Сайт для бюджетных учреждений Украины

Главная

Четверг, 24.05.2018, 13:03
|
RSS
Меню сайта
Мини-чат
Главная » Архив материалов
Відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" з 07 лютого 2015 року наказом Державної казначеської служби України від 29.01.2015 року №26 вводяться в дію рахунки для зарахування надходжень до державного і місцевих бюджетів у 2015 році.
За матеріалами ДКСУ
Просмотров: 937 | Добавил: EVGENIY | Дата: 04.02.2015 | Комментарии (0)

1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року № 77-VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» (далі – Закон №77), яким внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464), а саме:

1) введено визначення основного місця роботи, де основне місце роботи – це місце роботи, де працівник працює на підставі укладеного трудового договору, де знаходиться (оформлена) його трудова книжка, до якої вноситься відповідний запис про роботу;

2) внесено зміни у визначення платника єдиного внеску для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, тобто з 2015 року особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності (незалежно від того чи є вони одночасно найманими працівниками або підприємцями, є платниками єдиного внеску);
... Читать дальше »

Категория: Оплата праці | Просмотров: 3755 | Добавил: EVGENIY | Дата: 04.02.2015 | Комментарии (15)

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 23 січня 2015 року N 11

Про затвердження Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку для суб'єктів державного сектору

Відповідно до статті 6 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" наказую:

1. Затвердити такі, що додаються:

Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектору;

Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку нематеріальних активів суб'єктів державного сектору;

Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку запасів суб'єктів державного сектору;

Методичні р ... Читать дальше »
Просмотров: 1740 | Добавил: EVGENIY | Дата: 27.01.2015 | Комментарии (0)

Як оплачувати лікарняний, який був відкритий у 2014, а закритий у 2015 році, та лікарняні, що були закриті 2014, але оплачуються у 2015 році?
У зв’язку із набранням чинності з 01.01.2015 року Закону України № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати», Закон України N 1105-XIV від 23.09.1999 р. "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" викладений в іншій редакції, яка є фактично новим законом з назвою «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Цей Закон відповідно до Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначає правові, фінансові та організаційні засади і гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту, охорони життя та здоров’я та загальнообов’язкового державного соціального страхування, як від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, так і у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, що раніше регламентувалося Законом № 2240-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,зумовленими похованням», який з 01.01.2015 втратив чинність.
Статтею 24 нового Закону про «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачені дещо інші розміри допомоги по частковій втраті працездатності в залежності від страхового стажу ніж ті, що були передбачені ст. 37 ЗУ № 2240-ІІІ. Для порівняння:
Ст. 37 ЗУ № 2240-ІІІ (діяв до 31.12.2014р.)
Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:
60 відсотків середньої заробітної плати (доходу)-застрахованим особам, які мають страховий стаж до п’яти років;
80 відсотків середньої заробітної плати (доходу)-застрахованим особам, які мають страховий стаж від п’яти до восьми років;
100 відсотків середньої заробітної плати (доходу)-застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років;

Ст. 24 ЗУ N 1105-XIV (діє з 01.01.2015р.)
Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:
50 відсотків середньої заробітної плати (доходу)-застрахованим особам, які мають страховий стаж до трьох років;
60 відсотків середньої заробітної плати (доходу)-застрахованим особам, які мають страховий стаж від трьох до п’яти років;
70 відсотків середньої заробітної плати (доходу)-застрахованим особам, які мають страховий стаж від п’яти до восьми років;
100 відсотків середньої заробітної плати (доходу)-застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років;

Розмір допомоги по тимчасовій втраті праздатностізастрахованим особам, віднесеним до 1-4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; одному з батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, віднесеним до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"; донорам, які мають право на пільгу, передбачену статтею 10 Закону України "Про донорство крові та її компонентів" залишився таким самим - 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу).
На цей час до профкомів та комісій соцстраху звертаються з питанням:
як оплачувати лікарняний, який був відкритий у 2014, а закритий у 2015 роціта лікарняні, що були закриті 2014, але оплачуються у 2015 році? ... Читать дальше »
Категория: Оплата праці | Просмотров: 5032 | Добавил: Культура-zv | Дата: 22.01.2015 | Комментарии (2)

В конце прошлого года Верховная Рада приняла сразу несколько законов, которые являются основой для регламентирования бюджетного процесса в Украине. Одним из них стал комментируемый Закон (скачать). Им внесены масштабные изменения в Бюджетный кодекс Украины(далее — БКУ). Основная цель изменений — урегулировать бюджетные правоотношения, связанные с внедрением новой модели финансового обеспечения местных бюджетов и межбюджетных отношений, усовершенствовать казначейское обслуживание бюджетных средств. Закон вступил в силу с 01.01.2015 г.

Нельзя сказать, что его принятие совсем неожиданное*, однако некоторые изменения, внесенные этим Законом, имели эффект шоковой терапии. Такое «лечение» получили органы местного самоуправления и территориальные финансовые управления, которым придется в кратчайшие сроки провести расчеты доходов и расходов местных бюджетов на 2015 год уже с учетом изменений, внесенных Законом. Вряд ли повторная работа по составлению бюджета на 2015 год порадует органы местного самоуправления.

Ассоциация городов Украины (АГУ) на своем веб-сайте** выразила обеспокоенность по поводу неучитывания интересов местного самоуправления в принятом Законе. В связи с этим АГУ настаивает на необходимости немедленно внести изменения в БКУ, требуетот Минфина предоставить срочное разъяснение с соответствующими формульными расчетами по обязательному финансированию в 2015 году на уровне не меньше чем в 2014 году за счет трансфертов из районного бюджета делегированных полномочий в городах районного значения, поселках и селах без исключения из их коммунальной собственности соответствующих бюджетных учреждений.

Давайте рассмотрим самые существенные изменения, внесенные в БКУ.

Межбюджетные отношения Из ст. 2 БКУ исключены термины «дотация выравнивания», «коэффициент выравнивания», «корзина доходов местного бюджета» и другие термины, которые использовались раньше при расчете межбюджетных трансфертов. В то же время введен новый термин «временно свободные средства единого казначейского счета и валютных счетов бюджета».

 ЦИТАТА: «48 1) временно свободные средства единого казначейского счета и валютных счетов бюджета — объем средств, учитываемых на счетах в центральном органе исполнительной власти, который реализует государственную политику в сфере казначейского обслуживания бюджетных средств, полученных как поступления бюджетов, отвлечение которых не приведет к потере платежеспособности бюджетов (возможность своевременно и в полном объеме осуществлять платежи и рассчитываться по всем обязательствам) и возникновению задолженности в течение периода, на который предусматривается размещение таких средств на депозитах или путем приобретения государственных ценных бумаг и направления на покрытие временных кассовых разрывов местных бюджетов и Пенсионного фонда Украины с дальнейшим их возвратом до конца текущего бюджетного периода;»

(извлечение из ст. 2 БКУ) ... Читать дальше »

Просмотров: 5841 | Добавил: EVGENIY | Дата: 19.01.2015 | Комментарии (6)

З 1 січня 2015 року призначення та звільнення головного бухгалтера бюджетної установи здійснюються відповідно до законодавства про працю.

Так, норму щодо призначення та звільнення головбуха бюджетної установи за погодженням з Казначейством з урахуванням типових професійно-кваліфікаційних характеристик, затверджених КМУ, вилучено з Бюджетного кодексу України.
Відтепер для призначення і звільнення головбуха бюджетної організації не потрібно погодження з Казначейством.

Крім того, з 1 січня 2015 року Кабмін визначає тільки завдання та функціональні обов'язки бухгалтерських служб, повноваження головбуха бюджетної установи. Таким чином вимоги щодо його професійно-кваліфікаційного рівня Кабмін більше не визначає.

Такі зміни передбачені Законом від 28.12.2014 р. № 79-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин», який набрав чинності 01.01.2015 р.
... Читать дальше »

Просмотров: 7228 | Добавил: EVGENIY | Дата: 14.01.2015 | Комментарии (22)

Довідка щодо прийнятих змін до Бюджетного та Податкового кодексів в частині децентралізації фінансів за пропозицією Мінрегіону:

передбачено норми щодо стимулювання територіальних громад до об'єднання та формування спроможних громад через механізм переходу бюджетів об’єднаних громад на прямі міжбюджетні відносини з державними бюджетом та отримання обсягу видаткових повноважень з відповідним ресурсним забезпеченням на рівні міст обласного значення;

встановлено нову систему вирівнювання місцевих бюджетів за закріпленими загальнодержавними податками (податку на прибуток підприємств та податку на доходи фізичних осіб) – залежно від розрахункового середнього рівня надходжень на одного жителя, що сприятиме забезпеченню місцевих бюджетів достатніми надходженнями, а також стимулюватиме місцеві органи влади до активізації розвитку - залучення додаткових надходжень та розширення бази оподаткування;

закріплено за обласними бюджетами частину податку на прибуток підприємств (10%), що мотивуватиме відповідні органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації займатися питаннями підтримки розвитку підприємництва та економіки в регіонах;

надано органам місцевого самоврядування право на самостійний вибір установи (в органах Казначейства чи установах банків) з обслуговування коштів бюджету розвитку місцевих бюджетів та власних надходжень бюджетних установ; ... Читать дальше »

Просмотров: 3324 | Добавил: EVGENIY | Дата: 13.01.2015 | Комментарии (8)

В розділі сайту Отчётность в ДКСУ (в екселе)
виклав файл річного звіту розроблений по проекту змін до Наказу 44
Попередній файл не видаляв
На моє глибоке переконання доки зміни не вступили в силу здавати звіт по ним не можна
Просмотров: 3232 | Добавил: EVGENIY | Дата: 07.01.2015 | Комментарии (74)Змiни вiд 06.01.2015

- в оновлення внесено довiдники на 2015 рiк, наданi Мiнiстерством фiнансiв України згiдно "Формату та регламенту обмiну iнформацiєю мiж Мiнiстерством фiнансiв України та Державним казначейством України" вiд 29.06.2005 №490 (зi змiнами).

Для оновлення програмного забезпечення потрiбно скористатися пакетом оновлення
OnovPaym_2015.1_1251.rar + альтернативне посилання


+ При ... Читать дальше »
Категория: Казначейське обслуговування | Просмотров: 8122 | Добавил: yaoleg | Дата: 07.01.2015 | Комментарии (59)

Просмотров: 638 | Добавил: EVGENIY | Дата: 31.12.2014 | Комментарии (7)

« 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 49 50 »
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Поиск по сайту
Copyright MyCorp © 2018 | |