Сайт для бюджетных учреждений Украины

Главная

Понедельник, 21.10.2019, 11:26
|
RSS
Меню сайта
Мини-чат
Главная » 2014 » Октябрь » 23 » МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ ЛИСТ від 18.09.2014 р. N 31-11420-08-25/24064
12:09
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ ЛИСТ від 18.09.2014 р. N 31-11420-08-25/24064
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 18.09.2014 р. N 31-11420-08-25/24064
 
Щодо ведення бухгалтерського обліку (смарт-карток, довідникової та методичної літератури, ліній електропередач, трансмісій та трубопроводів, тимчасових (нетитульних) споруд)
 
Департамент податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України розглянув листи <...> щодо ведення бухгалтерського обліку бюджетними установами та повідомляє.
 
Щодо обліку смарт-карток
 
Згідно із Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (далі - Закон) в цілях бухгалтерського обліку активами визнаються ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, приведе до отримання економічних вигод у майбутньому.
 
Методологічні засади формування у бухгалтерському обліку бюджетних установ інформації про операції з грошовими коштами, розрахунками в національній та іноземній валютах із дебіторами та кредиторами бюджетних установ визначає Порядок бухгалтерського обліку окремих активів та зобов'язань бюджетних установ, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 2 квітня 2014 року N 372 (далі - Порядок).
 
Відповідно до пункту 2.6 Порядку грошові документи (у національній та іноземній валютах), які знаходяться в касі установи (поштові марки, сплачені проїзні документи, путівки до санаторіїв, пансіонатів, будинків відпочинку, кошти, що містяться в акредитивах, у чекових книжках, оплачених талонах на бензин, мазут, харчування та в інших грошових документах тощо), та кошти в дорозі відносяться до інших коштів установи.
 
У разі якщо установами застосовуються смарт-картки при отриманні палива, пального і мастильних матеріалів, відображення в обліку придбання палива, пального і мастильних матеріалів здійснюється у порядку відображення операцій з придбання цих матеріалів за талонами. Вартість самої смарт-картки обліковується у порядку, визначеному для малоцінних і швидкозношуваних предметів.
 
Аналітичний облік операцій з іншими коштами ведеться за кожним грошовим документом і кожною сумою в дорозі в розрізі видів коштів та кодів бюджетної класифікації. Записи проводяться в міру здійснення операцій, але не пізніше наступного дня.
 
Щодо обліку довідникової та методичної літератури
 
Склад рахунків і субрахунків, які застосовуються бюджетними установами, визначає План рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 26.06.2013 р. N 611 (далі - План рахунків).
 
Згідно з Порядком застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, наведеного у додатку 1 до Плану рахунків (далі - Порядок застосування Плану рахунків), бібліотечні фонди незалежно від вартості окремих примірників книг обліковуються на субрахунку 112 "Бібліотечні фонди" рахунку 11 "Інші необоротні матеріальні активи" Плану рахунків. До бібліотечного фонду належать: наукова, художня і навчальна література, спеціальні види літератури та інші видання.
 
Довідникова і методична література, термін корисного використання якої менше одного року, відображається тільки в аналітичному обліку зі списанням фактичних витрат на її придбання. Строк корисного використання і зберігання літератури визначається уповноваженими фахівцями бухгалтерії та фіксується в наказі чи розпорядженні.
 
Щодо обліку ліній електропередач, трансмісій та трубопроводів
 
Згідно з Порядком застосування Плану рахунків лінії електропередач, трансмісії та трубопроводи з усіма проміжними пристроями, необхідними для трансформації (перетворення) і передачі енергії та для переміщення трубопроводами рідких та газоподібних речовин до споживача, кабельні та повітряні лінії зв'язку тощо обліковуються із виділенням в окрему підгрупу на субрахунку 103 "Будинки та споруди".
 
Бюджетною установою має бути забезпечено відображення у бухгалтерському обліку необоротних активів за їх видами, визначеними пунктом 2.1 Положення з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 26.06.2013 р. N 611 (далі - Положення). З огляду на зазначене, на відповідних субрахунках бухгалтерського обліку має здійснюватись відображення інформації про всі основні засоби відповідної класифікаційної групи.
 
Для нарахування зносу та з метою уніфікації та обґрунтованості визначення суми зносу необоротних активів установ застосовуються строки їх корисного використання та річні норми Зносу, які наведені у додатку до Положення. Зокрема, перелічені вище об'єкти основних засобів належать до підгрупи 4, для якої встановлена норма зносу до первісної вартості в розрахунку на рік 5 % зі строком корисного використання 20 років.
 
Щодо обліку тимчасових (нетитульних) споруд
 
Відповідно до пункту 2.1 Положення тимчасові нетитульні споруди входять до складу основних засобів.
 
Для нарахування зносу та з метою уніфікації та обґрунтованості визначення суми зносу необоротних активів установ застосовуються строки їх корисного використання та річні норми зносу, які наведені у додатку до цього Положення.
 
Пунктом 9 додатка до Положення встановлено норму зносу в розрахунку на рік у розмірі 20 % до первісної (переоціненої) вартості тимчасових нетитульних споруд із строком корисного використання 5 років.
 
<...>
 
 
 
Директор Департаменту податкової,
митної політики та методології
бухгалтерського обліку
М. Чмерук

 
Категория: Бухгатерський облік | Просмотров: 2358 | Добавил: EVGENIY | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Поиск по сайту
Copyright MyCorp © 2019 | |