Середа, 24.04.2024, 18:56
Сайт 
Головна | Больничные листы - Сторінка 3 - Форум | Реєстрація | Вхід
[ Оновлені теми · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: Natty, eMelya  
Форум » Бухгалтерський облік » Оплата праці та трудові відносини » Больничные листы (Всё по больничным обсуждаем здесь)
Больничные листы
EVGENIYДата: Понеділок, 07.02.2011, 20:14 | Повідомлення # 1
Група: Видалені





1. Больничные теперь не проходят по КЕКВ и КФК или КПК
2. Юр и Финобязательства на них не берутся
3. В мереже добавляете счёт 3711 (код коштів 0)
4. Чтоб набрать платёжку нужно сразу переходить в меню платёжки, выбрать добавить "За рахунками інших клієнтів"
5. Со счёта 3711 с больничных теперь при перечислении можно удерживать подоходный и ЄСВ
6. Нарахування ЄСВ на лікарняні 33,2 %( ті котрі соцстрах профінансував на рах.3711 ) проводяться з КЕКВ 2120 реєстраційного рахунку установи
7. Виплата з рах.3711 проводиться в найближчий до виплати з\плати термін ( а не відразу після поступлення туди коштів)

ЗВІТ ПО КОШТАХ ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ У ЗВ'ЯЗКУ З ТИМЧАСОВОЮ ВТРАТОЮ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ ТА ВИТРАТАМИ, ЗУМОВЛЕНИМИ ПОХОВАННЯМ (з І кварталу 2012р) протокол засідання комісії, звіт за путівки, заява на фінансування (в одному архіві)

Отражение в отчётности:
Деньги полученные на сч.3711 от ФССТВП остались на счету - показываются в активе рядок. 270 "Інші рахунки в казначействі"
Сумма начисленных но не виплаченых больничных за счет ФССТВП показывается в пасиве ряд.429 "Розрахунки за іншими операціями" на сумму невыплаченных больничных.
Сумма начисленных но не выплаченных больничных за счет ФССТВП показывается в додатку 25 "Довідка про дебіторськ кредиторську заборгованість за операціями, які не відображаються у формі №7д, №7м".









КАК ПОЛУЧИТЬ ПУТЕВКУ НА РЕБЕНКА ИЛИ РОДСТВЕННИКА
 
kasper232Дата: П`ятниця, 28.09.2012, 16:07 | Повідомлення # 61
Група: Видалені





Скажите в каком письме соцстраха написано что выплата больничных проводится в ближайшее время к зарплате или авансу. Заранее спасибо
 
EVGENIYДата: П`ятниця, 28.09.2012, 23:36 | Повідомлення # 62
Група: Видалені





kasper232,
По общему правилу, пособие по временной утрате трудоспособности выплачивается в ближайший после его назначения день выплаты заработной платы (ст. 52 Закона № 2240).

В то же время, средства на выплату пособий от Фонда могут не поступить на целевой счет предприятия в течение указанных сроков. В соответствии с разъяснениями Фонда (письмо от 26.05.2011 г. № 07-35-1406) выплата больничных, финансируемых Фондом, осуществляется в ближайший день выплаты заработной платы после поступления финансирования.

В общем случае одновременно с выплатой больничных осуществляется перечисление ЕСВ и НДФЛ, подлежащих удержанию из выплачиваемой суммы. 

Сумма пособия может быть выплачена работнику и раньше, чем в день выплаты заработной платы. В таком случае выплаты необходимо оформлять отдельными расчетно-платежными ведомостями.

Если сумма полученных от Фонда средств превышает фактические расходы на предоставление материального обеспечения работникам, то такую сумму превышения необходимо вернуть Фонду в течение трех рабочих дней (п. 10 Порядка № 26). Суммы пособия, не полученные работником в установленные сроки по уважительным причинам (командировка, болезнь) могут быть депонированы до их получения (см. письмо Фонда от 31.03.2011 г. № 01-16-707).

При несвоевременной выплате пособие подлежит компенсации (абз. 3 п. 3 Порядка проведения компенсации гражданам потери части денежных доходов в связи с нарушением сроков их выплаты).1
 
IvankaДата: Вівторок, 02.10.2012, 23:45 | Повідомлення # 63
Група: Видалені





Подскажите пожалуйста! Больничный с 25.01.12 по 06.02.12. сколько за счет предприятия? 5 календарных дней? Спасибо!

Повідомлення відредагував Ivanka - Середа, 03.10.2012, 00:11
 
orifДата: Середа, 03.10.2012, 14:43 | Повідомлення # 64
Група: Видалені





Ivanka, сама спросила, и сама ответила.
 
ИнтересующаясяДата: П`ятниця, 05.10.2012, 12:18 | Повідомлення # 65
Група: Видалені





Уважаемые коллеги, помогите разобраться. Нашла такую статью:

Про обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності.
ПРАЦЯ і ЗАРПЛАТА № 36 (808) 26 вересня 2012 р.
Роз'яснює головний спеціаліст Департаменту соціального страхування та партнерства Мінсоцполітики України Олена ПУШЕНКО

Ураховуючи особливості колективного договору та специфіку роботи бюджетної установи, а також у зв'язку з достроковою реєстрацією фінансових зобов'язань нараховують зарплату працівникам наперед до 15 числа кожного місяця, коригування проводяться в наступному місяці, а саме: дні із зайво нарахованою зарплатою вилучаються разом із сумою та нараховуються суми по листках непрацездатності. Середньоденна зарплата для розрахунку листків непрацездатності обчислюється в такому самому порядку.
Під час перевірки нарахувань за листками непрацездатності ревізором було враховано тільки зайво нараховану зарплату без кількості вилучених днів, таким чином середньоденна зарплата була занижена. Чи правомірні такі дії ревізора?
Відповідь. Порядок нарахування та сплати єдиного внеску визначений Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. № 21-5, зареєстрованою в Мін'юсті України 27.10. 2010 р. за № 994/18289.
Згідно з пп.4.3.5 цієї Інструкції визначення видів виплат, що належать до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних і компенсаційних виплат, під час нарахування єдиного внеску передбачене Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. № 5, зареєстрованим у Мін'юсті України 27.01.2004 р. за №116/8713.
Відповідно до норм названих інструкцій нарахування заробітної плати за попередній період, зокрема у зв'язку з уточненням обсягу відпрацьованого часу, виявленням помилок, включається до заробітної плати місяця, в якому було зроблено нарахування (пп.4.3.3 Інструкції №21-5 та пп. 1.6.2 Інструкції № 5).
Ураховуючи викладене, для розрахунку середньоденної заробітної плати відповідно до п.14 Порядку слід використовувати суму заробітної плати, яка була фактично нарахована і з якої сплачено єдиний внесок у місяцях розрахункового періоду, та кількість фактично відпрацьованих у цьому періоді робочих днів.
Отже, якщо установою в певному місяці зроблено донарахування заробітної плати зі оплатою єдиного внеску за попередній місяць або утримання заробітної плати, сума донарахованої або утриманої заробітної плати включається до заробітної плати цього самого місяця, в якому зроблено донарахування або утримання.
Коригування робочих днів у такому разі Порядком не передбачене.

Извиняюсь, за длинный пост, но письмо с ответом хотелось поместить полностью). То есть если в расчетном периоде, допустим с января по июнь в январе месяце у меня доплачена сумма и дни за декабрь, в расчет попадет только сумма, а дни нет и стоимость среднедневная окажется завышенной?

Добавлено (05.10.2012, 11:18)
---------------------------------------------
Люди добрые!!! Неужели ни у кого нет подобной ситуации с больничными? Не поверю. Бюджетники очень рано заказывают зарплату!!! Кто как поступает в подобных случаях??

Повідомлення відредагував Интересующаяся - Середа, 03.10.2012, 17:50
 
mulberryДата: П`ятниця, 05.10.2012, 17:01 | Повідомлення # 66
Група: Видалені





Интересующаяся, в мене в цьому місяці були лікарняні і в розрахунковий період якраз входила сума донарахувань зарплати за попередні періоди згідно з аудиторським висновком. Як мені пояснили в соцстраху, така сума донарахування за попередні періоди повністю враховується для розрахунку лікарняних, навіть якщо місяць , в якому здійснено донарахування, відпрацьовано неповністю( наприклад, відпускні або лікарняні). Отже, я так і нарахувала: повністю включила суму донарахування за попередній період. Мабуть, те саме стосується і того випадку, коли певну суму утримують ( зменшують зарплату) у зв"язку із зайво нарахованими сумами в попередній період. Аналогічно із Пенсійним фондом: нараховуємо, утримуємо та звітуємо в СПОВ у місяці такого донарахування або утримання.

Повідомлення відредагував mulberry - П`ятниця, 05.10.2012, 17:01
 
ИнтересующаясяДата: Понеділок, 08.10.2012, 15:01 | Повідомлення # 67
Група: Видалені





mulberry спасибо, что откликнулись. Сумма включается, это не подлежит сомнению, а дни добавляете(снимаете) за предыдущий месяц, или нет? Например я закрыла месяц 20 сентября,а сотрудник приносит больничный с 21.09.2012 по 30.09.2012 В октябре снимаю 6 рабочих дней сентября и сумму, вместо них начисляю больничный лист. Допустим в ноябре он снова принесет мне больничный и октябрь месяц попадает в расчетный период. Октябрь он отработает полностью. Так вот какое количество рабочих дней за октябрь я должна взять - 23 как полностью отработанный месяц или 23-6=17 (те дни сентября которые я снимаю в результате перерасчета).

Повідомлення відредагував Интересующаяся - Понеділок, 08.10.2012, 15:53
 
mulberryДата: Понеділок, 08.10.2012, 17:17 | Повідомлення # 68
Група: Видалені





Интересующаяся, я б нараховувала так, як ідуть відпрацьовані дні в табелі, тобто за вересень належну кількість і за жовтень так, як за табелем, тим більше що сумарно кількість днів буде правильна, а зарплату-згідно нарахування в розрахункових місяцях .
 
ИнтересующаясяДата: Вівторок, 09.10.2012, 11:37 | Повідомлення # 69
Група: Видалені





mulberry, дякую. Я майже так і роблю. Але після цієї статті почали гризти сумніви. Підняла усі статті та інструкціі, але там йдеться тільки про врахування суми, а про коригування днів ні слова.
 
mulberryДата: Середа, 24.10.2012, 17:38 | Повідомлення # 70
Група: Видалені





Интересующаяся, думаю, там іде мова про коригування кількості тих робочих днів, за які або донараховувалась зарплатня, або утримувалась із попередніх періодів, які не входять у розрахунковий період. Тобто для лікарняних враховуєм дні за табелем за 6 місяців, а зарплату-нараховану фактично. Це моя думка, я так нараховую.

Добавлено (24.10.2012, 16:38)
---------------------------------------------
Колеги, підкажіть, будь ласка, чи враховується зарплата за час перебування працівника у відрядженні ( нарахована за середнім заробітком) для нарахування допомоги з тимчасової непрацездатності. У мене в розрахунковий період 6 останніх місяців ввійшла зарплата за час перебування у відрядженні. Моє питання: відкидати дні відрядження та зарплату по середньому, чи не відкидати і враховувати і дні і суми зарплати? Якщо маєте посилання на роз"яснення ФСС з ТВП, дуже прошу, скиньте. Терміни піджимають, а я нічого путнього за цим питанням не знайшла.

 
EVGENIYДата: Середа, 24.10.2012, 23:56 | Повідомлення # 71
Група: Видалені





Quote (mulberry)
відкидати дні відрядження та зарплату по середньому, чи не відкидати і враховувати і дні і суми зарплати
не відкидати! В довіднику лігі закон не відкидають smile
 
mulberryДата: Четвер, 25.10.2012, 10:20 | Повідомлення # 72
Група: Видалені





EVGENIY, дякую! Я щойно дзвонила в наш соцстрах, вони також це підтвердили, навіть казали, що є їх внутрішнє роз"яснення, однак наразі знайти його не могли.
 
YanikДата: Понеділок, 12.11.2012, 21:15 | Повідомлення # 73
Група: Видалені





EVGENIY, підкажіть будь - ласка чи враховується до розрахункового періоду по лікарняному місяць, у якому людина перебувала на лікарняному 1 по 1 число, відповідно нарахування зарплати не було. Але в нас була заборгованість з оплати індексації за попередні періоди і її нараховано в цьому місяці. Наприклад:
квітень 2012 - відпрацьовано днів 0 , нараховано індексацію за попередні періоди в сумі 1432,00.
травень 2012 - відпрацьовано днів 0 , нараховано індексацію за попередні періоди в сумі 824,38.
Лікарняний листок з липня 2012 року.
Я брала період -січень - червень 2012 в який врахувала ці два місяці. В мене була перевірка соцстраху сьогодні і вони вивели мені ці суми, як такі які не потрібно було включати в цей розрахунковий період. відповідно до п.4 Порядку 1266. Але відповідно до п.7 зазначеного порядку сума донарахованої заробітної плати бере участь у розрахунку середньої зарплати.
Якщо можете допоможіть мені, бо нараховують штраф та повернення коштів в сумі 1,1 тис. грн.
 
EVGENIYДата: Понеділок, 12.11.2012, 22:02 | Повідомлення # 74
Група: Видалені





Yanik, Тут вот в чём проблема, если бы у вас была задолженость по зпл то тогда вы могли бы включить в расчёт, но на сколько я понял вы просто доначисляли сумы индексации как ошибочно не начисленные sad с фондом вы просто при звонке им не правильно поняли друг друга! В даном случае фонд прав, доначисленые сумы относятся к месяцу в котором их доначислили!
 
YanikДата: Понеділок, 12.11.2012, 22:06 | Повідомлення # 75
Група: Видалені





EVGENIY. Дякую за допомогу. Буду повертати кошти.
 
orifДата: Вівторок, 13.11.2012, 00:22 | Повідомлення # 76
Група: Видалені





но ведь было же в каком-то письме фонда (я сейчас в отпуске, дома нормативки нет) - что учитывается в том месяце в котором начисляется и удерживаются взносы?
 
YanikДата: Вівторок, 13.11.2012, 10:50 | Повідомлення # 77
Група: Видалені





orif. Для нарахування лікарняхих спочатку вибирають розрахунковий період, потім з нього включають місяці, коли працівник з 1 по 1 число не працював, а тоді уже в інших місяцях враховують усе, що будо донараховано.
 
ГниловаДата: Неділя, 18.11.2012, 15:19 | Повідомлення # 78
Група: Видалені





Підскажіть будь ласка у працівника немає заробітної плати за попередні 6 місяців ( був на лікарняному весь час) у листопаді здає знову лікарняний для оплати брати лише тарифну ставку чи (+ доплата за вислугу років та надбавку 20%)
 
Инна1990Дата: Понеділок, 24.12.2012, 00:05 | Повідомлення # 79
Група: Видалені





Добрий вечір! Як реально до 25.12.12 закрити грудень по з/п, якщо працівник на лікарняному і тільки 26.12.12 принесе лист непрацездатності. Підскажіть варіант, дуже ГОРИТЬ!!!!!!!!!!!!!! ЧЕКАЮ,ЧЕКАЮ,ЧЕКАЮ!!!!
 
EVGENIYДата: Понеділок, 24.12.2012, 00:08 | Повідомлення # 80
Група: Видалені





Инна1990, не проводите больничный в декабре, как будто человек вам его принёс в январе, вот в январе и проведёте! Т.е. протокол комиссии от января делайте и включайте в ведомость января!
 
ДжулианнаДата: П`ятниця, 04.01.2013, 22:02 | Повідомлення # 81
Група: Видалені





Підскажіть з нарахуванями: 33,2% це ми нараховуємо на суму цих лікарняних що відшкодовуватиме фонд?А на перших 5 днів 36,3?

Добавлено (04.01.2013, 20:02)
---------------------------------------------
де можна взяти бланк заявки і протокола в соцстрах?

 
orifДата: Субота, 05.01.2013, 10:37 | Повідомлення # 82
Група: Видалені





Джулианна, на весь б/л начисляется 33.2%, и соцстрах начисления не возмещает.

Бланк заявки, кажется где-то на сайте был, но если не найдете, пишите ЛС с адресом, я вышлю


Повідомлення відредагував orif - Субота, 05.01.2013, 10:39
 
cherrezosДата: Середа, 16.01.2013, 20:58 | Повідомлення # 83
Група: Видалені





Здравствуйте, подскажите пожалуйста, был неверно рассчитан б/л, заплатила больше чем нужно на 5 грн, нужно вернуть их ФСС, какое письмо нужно писать? и по поводу штрафа и пени, они не заложены в смету, оплатит их через банк, а саму сумму через казну? и как провести перерасчет
 в 1с7 больничного, чтоб пересчитались налоги сотруднику? огромное спасибо за ответ.
 
ВікторіяДата: Середа, 30.01.2013, 15:55 | Повідомлення # 84
Група: Видалені





Доброго дня допоможіть в такій ситуації чи правильно я думаю: -  працівик був на лікарняному з 10.09. 2012 р. по 27.01.2013р. приніс лікарняний 28.01.2013р. хоче звільнитися 31.01.2013 за власним бажанням хворіла до 25.01.2013 і дістала з/п . Дії бухгалтера: подаю заявку на лікарняні наприклад 30.01.2013 року але зараховую лікарняні до лютого 2013 тому, що з/п виплачена 27 і коли прийдуть лікарняні у лютому виплачую їх уже звільненому працівнику стягнувши з нього лише 15% податку. Так чи ні допоможіть розібратися. Наперед вдячна. smile
 
EVGENIYДата: Середа, 30.01.2013, 22:44 | Повідомлення # 85
Група: Видалені





Вікторія, вы немного нарушаете ЗУ о бухучёте если начисляете 30-го января то и в учёте нужно показывать за январь! Лучше будет если 1-го числа начислите! Там помоему комиссия в течении 10 дней после получения больничного листа принимает решение о начислении!
 
ДжулианнаДата: Четвер, 31.01.2013, 21:32 | Повідомлення # 86
Група: Видалені





Підскажіть, якщо працівник працює по-сумісництву на території сільської ради - завідувачем клубу і бібліотекарем поки той в відпустці за дитиною, як обрахувати середню заробітну плату для  лікарняного - рахувати лише за основгим місцем роботи чи загальну суму доходу?

Добавлено (31.01.2013, 19:32)
---------------------------------------------
З лікаряняного усього 5 днів+соцстрах утримувати 2% в пенсійний фонд?

 
orifДата: Четвер, 31.01.2013, 22:26 | Повідомлення # 87
Група: Видалені





Джулианна,  нужно начислять больничный исходя из полностью начисленной з/п (основная+совместительство), он ведь у вас просто  работает на 1,5 ставки? ведь работник во время болезни не работал библиотекарем, значит компенсировать ему нужно всё не отработанное время.
А 2% удерживается с любого б/л, хоть за счет пр-ия, хоть за счет соцстраха (и начисляется на него 33,2%)
 
ДжулианнаДата: П`ятниця, 01.02.2013, 21:56 | Повідомлення # 88
Група: Видалені





Дякую за змістовну відповідь, просто дуже давно не було лікарняних.
 
orifДата: П`ятниця, 01.02.2013, 22:43 | Повідомлення # 89
Група: Видалені





Джулианна, я вам аж завидую, меня они просто достали, плюс еще съедают 2 статью, у меня по первой экономия получается, а вот на начисления денег не хватает
 
userДата: Субота, 02.02.2013, 00:05 | Повідомлення # 90
Група: Видалені





Цитата (orif)
плюс еще съедают 2 статью, у меня по первой экономия получается
А Ви виписуйте цільову одноразову допомогу(на лікування, вирішення побутових проблем) - на неї ЄСВ не нараховується wink
 
Форум » Бухгалтерський облік » Оплата праці та трудові відносини » Больничные листы (Всё по больничным обсуждаем здесь)
Пошук: