Сайт для бюджетных учреждений Украины

Главная

Воскресенье, 31.05.2020, 10:40
|
RSS
Меню сайта
Мини-чат
Главная » Архив материалов
Категория: Бухгатерський облік | Просмотров: 4685 | Добавил: EVGENIY | Дата: 26.03.2015 | Комментарии (6)

На даний час в регіонах проводиться робота щодо об’єднання територіальних громад. Які нормативні документи регулюють це питання і які повноваження матимуть об’єднані громади в частині формування своїх бюджетів? 
 
Кабінетом Міністрів України схвалено Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні (розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2014 р. № 333-р.). Реалізація даної Концепції передбачає створення законодавчої бази діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади на новій територіальній основі з визначенням повноважень та їх ресурсного забезпечення.
Також затверджено План заходів реалізації Концепції (розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 червня 2014 р. № 591-р), яким передбачено конкретні терміни підготовки змін до діючих законодавчих актів та прийняття нових, зокрема Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад».
Даний закон прийнято 05.02.2015 р. № 157. Закон містить принципи добровільного об’єднання територіальних громад, визначає суб’єктів та основні умови добровільного об’єднання, описує порядок об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст та надання їм державної підтримки.
Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розроблено Методику формування спроможних територіальних громад, яка на сьогодні направлена на погодження місцевим державним адміністраціям. Дана Методика визначає умови формування спроможних територіальних громад, порядок розроблення та схвалення перспективного плану формування територій громад тощо.
Особливості формування бюджетів об’єднаних територіальних громад, що будуть створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад врегульовано частиною 4 ст. 67 Бюджетного кодексу України (далі – Кодекс). Зокрема передбачено, що такі бюджети матимуть прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом. Їх доходи формуватимуться відповідно до ст. 64 та 691 Кодексу, а видатки – ст. 89 та 91 Кодексу. Тобто, вони матимуть всі повноваження міст обласного значення.
 
За рахунок якого бюджету здійснюється погашення кредиторської заборгованості, що утворилася на 01.01.2015 р. по установах освіти та культури, які у 2014 році фінансувалися з сільського бюджету, з урахуванням змін до Бюджетного кодексу України і п. 20 Перехідних та прикінцевих положень?
  ... Читать дальше »
Просмотров: 1345 | Добавил: EVGENIY | Дата: 25.03.2015 | Комментарии (0)

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.01.2015 р. N 69/13/84-15

Департамент заробітної плати та умов праці розглянув звернення і в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 N 1078 (далі - Порядок), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством.

Пунктом 5 Порядку передбачено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації. ... Читать дальше »

Категория: Оплата праці | Просмотров: 3455 | Добавил: EVGENIY | Дата: 25.03.2015 | Комментарии (0)

 
Законодавці розробили законопроект, яким планується адаптувати поріг вартості предмета закупівлі для товару (товарів), послуги (послуг), робіт до теперішньої ринкової вартості товарів та послуг, а також зняти навантаження із державних установ, які наразі вимушені проводити в рази більше відкритих торгів, що заважає державним установам виконувати свої безпосередні функції, оскільки постійне проведення торгів вимагає значного людського ресурсу та часових затрат.

Так, законопроектом передбачається збільшити поріг вартості предмета закупівлі, зокрема:
— для товару (товарів), послуги (послуг) до 200 тисб. грн.;
— для робіт до 2 млн. грн.
... Читать дальше »
Просмотров: 2056 | Добавил: EVGENIY | Дата: 25.03.2015 | Комментарии (13)

В газеті «Урядовий кур'єр» від 17 березня 2015 р. №48 опублікована постанова Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. №105 (далі – Постанова №105), якою затверджено Порядок виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Відповідно до затвердженого Порядку виплату працівникам середнього заробітку буде здійснювати підприємство, компенсацію підприємствам витрат на виплату середнього заробітку працівникам буде здійснювати Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі обласним департаментам соціального захисту, які, в свою чергу, перераховують їх до районних (міських) управлінь, а вони – підприємствам.

У Постанові також визначено порядок подання документів, на підставі яких буде здійснюватися компенсація.

Обчислення середнього заробітку працівників здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 лютого 1995 р. №100.

Згідно із статтею 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. ... Читать дальше »

Просмотров: 1391 | Добавил: EVGENIY | Дата: 25.03.2015 | Комментарии (2)

23 березня відбулося засідання Урядового комітету з питань економічного розвитку та європейської інтеграції.

За підсумками засідання члени комітету прийняли рішення схвалити проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», що розроблявся Нацдержслужбою із залученнням експертів Асоціації.

У законопроекті враховано принципові зауваження АМУ щодо:

  • повноважень місцевих рад самостійно визначати посадові оклади службовців органів місцевого самоврядування (раніше пропонувалося надати такі повноваження Уряду);
  • виключення спеціальних повноважень Нацдержслужби з контролю над органами місцевого самоврядування та перевірки нею відомостей при проведенні конкурсу.

Також у законопроекті враховано низку пропозицій Асоціації техніко-юридичного характеру. ... Читать дальше »

Просмотров: 1905 | Добавил: EVGENIY | Дата: 24.03.2015 | Комментарии (8)

Квартальна звітність як і обіцяв поновлена, із змінами внесеними Наказом МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ УКРАЇНИ №289, пропоную поки що перевірити на помилки, до квартального звіту ще встигнемо виправити! 
:)
Просмотров: 1695 | Добавил: EVGENIY | Дата: 19.03.2015 | Комментарии (36)


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ

 

04.03.2015р.                                                                       м.Київ                                                                         №289

Про затвердження Змін до Порядку складання фінансової, бюджетної та іншої звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів

 

Відповідно до статті 58 Бюджетного кодексу України, законів Україн ... Читать дальше »

Просмотров: 5741 | Добавил: EVGENIY | Дата: 17.03.2015 | Комментарии (20)

Скасовано обмеження зарплати в 7 мінімальних зарплат для бюджетників та держслужбовців! 13.03.15 З 1 квітня 2015 року скасовується обмеження на розмір зарплат держслужбовців і бюджетників у 7 мінімальних заробітних плат. Так, законодавці скасували п. 10 р. III «Прикінцевих положень» Закону України від 28.12.2014 р. № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», яким встановлювалось таке обмеження. Відтак, з 1 квітня 2015 р. максимальний місячний розмір зарплати (грошового забезпечення) народних депутатів України, членів КМУ, прокурорів, працівників державних органів (окрім Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції) та інших бюджетних установ, працівників НБУ, суддівської винагороди не буде обмежуватись 7 розмірами мінімальної зарплати (або 10 розмірами — при скороченні чисельності працівників). Такі зміни затверджені Законом України від 02.03.2015 р. № 213-VIII «Про внесення з ... Читать дальше »
Категория: Оплата праці | Просмотров: 3340 | Добавил: Елена777 | Дата: 16.03.2015 | Комментарии (6)

Суб’єктами добровільного об’єднання територіальних громад є суміжні територіальні громади сіл, селищ, міст. Об’єднана територіальна громада, адміністративним центром якої визначено місто, є міською територіальною громадою, центром якої визначено селище, - селищною, центром якої визначено село, - сільською. Саме такі положення містить ст. 3 «Суб’єкти добровільного об’єднання територіальних громад» Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.2015 р. № 157-VIII, що набув чинності 5 березня 2015 р.

Документ містить розділи про добровільне об’єднання територіальних громад та державну підтримку добровільного об’єднання територіальних громад. Так, передбачається, що добровільне об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюється з дотриманням таких умов:
... Читать дальше »
Просмотров: 2359 | Добавил: EVGENIY | Дата: 10.03.2015 | Комментарии (10)

« 1 2 3 4 5 ... 49 50 »
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Поиск по сайту
Copyright MyCorp © 2020 | |