Дата: Понеділок, 08.10.2012, 13:08 | Повідомлення # 1
Група: Видалені
У нас возник вопрос: Начисляются ли надбавки ( положенные педработникам, например, надбавка за выслугу лет) на доплату за расширенную зону обслуживания? Помогите разобраться)
Дата: Понеділок, 08.10.2012, 17:52 | Повідомлення # 4
Група: Видалені
Евгений, така постанова є, називається вона Постанова КМУ від 24.02.2003 р.№ 212 Про затвердження порядку видачі грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в огранах державної влади, зразкове виконання трудових обов"язків. Однак, на практиці цю допомогу можна виплачувати тільки за наявності економії фонду оплати праці а також за умови успішної служби держслужбовця (щорічна оцінка не менше "добре" та відсутність дисциплінарних стягнень і т.ін.)
Дата: Понеділок, 08.10.2012, 18:29 | Повідомлення # 5
Група: Видалені
Вот её текст
ПОРЯДОК видачі грошової винагороди державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків
1. Грошова винагорода державним службовцям за сумлінну безперервну працю в органах державної влади, зразкове виконання трудових обов'язків (далі - грошова винагорода) видається особам, які пропрацювали безперервно на посадах державних службовців в одному або кількох органах державної влади не менше ніж 10 років.
До стажу безперервної роботи (служби) на посадах державних службовців в одному або кількох органах державної влади зараховуються всі періоди роботи (служби) у цих органах, у тому числі до 1 січня 1994 р., на посадах державних службовців, передбачених статтею 25 Закону України "Про державну службу", а також на посадах, що відносяться в установленому законодавством порядку до відповідних категорій посад державних службовців, на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті органів, зазначених у частині другій статті 9 Закону України "Про державну службу".
До стажу, який дає право на
одержання грошової винагороди, не зараховується, але й не перериває його, період працевлаштування, протягом якого державному службовцю виплачувалася середньомісячна заробітна плата на період працевлаштування, якщо він звільнений з державної служби на підставі пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України, період перебування на обліку в службі зайнятості, як такого, що шукає роботу, а також строкова військова служба у разі, коли державний службовець після цього повернувся на державну службу.
Безперервний стаж роботи в органах державної влади обчислюється на підставі записів у трудовій книжці та документів, які відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи.
2. Грошова винагорода видається один раз на п'ять років за умови зразкового виконання посадових обов'язків та відсутності порушень трудової дисципліни з урахуванням щорічної оцінки виконання державним службовцем покладених на нього завдань та обов'язків (далі - щорічна оцінка). Винагорода видається, якщо за результатами проведення щорічної оцінки рівень виконання державним службовцем обов'язків та завдань оцінений як "добрий" і "високий". При цьому повинні враховуватися результати щорічних оцінок за п'ять років.
У разі відсутності щорічних оцінок за п'ять років, що передують видачі грошової винагороди, враховується наявність адміністративних, дисциплінарних та інших порушень за зазначений період.
Якщо державний службовець змінив місце роботи, результати щорічної оцінки враховуються на підставі довідок, виданих за попереднім місцем роботи на державній службі.
Облік часу безперервної роботи кожного працівника на посадах державних службовців в органах державної влади веде кадрова служба зазначених органів. Про видачу грошової винагороди у трудовій книжці працівника робиться відповідний запис. Подання на видачу працівникові грошової винагороди готує безпосередній його керівник після одержання відповідної інформації від кадрової служби.
3. Грошова винагорода видається у таких розмірах: від 10 до 15 років роботи - одна середньомісячна заробітна плата; від 15 до 20 років - дві, від 20 до 25 років - три, від 25 до 30 років - чотири, від 30 років і більше - п'ять, у межах асигнувань на оплату праці, передбачених у державному бюджеті для відповідних органів державної влади.
Середньомісячна заробітна плата обчислюється у порядку, визначеному законодавством.
4. Сума грошової винагороди включається до фонду оплати праці та відповідно до законодавства враховується під час визначення бази (об'єкта) для оподаткування, для нарахування страхових внесків до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та збору до Пенсійного фонду.
5. Грошова винагорода керівним працівникам і спеціалістам видається на підставі рішення керівника відповідного органу державної влади, а керівникам органів та їх заступникам - рішення керівника органу вищого рівня.
6. Рекомендувати органам місцевого самоврядування видавати грошову винагороду посадовим особам за сумлінну безперервну працю в зазначених органах, зразкове виконання трудових обов'язків згідно з цим Порядком і пунктом 2 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
Дата: Понеділок, 08.10.2012, 20:08 | Повідомлення # 6
Група: Видалені
Главное здесь "у межах асигнувань на оплату праці, передбачених у державному бюджеті для відповідних органів державної влади". Так и отвечают вышестоящие.
Дата: Понеділок, 08.10.2012, 21:05 | Повідомлення # 7
Група: Видалені
Радькова, не знаю, як у педпрацівників, але в системі держслужби додаткові надбавки в системі оплати праці стоять особнячком, тобто нараховуються на оклад плюс гірські(якщо є) і все. Ні преміювання, ні інші надбавки на ці додаткові надбавки не нараховуються, а в ідеальному випадку нормувати нарахування надбавки за розширення зони обслуговування має колдоговір.Немає прописано норми в колдоговорі-немає надбавки. І ще одне. Потрібно дуже добре обставити в наказі сам факт розширення зони обслуговування, щоб аргументувати збільшення оплати праці в кожному окремому випадку. Ось що нарила в Інтернеті: Розширенням зони обслуговування або збільшення обсягу робіт вважається виконання працівником поряд зі своєю роботою, обумовленою трудовим договором, додаткового обсягу робіт за однією і тією самою професією або посадою.
Основною умовою встановлення доплати за суміщення професій (посад) і розширення зони обслуговування (збільшення обсягу робіт) є наявність відповідних вакантних посад у штатному розписі та робота, яку необхідно виконувати та яка не обумовлена в трудовому договорі працівника.
Доручення виконання обов'язків відсутнього працівника іншому працівнику здійснюється у випадку, коли працівник відсутній, але згідно із законодавством за ним зберігається місце роботи.
Про доручення працівнику додаткових обов'язків у порядку суміщення професій (посад), розширення зони обслуговування або виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника по підприємству видається наказ (розпорядження).
Якщо в наказі про суміщення професій (посад) або про розширення зони обслуговування не було обумовлено терміну, на який працівнику доручаються додаткові обов'язки, то відповідно до частини третьої ст. 32 КЗпП його необхідно повідомити про скасування доплати за суміщення професій не пізніше ніж за два місяці.
При організації оплати праці на підприємстві слід також враховувати, що державою визначено норми оплати праці, яких мають дотримуватись усі підприємства. Зокрема, це оплата за роботу у вихідні, святкові та неробочі дні, надурочну роботу.
Відповідно до ст. 62 КЗпП надурочною вважається робота понад установлену тривалість робочого дня. Тобто у випадку, коли необхідно після завершення робочого дня закінчити розпочату роботу, яка внаслідок непередбачених обставин не могла бути закінченою в нормальний робочий час, а припинення її може призвести до псування громадського майна, і роботодавець залишає працівників для виконання цієї роботи, виникають надурочні години.
За відпрацьовані понад нормальну тривалість робочого дня години (надурочні години) в кінці місяця виплачується компенсація за погодинною системою – у подвійному розмірі годинної ставки; за відрядною системою оплати праці – у розмірі 100 % тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою.
Крім того, виникають ситуації, коли працівники залучаються до роботи у свій вихідний (святковий або неробочий) день. При цьому слід враховувати, що залучення до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу і на це має бути дозвіл профспілкового комітету підприємства (ст. 71 КЗпП). Частиною другою цієї статті визначено виняткові випадки, коли дозволяється залучення працівників до роботи у вихідні дні.
У наказі про залучення працівників до роботи у вихідний день має бути визначено, як саме буде компенсовано роботу у вихідний день.
Відповідно до ст. 72 КЗпП робота у вихідний день може бути компенсована або наданням іншого дня відпочинку, або у грошовій формі у подвійному розмірі, визначеному ст. 107 КЗпП.
При залученні працівників до роботи у святковий або неробочий день (цей день для працівників вихідний) компенсація провадиться в обов'язковому порядку у подвійному розмірі. За бажанням працівника за роботу у святковий або неробочий день йому може бути надано інший день відпочинку (ст. 107 КЗпП).
Оплата за роботу у вихідні, святкові та неробочі дні згідно зі ст. 107 КЗпП здійснюється у подвійному розмірі, а саме:
відрядникам – за подвійними відрядними розцінками;
працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, – у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
працівникам, які одержують місячні оклади, – у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у вихідний день провадилась у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилась понад місячну норму.
Оплата за роботу у святкові дні провадиться з урахуванням установлених законодавством підвищень окладів. Доплата за суміщення професій (посад), збільшений обсяг робіт, якщо працівником виконувались ці обов'язки; доплата за роботу у нічний час тощо виплачується без подвоєння, на загальних підставах.
Неля Синько
Начальник відділу організації заробітної плати та вдосконалення законодавства з оплати праці Мінпраці та соціальної політики України
Дата: Вівторок, 09.10.2012, 09:39 | Повідомлення # 9
Група: Видалені
Радькова, ось іще гарна стаття за вашим питанням, там розглянуто всі нюанси та відмінності суміщення, виконання обов"язків тимчасово відсутнього працівника та розширення зони: http://www.kadrovik.kiev.ua/info/art49.html Заодно і сама навчилась
Дата: Неділя, 16.12.2012, 21:09 | Повідомлення # 10
Група: Видалені
С 01.01.2013 года работникам клубных учреждений устанавливается надбавка за выслугу лет. Может кто знает каким нормативным документом это установлено. Подскажите пожалуйста.