Дата: Середа, 20.04.2011, 23:10 | Повідомлення # 1
Група: Видалені
Бюджетна установа має власну котельню,вірніше "котельня" заголосно сказано,окреме приміщення,в якому стоїть 2 газові котли,які забезпечують опалення адмінбудівлі . ДПІ вимагає сплату екологічного збору зсилаючись на ст.240.1 ПК,яка говорить зокрема таке : Платниками екологічного податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються: викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення Ясно що бюджетна установа з цим категорично не згідна. Хто повинен кому доказувати необхідність чи ні сплати цього податку?
Дата: Четвер, 21.04.2011, 10:43 | Повідомлення # 2
Група: Видалені
Доброго дня,спочатку питання: чи є техничний паспорт ? На це питання моя вищестояча установа відповіла: щодо сплати , то до неї ще далеко ,спочатку треба : - інвентаризація джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря ; - розробка документів, що обгрунтовують обсяги викидів, для одержання дозволу на викиди забруднюючих речовин; -отримання дозволу на викиди; - розробка документів для постановки на державний екологічний облік підприємств та установ, що здійснюють викиди забруднюючих речовин; - оформлення документів для зменшення нормативної санзони; - розрахунок фактичних викидів забруднюючих речовин по видам для звітності та платежів; - розрахунок плати екологічного податку - сплата податку Від себе додаю що : Стаціонарне джерело забруднення атмосфери - підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об'єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу.
Дата: Четвер, 21.04.2011, 13:54 | Повідомлення # 4
Група: Видалені
для начала определяемся, относятся ли котлы к стационарным источникам: вот вопрс к налоговикам на сайте налоговой Запитання:
Що є об’єктом збору за забруднення при використанні автономних систем опалення власниками адміністративних, торговельних, складських та інших будівель та споруд?
Відповідь:
Згідно із пп. 1.15.5 п. 1.15 ст. 1 Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві, затвердженої наказом Мінекобезпеки України від 17.03.2005р. №7 стаціонарне джерело забруднення атмосфери - підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об'єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу.
Відповідно до п. 3.1 ст. 3 Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженої наказом Мінприроди і ДПА України від 19.07.1999р. №162/379 об'єктами обчислення збору є:
для стаціонарних джерел забруднення - обсяги забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря або скидаються безпосередньо у водний об'єкт, та обсяги відходів, що розміщуються у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах.
Таким чином, об’єктом для нарахування збору за забруднення навколишнього природного середовища у випадку використання автономних систем опалення власниками адміністративних, торговельних, складських та інших будівель та споруд є обсяг забруднюючих речовин, що утворюються й викидається в атмосферне повітря при згорянні палива (газу, мазуту тощо). Но хочу добавить, что вопрос был до вступления в силу НК. Из этого следует,что нужно оформлять документы и платить сбор.Его платили и раншье, только бюджетники были освобождены
Дата: Четвер, 05.05.2011, 23:15 | Повідомлення # 5
Група: Видалені
І які в кого результати по екозбору? Може хтось має розрахунок викидів з 1 куба газу шкідливих речовин ( оксид азоту,метан і т.д. ) .Потужність котельні : 2 котли по 50кВт.
Добавлено (06.05.2011, 00:03) --------------------------------------------- в части ....розміщення
відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини;
Добавлено (06.05.2011, 00:10) --------------------------------------------- Посмотрите нашла коменты Термін «розміщення відходів» розкрито у пп. 14.1.223 ПК України, це зберігання (тимчасове розміщення до утилізації чи видалення) та захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами. Як зазначено у ст. 17, 34 Закону про відходи, суб'єкт господарської діяльності, у власності або користуванні якого є хоча б один об'єкт поводження з небезпечними відходами, зобов’язаний: мати дозвіл на експлуатацію об'єкта поводження з небезпечними відходами та мати ліцензію на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами."
Добавлено (06.05.2011, 00:11) --------------------------------------------- и еще один "Норми пп. 240.1.3 відповідають законодавству, яке діяло до набрання чинності ПКУ, тому наведемо практику їх застосування. У суб'єкта, внаслідок діяльності якого утворилися відходи, не виникає податкового обов’язку стосовно екологічного податку за розміщення відходів за умови укладання договору з організацією зі збору (прийому) відходів і яка має ліцензією на здійснення цих операцій. Але при порушенні умов договору щодо строків передачі відходів спеціалізованим організаціям (незалежно від того з власної вини чи з вини приймаючої організації) суб'єкт, внаслідок діяльності якого утворюються відходи, набуває ознак платника екологічного податку і несе відповідальність за правильність складання, своєчасність подання податкової декларації та сплати податку за фактичні обсяги відходів, що розміщувалися на його власних об'єктах протягом відповідного часу. У даній ситуації порушуються норми п. «б» ст. 42 Закону України «Про відходи», а саме: самовільне розміщення чи видалення відходів."
Добавлено (06.05.2011, 00:15) --------------------------------------------- Тобто якщо є договір з організацією на вивіз і утілізацію відходів то сплачувати взагалі не потрібно ! Визначати кількість відходів для сплати податку по договору не має підстав оскільки вони в установі не зберігаються.Єдине це знову ж таки договір на вивіз відходів є, але чи є в організації , що їх вивозить ліцензія на їх утілізацію? В який термін повинен здійснюватись вивіз відходів, щоб підтвердити, що вони в установі не зберігаються?
Дата: П`ятниця, 06.05.2011, 01:23 | Повідомлення # 12
Група: Видалені
Я вообще в шоке так получается если ты пока не сдал люм лампочки в утиль плати так что-ли, разрешения нету дальше а в какой сельской школе есть тоже разрешение на выбросы газовых котлов -нету, сдал расчет сбора и что, будут штрафовать что нету разрешения или как?
Добавлено (06.05.2011, 00:23) --------------------------------------------- Ведь лампочки сдавать нужно только спец организациям
Дата: П`ятниця, 06.05.2011, 08:55 | Повідомлення # 13
Група: Видалені
У меня получилось так - по ТБО - договор заключен с комунальщиками - сказали не платить, по котлам - однозначно оформлять документы - это около 5000 грн обойдется. У меня приняли пустую "экологию" т.к. документы на выбросы в разработке. Сказали налоговики лучше сдать сейчас пустую, т.к. в течении года примут только при условии ввода в эксплуатацию объекта. А на счет лампочек - вообще абсурд. Мы не будем плательщиками только при условии их своевременной сдаче утилизирующим предприятиям.
Дата: П`ятниця, 06.05.2011, 23:07 | Повідомлення # 14
Група: Видалені
Ставки податку на викиди: Оксид вуглецю (коеф.переводу тис.м.куб газу в факт.викиди 0,0865)-23,00грн Оксид діазоту(коефіцієнт 0,000003)-23,00грн Метан(коеф.0,000003)-34,50грн діоксид вуглецю(коеф.1,943)-0,10грн Оксид азоту:ставка-610,50грн теплова потужність котла в кіловатах до 100м.куб.газу-коеф.0,00149 теплова потужність котла в кіловатах від 100 до 1000м.куб.газу-коеф 0,0018 теплова потужність котла в кіловатах від 1000 до 10000м.куб.газу-коеф 0,00191 теплова потужність котла в кіловатах від 10000 до 50000 м.куб.газу-коеф 0,00202
Оксид діазоту і метан майже ніхто не показує в звітності,так як фактичні викиди мізерні і збір неможливо закруглити навідь до 1 коп
Добавлено (06.05.2011, 22:07) --------------------------------------------- nasya ,а почему пустой отчёт????Отсутствие разрешения на выбросы не освобождает Вас от самих выбросов,ведь газ использован согласно счетов и актов газовой конторы(эти документы будут подвергаться проверке со стороны налоговой).Соответственно,будет установлен факт не подачи отчётности.Непонятна позиция Вашей налоговой.Лично мы только начали оформлять разрешение,но отчёт подали. Иль я не поняла вопроса-фирма работает ????
Дата: Середа, 22.06.2011, 16:46 | Повідомлення # 16
Група: Видалені
Що я вам можу порадити це все таки отримати документи на викиди, а для цього потрібно провести обгрунтування та інвентеризацію викидів. Ось адрес фірми яка цім займається http://aep.kiev.ua/invent.html
Дата: П`ятниця, 22.07.2011, 15:38 | Повідомлення # 17
Група: Видалені
Помогите пожалуйста рассчитать экологический налог. Я вот не пойму как его рассчитать - из фактически использованного газа или из объема указанного в экологическом отчете? У меня есть расчет на год выбросов из планового количества газа, но как его высчитать из фактического расхода?
Дата: Вівторок, 25.10.2011, 12:44 | Повідомлення # 19
Група: Видалені
Возвращаясь к ТБО.... Все разъяснения налоговой сводятся к одному - ПЛАТИТЬ налог за образование обычного бытового мусора. Кто - нибудь делал паспорта отходов???? Ведь если нет этих документов - ставка налога будет 350 грн (по 1 классу) за тонну мусора плюс коэффициент 3! Это бешеные суммы получаются! Кто как поступает???
Дата: Понеділок, 31.10.2011, 18:53 | Повідомлення # 20
Група: Видалені
Підкажіть будь-ласка, як перевести м.куб. в тони для твердих побутових відходів, оскільки в угоді відходи зазначені в м. куб., а в екозвіті має бути в тонах.
Дата: Вівторок, 01.11.2011, 02:21 | Повідомлення # 21
Група: Видалені
Для розрахунку екоподатку потрібно знати клас небезпеки відходів. Як визначити цей показник, якщо бюджетна установа не має дозволу на розміщення відходів?
Як зазначалося в попередньому запитанні, клас небезпеки відходів (від якого залежить ставка податку) указується в лімітах на їх утворення та розміщення. При цьому на побутові відходи, якщо установа уклала договір зі спеціалізованим підприємством, ліміти отримувати не потрібно (п. 8 Порядку № 1218).
У зв’язку з цим виникає запитання: як установі, що не отримала дозвіл на розміщення відходів, дізнатися клас небезпеки відходів?
У цьому випадку ДПАУ наполягає на сплаті екоподатку за будь-які відходи, що утворилися в діяльності суб’єктів господарювання. При цьому клас небезпеки таких відходів платнику податків пропонується визначати самостійно (див. консультацію, розміщену в Єдиній базі податкових знань на сайті ДПАУ за кодом 300.04).
При цьому слід мати на увазі: якщо дані перевірки органу податкової служби свідчитимуть про заниження податкового зобов’язання зі сплати екоподатку в результаті неправильно застосованої суб’єктом господарювання ставки екологічного податку, до такого суб’єкта застосовуються штрафні (фінансові) санкції, зазначені у ст. 123 ПКУ.
У ситуації, що склалася, вважаємо за можливе присвоїти твердим побутовим відходам статус малонебезпечних, тобто IV клас небезпеки. Тоді ставка податку у 2011 році становитиме 1,25 грн. (2,5 грн./т х 50 за тонну (зменшення на 50 % передбачено п. 2 підрозд. 5 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).
Крім того, ПКУ передбачено застосування до ставок екоподатку за розміщення відходів коефіцієнта за розміщення відходів на звалищах, які не забезпечують повного виключення забруднення атмосферного повітря або водних об’єктів, — 3 (п. 246.4 ПКУ).
Водночас податківці вважають, що коефіцієнт 3 не застосовується суб’єктами господарювання в разі тимчасового розміщення відходів (розміщення відходів у контейнерах (смітниках)) до передачі їх комунальному підприємству для утилізації або розміщення на полігонах (звалищах), а також за умови отримання висновку відповідних служб СЕС (див. розд. 300.04 Єдиної бази податкових знань). Такий коефіцієнт використовують тільки спеціалізовані комунальні підприємства, які безпосередньо здійснюють розміщення відходів на власних або орендованих звалищах (полігонах), і якщо ці звалища (полігони) не забезпечують повного виключення забруднення атмосферного повітря.
Отже, щоб охарактеризувати місце розміщення відходів та правильно застосовувати коефіцієнт, визначений п. 246.4 ПКУ, бюджетна установа повинна звернутися до територіального органу виконавчої влади у сфері поводження з відходами та отримати висновок посадових осіб СЕС. Це, у свою чергу, допоможе уникнути непорозумінь з податківцями при визначенні суми екоподатку за розміщення відходів.
Дата: Вівторок, 01.11.2011, 02:21 | Повідомлення # 22
Група: Видалені
Для розрахунку екоподатку потрібно фактичні обсяги розміщення відходів, які враховуються в м3, перевести в тонни. Як здійснити таке переведення?
До складу податкової звітності з екоподатку включаються:
— Податкова декларація екологічного податку (далі — декларація), в якій відображаються загальні відомості про платника податку та загальна сума екоподатку за відповідний період за всіма видами забруднення навколишнього середовища;
— сім додатків до декларації, які застосовуються для розрахунку суми податкового зобов’язання з екоподатку в розрізі окремих видів забруднення навколишнього середовища (для кожного окремого виду забруднення навколишнього середовища призначено окремий додаток). Усі додатки є невід’ємною частиною податкової декларації та подаються до органів ДПС разом із такою декларацією. У разі відсутності у платника якихось об’єктів оподаткування, додатки, що використовуються для розрахунку екоподатку за цими об’єктами, не подаються, а відповідні рядки податкової декларації прокреслюються.
Форму декларації та додатків затверджено наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1010.
Так, одним із додатків є Розрахунок податкового зобов’язання з екологічного податку, що справляється за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях або на об’єктах (додаток 4). Зокрема, у колонці 3 «Фактичні обсяги розміщення відходів» указуються в тоннах фактичні обсяги розміщених відходів (округлення цього показника здійснюється до трьох десяткових знаків за загальновстановленими правилами).
Однак фактичні обсяги розміщених відходів, які платники податків визначають самостійно, обчислюються в м3.
У зв’язку з цим виникло запитання: як перевести одні одиниці виміру (м3) в інші (т)?
У цьому випадку розрахунок можна здійснити, керуючись Рекомендованими нормами надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженими наказом Міністерства з питань ЖКГ від 22.03.2010 р. № 75.
Так, у таблиці цього документа зазначено такий показник, як щільність сміття (кг/м3) — графа 8. На підставі даних про джерела утворення побутових відходів (графа 1) установи та організації визначають для себе відповідний показник щільності сміття (для цього потрібно знайти середню величину).
У результаті, знаючи обсяг фактично розміщених відходів, переведення з м3 у тонни здійснюється так:
Обсяг відходів (м3) х щільність сміття (кг/м3) : 1000 (кг).
Наприклад, для профтехучилищ середня щільність сміття — 191 кг/м3.
Припустимо, за звітний період фактичний обсяг побутового сміття склав 200 м3, тоді переведення цього показника в тонни виглядатиме так:
Дата: Понеділок, 19.12.2011, 19:21 | Повідомлення # 25
Група: Видалені
Уважаемые коллеги!!! Всем ! Всем! Наказом ДПА України від 16.12.2011 № 258 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо сплати екологічного податку, що справляється за розміщення побутових відходів (далі – Узагальнююча податкова консультація). Відповідно до Узагальнюючої податкової консультації місця тимчасового зберігання відходів, наприклад, для тимчасового зберігання небезпечних відходів перед передачею на знешкодження або утилізацію спеціалізованим організаціям, контейнери або урни для збирання побутових відходів не є місцями їх остаточного видалення і не відносяться до спеціально відведених місць чи об’єктів. Платниками екологічного податку за розміщення побутових відходів є лише ті суб’єкти господарювання, що розміщують їх у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах, на використання яких отримано відповідний дозвіл спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища або його органів на місцях.
осталось найти оригинал наказа
Добавлено (19.12.2011, 18:21) --------------------------------------------- Текст приказа появился на сайте ГНАУ http://sta.gov.ua/control/uk/publish/ar ... owHidden=1 так что всем спасибо (кто платил, подавал отчетность) и все свободны
Дата: Вівторок, 20.12.2011, 14:53 | Повідомлення # 26
Група: Видалені
Не совсем все свободны. Сегодня консультировалась в налоговой: если есть договор на вывоз мусора и там оговорено, что замовник платит налог на размещение отходов сам, то продолжаем отчитываться и оплачивать налог.
Дата: Субота, 24.12.2011, 02:40 | Повідомлення # 27
Група: Видалені
ГНСУ изменила свою позицию относительно уплаты экологического налога
ГНСУ приказом от 16.12.2011 г. № 258 утвердила Обобщающую налоговую консультацию относительно уплаты экологического налога, взимаемого за размещение бытовых отходов.
Согласно этой консультации места временного хранения отходов, например, для временного хранения опасных отходов перед передачей на переработку или утилизацию специализированным организациям, контейнеры и урны для сбора бытовых отходов не являются местами их окончательного удаления и не относятся к специально отведенным местам или объектам.
Плательщиками экологического налога за размещение бытовых отходов являются только те субъекты хозяйствования, размещающие их в специально отведенных для этого местах или объектах, на использование которых получено соответствующее разрешение специально уполномоченного центрального органа исполнительной власти по вопросам охраны окружающей природной среды или его органов на местах.
Дата: П`ятниця, 13.01.2012, 13:05 | Повідомлення # 28
Група: Видалені
Я представляю юрфірму-спрощенку. Основні приміщення здані в оренду. Орендарі мають договори на вивіз сміття, газом не користуються. За нами залишилось одне приміщення, в якому є газовий конвектор, який уже два роки поспіль не працює. Легко перевірити, бо газовий лічильник не крутить. А сьогодні ДПІ видала, що треба здати декларацію екоподатку, заплатити податок. А що маю платити, якщо і приміщення не працює і ніяких відходів не утворює? І що проставити у декларації? Підкажіть, хто може. Наперед дякую.
Дата: П`ятниця, 13.01.2012, 22:41 | Повідомлення # 29
Група: Видалені
Алеко, Якщо газовий конвектор є в наявності - є підстава ( в ДПІ ) вимагати звіт по екоподатку.Але сума оплати екоподатку вираховується з кількості спожитого газу.У Вашому випадку спожитого газу не було (про що буде свідчити лічильник) - тому розрахунок екоподатку буде == 0,00. Тому здаєте звіт в ДПІ з нулями - і все