Дата: Понеділок, 07.02.2011, 20:14 | Повідомлення # 1
Група: Видалені
1. Больничные теперь не проходят по КЕКВ и КФК или КПК 2. Юр и Финобязательства на них не берутся 3. В мереже добавляете счёт 3711 (код коштів 0) 4. Чтоб набрать платёжку нужно сразу переходить в меню платёжки, выбрать добавить "За рахунками інших клієнтів" 5. Со счёта 3711 с больничных теперь при перечислении можно удерживать подоходный и ЄСВ 6. Нарахування ЄСВ на лікарняні 33,2 %( ті котрі соцстрах профінансував на рах.3711 ) проводяться з КЕКВ 2120 реєстраційного рахунку установи 7. Виплата з рах.3711 проводиться в найближчий до виплати з\плати термін ( а не відразу після поступлення туди коштів)
Отражение в отчётности: Деньги полученные на сч.3711 от ФССТВП остались на счету - показываются в активе рядок. 270 "Інші рахунки в казначействі" Сумма начисленных но не виплаченых больничных за счет ФССТВП показывается в пасиве ряд.429 "Розрахунки за іншими операціями" на сумму невыплаченных больничных. Сумма начисленных но не выплаченных больничных за счет ФССТВП показывается в додатку 25 "Довідка про дебіторськ кредиторську заборгованість за операціями, які не відображаються у формі №7д, №7м".
ЯКЩО ВИЯВЛЕНО ПОМИЛКУ В ЗАЯВІ-РОЗРАХУНКУ]ЯК ДІЯТИ СТРАХУВАЛЬНИКУ В РАЗІ, ЯКЩО ВИЯВЛЕНО ПОМИЛКУ В ЗАЯВІ-РОЗРАХУНКУ ФССТВП у листі від 05.04.2011 р. № 01-16-755 розглядає ситуацію, коли страхувальником виявлено помилку, пов’язану із завищенням сум у заявах-розрахунках, що надані до органів Фонду. У цьому разі страхувальник повинен: — після виявлення помилки терміново письмово повідомити орган Фонду за місцем обліку про зміст помилки (прізвище та ініціали застрахованої особи, номер листка непрацездатності та вид допомоги, щодо якого виявлено помилку) з подальшим відображенням повернутих сум у звіті по коштах Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП; — протягом 3 робочих днів після виплати допомоги застрахованим особам за рахунок отриманих від Фонду коштів, але не пізніше 3 робочих днів після найближчого від отримання коштів Фонду терміну виплати заробітної плати у страхувальника, надлишково отримані суми повернути на рахунок органу відділення Фонду, з якого здійснювалося фінансування. Як зазначено в листі, при забезпеченні вказаних строків повернення коштів фінансові санкції, передбачені ст. 30 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 р. № 2240-III, не застосовуються. У разі порушення 3-денного терміну повернення надлишково отриманих коштів Фонду страхувальник повинен сплатити штраф у розмірі 10 % несвоєчасно повернутих страхових коштів та пеню в розмірі 0,1 % від суми несвоєчасно повернутих страхових коштів і штрафних санкцій, розраховану за кожний день прострочення платежу.
При расчете пособия необходимо учитывать, что первые пять дней нетрудоспособности вследствие заболевания или травмы, не связанной с несчастным случаем на производстве, оплачиваются предприятием, а за счет средств Фонда сумма пособия выплачивается начиная с шестого дня нетрудоспособности.
В этой связи бухгалтеру целесообразно сразу провести разделение всей суммы начисленного пособия на сумму оплаты первых пяти дней (за счет средств предприятия) и на остальную сумму (выплачиваемую за счет Фонда).
Механизм оплаты первых пяти дней нетрудоспособности регулируется Порядком № 439.
Для расчета суммы пособия по временной утрате трудоспособности используется показатель средней заработной платы. Рассчитывается он по правилам, установленным Порядком № 1266.
Особенности исчисления средней заработной платы для расчета пособия по временной нетрудоспособности рассмотрены также в письме Минтруда от 06.10.2006 г. № 673/020/99-06.
Суммы пособия не подлежат индексации,1 поскольку для расчета берется уже проиндексированный в общеустановленном порядке размер выплат (абз. 3 п. 3 Порядка проведения индексации денежных доходов населения).
На основании вышеуказанных исходных данных рассчитывается показатель среднедневной заработной платы.
Для этого суммарный заработок (т. е. сумма всех учитываемых при расчете выплат) нужно разделить на количество рабочих дней в соответствии с графиком работы предприятия, приходящихся на расчетный период (п. 14 Порядка № 1266).
Непосредственно сумма пособия исчисляется путем умножения величины среднедневного заработка на количество рабочих дней временной нетрудоспособности.
Если пособие рассчитывается для оплаты временной нетрудоспособности лиц, работающих по индивидуальному графику или посменно, то в таком случае при расчете используется показатель среднечасовой, а не среднедневной заработной платы.
Показатель среднечасовой заработной платы определяется путем деления суммарного заработка на количество рабочих часов.
При расчете суммы пособия среднечасовой заработок умножается на количество рабочих часов в соответствии с графиком работы, приходящихся на период временной нетрудоспособности.
Вторым определяющим фактором при расчете суммы пособия является страховой стаж, в зависимости от которого работнику выплачивается определенный процент от рассчитанной суммы пособия.
Так, в общем случае пособие выплачивается в следующих размерах:
60 % – при стаже до пяти лет;
80 % при стаже от пяти до восьми лет;
100 % при стаже свыше восьми лет.
При этом на оплату пособия в 100-процентном размере независимо от страхового стажа имеют право отдельные категории работников, перечисленные в ст. 37 Закона № 2240.1
Для исчисления суммы пособия по временной нетрудоспособности можно воспользоваться следующей формулой:
П = Зср х Крд х С, где
П – сумма пособия;
Зср – среднедневной (среднечасовой) заработок;
Крд – количество рабочих дней (часов), приходящихся на период нетрудоспособности;
С – процент оплаты больничного в зависимости от стажа.
Пособие по беременности и родам (декретные) выплачивается полностью за счет средств Фонда соцстрахования в связи с временной утратой трудоспособности.
Основанием для выплаты пособия является больничный, выданный и оформленный в порядке, установленном Инструкцией № 455 Размер пособия исчисляется суммарно и предоставляется независимо от количества дней отпуска, фактически использованных до родов. В отличие от обычного пособия по нетрудоспособности, декретные полностью финансируются за счет средств Фонда. Поэтому правило «первых пяти дней» на них не распространяется. В целом же, за исключением особенностей расчета сумм пособия, порядок предоставления и выплаты пособия по беременности и родам аналогичен порядку предоставления и выплаты пособия по «обычному» больничному
Декретные, также как и «обычный» больничный, выплачиваются в ближайший день выплаты заработной платы после поступления финансирования из Фонда (ст. 52 Закона № 2240).
Для получения финансирования от Фонда работодателю необходимо открыть отдельный расчетный счет (далее – целевой счет) (ч. 2 ст. 21 Закона № 2240). Для расчета сумм пособия по беременности и родам используется показатель средней заработной платы. Определяется он по правилам, установленным Порядком № 1266.
Однако, в отличие от «обычного» больничного, размер декретных не зависит от страхового стажа и выплачивается в размере 100 % среднего заработка (ст. 39 Закона № 2240).
Для исчисления суммы пособия по беременности и родам можно воспользоваться следующей формулой:
П = Зср x Ккд, где:
П – сумма пособия;
Зср – среднедневной (среднечасовой) заработок;
Крд – количество календарных дней «декретного» больничного.
Таким образом, сумма пособия – это произведение среднедневной (среднечасовой) зарплаты и количества календарных дней декретного отпуска.
Как видно из формулы, при определении размера пособия учитываются все календарные дни, а не только рабочие дни (часы), приходящиеся на этот период в соответствии с графиком работы.
начислены больничные Дт-365 Кт-661 удержан с них под. налог Дт-661 Кт-641 удержан един взнос Дт-661 Кт-651 поступили деньги от ФСС Дт- 328 Кт-365 оплачено под нал,внес Дт-641,651 Кт-328 переч з/п на банкомат Дт-664 Кт-328 зачислена з/п Дт-661 кт-664
ПРАВЛІННЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
Роз’яснення Щодо порядку розрахунку середньоденної заробітної плати при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності у випадках, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку (грошового забезпечення) або якщо страховий випадок настав у перший день роботи
Пунктом 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі - Порядок), визначено, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа не мала заробітку з поважних причин, що зазначені у пункті 4 цього Порядку, або якщо страховий випадок настав у перший день роботи, середня заробітна плата для розрахунку страхових виплат та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку.
У свою чергу, згідно із абзацом восьмим пункту 14 Порядку, у разі коли середня заробітна плата обчислюється відповідно до пункту 10 Порядку, середньоденна заробітна плата за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки або її частини на середньомісячну кількість календарних днів (30, 44), а за один робочий день (годину) - на середньомісячну кількість робочих днів (годин), установлену на підприємстві (у структурному підрозділі або за індивідуальним графіком роботи).
Отже, для розрахунку середньоденної заробітної плати при визначенні розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності у випадках, визначених пунктом 10 Порядку, необхідно місячну тарифну ставку (посадовий оклад) розділити на середньомісячну кількість робочих днів (годин), установлену на підприємстві. У цьому випадку середньомісячну кількість робочих днів (годин) визначають шляхом ділення балансу робочого часу підприємства за календарний рік, в якому настав страховий випадок, на дванадцять місяців.
Дата: Понеділок, 28.04.2014, 19:17 | Повідомлення # 391
Група: Видалені
Цитатаmyzschool ()
Я чула, що 2 чи 4 місяці...
ст. 40 п. 5 КЗот Украины Стаття 40. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органуТрудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом лише у випадках:***** 5) нез'явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні. За працівниками, які втратили працездатність у зв'язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності;
Дата: Вівторок, 06.05.2014, 17:51 | Повідомлення # 392
Група: Видалені
Шановні форумчани, допоможіть, будь ласка, з вирішенням такого питання: У травні 2014 року в бухгалтерію лікарні працівниця N1, яка на даний момент перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 4,5 року, знову принесла лікарняний листок для оплати до і післяпологових лікарняних. Все би нічого, але вона була прийнята на роботу на час декретної відпустки основного працівника N2, яка пішла у відпустку по догляду за дитиною до трьох років. Станом на травень 2014 року основний працівник N2 вже приступила до виконання своїх обов’язків, а працівниця N1, яка була прийнята на її місце не переведена на нове місце роботи і не звільнена (згідно статті 184 КзПП). Згідно рекомендацій ФСС з ТВП такій працівниці N1 не можна оплачувати лікарняний листок, оскільки основний працівник N2 вже приступив до виконання своїх обов’язків, а працівниця (N1) рахується на тій же посаді, тобто фактично немає місця роботи. Як правильно діяти, рахувати лікарняний чи ні.
Дата: Вівторок, 13.05.2014, 07:36 | Повідомлення # 393
Група: Видалені
У червні працівниця іде на лікарняний по вагітності та пологам, розрахунковий період - грудень-травень. У травні в неї лікарняний, а потім відпустка з виплатою матеріальної допомоги. Підскажіть, будь-ласка, чи я правильно розумію, що при розрахунку середньої ЗП МД слід брати до уваги лише у тому випадку, якщо в цьому місяці є хоча б один робочий день?
Дата: Вівторок, 13.05.2014, 22:09 | Повідомлення # 394
Група: Видалені
Pyti4ka, если в месяце отпуск, больничный и м/п, то м/п брать прапорционально отработанным дням если отпуск весь месяц и м/п , то м/п полностью входит в расчет
Повідомлення відредагував orif - Вівторок, 13.05.2014, 22:09
Дата: П`ятниця, 16.05.2014, 15:01 | Повідомлення # 395
Група: Видалені
Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, як правильно оплатити лікарняний лікарю-внутрішньому сумісникові: розрахунковий період лютий, березень 2014 року, у лютому за основною посадою відрацьовано 154 год. і нарахована з/п 3500грн., за сумісництвом відпрац. 77 год. і з/п 1250 грн., ; в березні за основною посадою відрацьовано 154 год. і нарахована з/п 3500грн., за сумісництвом відпрац. 77 год. і з/п 1250 грн. Як правильно визначити середній заробіток і оплатити лікарняний лист????
Добавлено (16.05.2014, 14:01) --------------------------------------------- невже ні хто не знає((
Дата: Середа, 21.05.2014, 15:06 | Повідомлення # 396
Група: Видалені
Запуталась окончательно . Помогите, правильно ли что в расчёт больничного: 1) премия одноразовая (к 8 марта) входит пропорционально отработанному времени; 2) материальная помощь ежегодная на оздоровление входит пропорционально отработанному времени; 3) сумма отпускных не входит? Со всех выплат были уплачены налоги.
Где именно про каждый вопрос написано? ПРОВЕРКА! Мне срочно. Заранее спасибо!
Дата: Середа, 21.05.2014, 15:53 | Повідомлення # 398
Група: Видалені
ЦитатаAnn1811 ()
Доброго дня!Підкажіть будь-ласка, як правильно оплатити лікарняний лікарю-внутрішньому сумісникові: розрахунковий період лютий, березень 2014 року, у лютому за основною посадою відрацьовано 154 год. і нарахована з/п 3500грн., за сумісництвом відпрац. 77 год. і з/п 1250 грн., ; в березні за основною посадою відрацьовано 154 год. і нарахована з/п 3500грн., за сумісництвом відпрац. 77 год. і з/п 1250 грн. Як правильно визначити середній заробіток і оплатити лікарняний лист????
Якщо сумісництво оформлено на одному підприємстві, то не потрібно робити окремі розрахунки для оплати лікарняного листка за різними місцями роботи. Розрахунок середньоденної заробітної плати здійснюється, виходячи із загальної нарахованої заробітної плати в розрахунковому періоді та кількості відпрацьованих у ньому робочих днів за основним місцем роботи. Мінсоцполітики від 11.09.2006 р. N912/020/153-06
Дата: Середа, 21.05.2014, 16:53 | Повідомлення # 399
Група: Видалені
eMelya, Спасибо огромное! Разобралась! Однако созрел ещё один вопрос: дни отпуска из расчетного периода для начисления больничных НЕ вычитать??
Мы всегда вычитали, а тут по Вашей ссылке читаю: "Время нахождения в отпуске не относится к уважительным причинам, поэтому даже если застрахованное лицо целый месяц находилось в отпуске (ежегодном, дополнительном, учебном, творческом и т.д.), такой период не исключается из расчетного периода". Таки есть у нас нарушение или я понимаю что-то не так?
Дата: Середа, 21.05.2014, 17:45 | Повідомлення # 400
Група: Видалені
Цитата;17071
Однако созрел ещё один вопрос: дни отпуска из расчетного периода для начисления больничных НЕ вычитать??Мы всегда вычитали, а тут по Вашей ссылке читаю: "Время нахождения в отпуске не относится к уважительным причинам, поэтому даже если застрахованное лицо целый месяц находилось в отпуске (ежегодном, дополнительном, учебном, творческом и т.д.), такой период не исключается из расчетного периода". Таки есть у нас нарушение или я понимаю что-то не так? sad
Имеется виду, если в месяце есть доходы, но нету отработанного времени (весь месяц в отпуске, но дали какую-нибудь премию ), этот месяц всё равно включается в расчет. Сумма идет в расчет средней, а отработанные дни/часы=0.
Дата: Четвер, 29.05.2014, 17:44 | Повідомлення # 402
Група: Видалені
Доброго дня! Підскажіть будь ласка, як правильно оплатити лікарняний для сторожа дошкільного закладу (в будні дні працюють з 19.00 до 7.00, у вихідні відпрацьовують добу)? Оплачувати лише за години, що припадають на період лікарняного згідно графіка чергувань, або проводити оплату, як звичайного лікарняного за робочі дні, що припадають на лікарняне? Що місяця в табелі проставляються години, згідно графіка чергувань, але не перевищують місячної норми тривалості робочого часу. Буду дуже вдячна за допомогу!!!
Дата: Середа, 04.06.2014, 19:42 | Повідомлення # 404
Група: Видалені
БУДЬ ЛАСКА ДОПОМОЖІТЬ!!!!! Працівниця була на лікарняному майже 4 місяці, 3-го червня її направили до МСЕК, і 3-го є червня їй присвоїли 2 групу інвалідності, 4-го червня стати до роботи. Лікарняний оплачуємо не включаючи 3 червня. От і виникло запитання: нарахування на лікарняний здійснювати на загальних підставах чи як інваліду??? з 23 червня вона йде в відпустку (за відпрацьований період 01.06.2013-31.05.2014 року), нараховувати на відпускні уже як інваліду???? Дзвоним до фахівця в соц. страсі, він не знає, а от в пенсійному дадуть відповідь лише завтра о 10 годині. А нам в 9 потрібно кинути заявку на фінансування в міськвиконком... Допоможіть!!!!!
Дата: Середа, 04.06.2014, 23:37 | Повідомлення # 405
Група: Видалені
Цитатаmyzschool ()
нараховувати на відпускні уже як інваліду????
myzschool, Нараховувати як інваліду ви маєте право тільки після того, як робітник принесе відповідне посвідчення! До того моменту я б нараховувала без врахування інвалідності. Однак після пред"явлення посвідчення Ви повинні будете зробити перерахунок.
Дата: Четвер, 05.06.2014, 10:20 | Повідомлення # 406
Група: Видалені
Нам принести документи: довідка з МСЕКу і індивідуальна програма реабілітації інваліда. Самого посвідчення ще немає. А чи потрібно писати цій особі-інваліду якусь заяву??? Чи принесених документів буде достатньо??? І що нараховувати на лікарняні?????
Дата: П`ятниця, 13.06.2014, 13:27 | Повідомлення # 409
Група: Видалені
Підкажіть будь-ласка Розрахунковий період лікарняного жовтень2013-березень 2014. В вересні 2013 року було нараховано відпускні за жовтень + мат допом на оздоровл до відпускних (мед.працівник) . По персоніфікації ці суми пройшли жовтнем. Питання: чи можна включати мат допомогу в розрахунок лікарняного листка чи все таки брати "по строчці"( тобто не включати)
Дата: П`ятниця, 13.06.2014, 14:03 | Повідомлення # 410
Група: Видалені
solnichko, матеріальна допомога на оздоровлення була нарахована в вересні 2013 року, а Ваш розрахунковий період жовтень 2013-березень 2014 року. Вона ніяк не попадає в цей період. До того ж матдопомога не може пройти по персоніфікації в жовтні, якщо вона нарахована в вересні та з неї зроблені відрахування. Теж стосується відпустки, однак вона проходить в персоніфікації окремим рядком з кодом типу нарахувань 10 та місяцем жовтнем.
Дата: Четвер, 19.06.2014, 11:12 | Повідомлення # 411
Група: Видалені
Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, оплата лікарняного листка, виданого за кордоном здійснюється згідно з п.1.12Наказу МОЗУ N 455 від 13.11.2001 "Про затвердження Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян" Чи оплачується він, якщо працівник їздив на обстеження та здачі аналізів (необхідна подальша операція по пересадці нирки)?
Дата: Понеділок, 23.06.2014, 16:05 | Повідомлення # 414
Група: Видалені
Допоможіть, будь ласка! У розрахунковому періоді не відпрацьовано жодного робочого дня, проте є дохід 2500 грн. Як порахувати лікарняні? З/п, яка би мала бути нарахована за місяць, в якому настав страх. випадок поділити на середньомісячне число роб. днів (розраховане за 6 місяців????)
Дата: Четвер, 17.07.2014, 23:49 | Повідомлення # 416
Група: Видалені
Допоможіть розібратись в ситуації: практичний психолог 0,5 ставки(основний працівник)+вчитель-реабілітолог 0,5 ставки (внутрішній сумісник)в травні іде у відпустку на 56 календарних днів, в травні отримує всі відпускні+мат.допомога на оздоровлення.Дата виходу на роботу 16липня. Прийшовши на роботу приносить лікарняний по вагітності та пологах з 15липня. Получилось 15липня і відпустка і лікарняний. У нас бюджетна установа 1-,як утримати відпускні за1день основного працівника+ сумісника,як оформити документально 2-розрахунковий період для відпустки по пологам січень-червень, як бути з травнем- з/п+мат.допомога( пропорціонально відпрацьованому часу) +відпускні за травень та за червень включити в розрахунок відпускні за червень??? Заплуталась....
Дата: П`ятниця, 18.07.2014, 17:14 | Повідомлення # 417
Група: Видалені
Lesa, берете полностью з/п январь-июнь и календарные дни. если в мае только рабочие дни и отпуск, то м/п входит полностью, пропорционально берется если в этот периоде есть б/л. Сильно не заморачивайтесь берите всю з/п вместе (и психолога и учителя) и делите на к.д. Отпускные за июнь включаются в июнь, майские в май
Дата: П`ятниця, 18.07.2014, 23:53 | Повідомлення # 418
Група: Видалені
orif, дякую за відповідь, сьогодні говорила з пенсійним, сказали робити наказ про перенесення відпустки 1 день, утримати гроші,і в персоніфікації зробити1 день відпустки з"-"