримано квітень 1084,16грн утримано ЄСВ 2% - 21,68грн Прибутковий не утримано
у червні знову надійшли кошти від фонду в сумі 5244,63грн мені з цієї суми доутримать прибутковий????? і ще нарахування 32% на ці суми не проводились і в звіт у ПФ вони не включались Що мені робити??????
Дата: Понеділок, 01.07.2013, 19:24 | Повідомлення # 185
Група: Видалені
Уважаемые коллеги! Окажите помощь!!!!!! Ситуация просто SOS!!!!!!!!!!!!!!!! 26 июня 2013 на счет 3711 поступити деньги из Фонда на оплату больничного. Платежки в Казначействе с 13 июня. Выплата заработной платы была 27 июня, но Казна не пропускает платежки по больничному, говоря, что нет подкреплений из Нацбанка. Соцстрах говорит, что такого быть не может: если деньги на счету, никакого подтверждения не надо. Штаф за несвоевременную выплату суммы Фонда ляжет, естественно, на бухгалтера. Как выкрутиться из этой ситуации??????
Дата: Вівторок, 02.07.2013, 09:53 | Повідомлення # 186
Група: Видалені
Nikita - срочно пишите письмо в казну, описывайте ситуацию с ссылкой на законодат. акты. и указанием дат, когда дали платежки, когда поступили деньги, каковы сроки выплаты. Ну и в конце напишите "Просимо терміново, до .... опрацювати платіжні доручення від ... № ..." Вот будет Вам прикрытие, что Вы не бездействовали.
Дата: Вівторок, 02.07.2013, 22:21 | Повідомлення # 187
Група: Видалені
Цитата (romashka853555)
Допоможіть розібратися!!!! працівнику були нараховані і виплачені лікарняні лютий 1626,24грн утримано ЄСВ 2% - 32,52грн, Прибутковий не утримано березень 1965,04 утримано ЄСВ 2% 39,30грн Прибутковий не утримано квітень 1084,16грн утримано ЄСВ 2% - 21,68грн Прибутковий не утримано у червні знову надійшли кошти від фонду в сумі 5244,63грн мені з цієї суми доутримать прибутковий????? і ще нарахування 32% на ці суми не проводились і в звіт у ПФ вони не включались Що мені робити??????
А почему подоходный не удерживали? Забыли, или была какая-то причина....
Дата: Середа, 03.07.2013, 19:09 | Повідомлення # 190
Група: Видалені
romashka853555, возможно подоходный был удержан из основной зарплаты, я почти всегда так делаю и подоходный и ЕСВ удерживаю из зарплаты с 3711 плачу сразу работнику на карточку!
Дата: Четвер, 04.07.2013, 12:39 | Повідомлення # 192
Група: Видалені
Подскажите, если отпуск по беременности и родам был выплачен в марте 2013 г. за март-июль 2013 г., и из него не делались никакие отчисления в фонд, то как теперь быть с ним? нужно ли делать перерасчет или новый закон не влияет на этот отпуск?
Дата: Четвер, 04.07.2013, 14:42 | Повідомлення # 193
Група: Видалені
Nadiya002012, протокол подписан, деньги выплачены до 1.07, вспомним, что закон обратной силы не имеет. Хотя в нашей стране с законами всякое происходит , но думаю в данном случае ничего пересчитывать не надо.
Дата: Четвер, 04.07.2013, 17:23 | Повідомлення # 194
Група: Видалені
Підскажіть будь ласка. В лікарняному по вагітності та пологах в графі "звільнення від роботи" вказано з 01.07.2013 ,"до якого числа включно"- сто двадцять шістьднів, стати до роботи -четвертого листопада. Чи вірно заповнений лікарняний?
Дата: Четвер, 04.07.2013, 21:21 | Повідомлення # 195
Група: Видалені
Липень - 31 день + Серпень - 31 день + Вересень - 30 днів + Жовтень - 31 день + Листопад - 3 дні =126 к.д. Впринципі, в графі "до якого числа "необхідно було б вказати до 03.11.2012, але вже як написали, так і є, хоча стати до роботи 04.11.2013 року або від цього числа писати заяву по догляду за дитиною до досягнення нею 3 річного віку.
Дата: Четвер, 11.07.2013, 00:16 | Повідомлення # 197
Група: Видалені
А як вам проект до Постанови ПФУ №22-2? Особливо цікавими є доповнення до Додатку 2 рядок 42: Коротка назва: працюючі особи - інвалід, які отримують допомогу у зв'язку з вагітністю та пологам 8,41% 3,6%
Дата: Четвер, 11.07.2013, 11:54 | Повідомлення # 198
Група: Видалені
Доброго дня! Підкажіть, як нарахувати лікарняний по вагітності і пологах, якщо людина працює з 1 лютого (тобто меше 6 місяців). Буду вдячна за відповідь.
Дата: П`ятниця, 12.07.2013, 13:24 | Повідомлення # 199
Група: Видалені
Добрый день! Работник на больничном более 4-х месяцев,инвалидность МСЕК не даёт.Работник(пенсионер) пишет заявление на увольнение по собст.желанию,будучи на больничном.Фонд с/стр. указывает о необходимости оплаты последующих больн.-х после увольнения (ч.2 ст.35 ЗУ №2240). Начисляются ли ЕСВ 2% и 33.2% на эти больничные после увольнения работника ? Районный Пенсионный не смог ответить...
Дата: П`ятниця, 12.07.2013, 14:30 | Повідомлення # 200
Група: Видалені
Светик2013, ну раз пенсионный не может ответить, то чем тут поможешь Может чем поможет:
Чи може працівник, який знаходиться на лікарняному, звільнитися за власним бажанням? Звільнення працівника за власним бажанням відбувається на підставі ст. 38 КЗпП згідно з якою працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком та інше), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.Обмеження щодо звільнення працівника, який знаходиться на лікарняному, стосується тільки звільнення з ініціативи власника, що встановлено ст. 40 КЗпП, якою передбачено, що не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за п. 5 цієї статті).Тобто чинним законодавством не заборонено звільнення працівника в період тимчасової непрацездатності з інших підстав, у т. ч. за власним бажанням (ст. 38 КЗпП).Слід зазначити, що до звільнення працівника він продовжує бути застрахованою особою, бо згідно із ст. 6 Закону №2240 загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності підлягають: особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах.Отже, працівникові, який звільняється під час перебування на лікарняному, повинен бути оплачений листок непрацездатності (або всі листки непрацездатності, якщо вони були) за період роботи працівника до звільнення, коли він був застрахованою особою.
Добавлено (12.07.2013, 13:30) --------------------------------------------- ...нарахування внеску поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час або згідно з рішенням суду - середню заробітну плату за вимушений прогул. Частина 2 статті 7 ЗУ №2464-VI від 08.07.2010 року «Про збір та облік ЄСВ" Больничные не входят в зароботную плату (доход), поэтому ЕСВ после увольнения не насчитывается.
Повідомлення відредагував eMelya - П`ятниця, 12.07.2013, 14:39
Дата: Понеділок, 15.07.2013, 15:03 | Повідомлення # 201
Група: Видалені
Скажите пожалуйста, декретчица сдала больничный в июне , 03.06.2013 , подали заявку в сос.страх 10.06.2013, а деньги пришли 15.07.2013 Надо ли удерживать 33,2% и 2% в ПФ?
Дата: Вівторок, 16.07.2013, 16:37 | Повідомлення # 203
Група: Видалені
Підскажить будь ласка, при розрахунку середньоденної зарплати декретчиці надо брать фактично нараховану зарплату та фактично відпрацьовані дні чи календарні ? А потім середньоденну множим на 126 кален. днів? Та розкажить будь ласка весь алгоритм розрахунку та оформлення декретного, бо лікарняні не проводила жодного разу, як і коли подавати заявку та які проводки і платьожки? Будь ласка !!!!!!
Дата: Понеділок, 22.07.2013, 01:00 | Повідомлення # 204
Група: Видалені
vesna, в идеале если за последние 6 месяцев не было отпуска и больничного, то берём зарплату за 6 месяцев и делим на число календарных дней и умножаем на 126. Есть нюансы если был больничный то премии и одноразовые выплаты нужно рассчитать пропорционально дням отработаным в месяце! Дальше делаете заявку на финансирование в фонд, ждёте финансирование и выплачиваете! Три платёжки первая на банк во вклады, вторая удержание 2% в ПФ, и третья будет с вашего регистрационного счёта начисления 33,2%! Заявку подавайте сразу как посчитаете! Проводки тут на форуме есть полистайте пару страниц назад!
Дата: Вівторок, 23.07.2013, 18:07 | Повідомлення # 205
Група: Видалені
Працівник був у відпусткиз 01.07.13-25.07.13, заболів взяв лікарняний з 08.07.13-19.07.13 р. довго думав чи здавати його чи не треба, а сьогодні я зареєструвала зобов'язання на зарплату, а мені здають цей лікарняний і наказ на продовження відпустки з 26.07.13-06.08.13 р. Як правильно все виправити? Сторніровать в аванс зарплату за відпрацьовані дні, їх немає в липні тільки відпускні та лікарняний та нарахувать лікарняний і нову відпустку ?
Дата: Четвер, 01.08.2013, 00:32 | Повідомлення # 208
Група: Видалені
Кто-то уже читал или видел разъяснение официальных ведомств об начислении ЕСВ на декретные инвалидов 33,2% или 8,41%? Газеты и журналы дело хорошее, только если в них есть ссылка на официальный документ. А то ихнее "по нашему мнению" не очень убедительно.