Четвер, 25.04.2024, 02:00
Сайт 
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Категорії розділу
Оплата праці [80]
Роз'ясненя, листи щодо оплати праці!
Бухгатерський облік [50]
Роз'яснення з бухгалтерського обліку, листи, Накази і т.д.
Відрядження [4]
Казначейське обслуговування [36]
Застосування КЕКВ [7]
Застосування КЕКВ
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

21:09
Лист Державної казначейської служби України "Щодо фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програ

ДЕРЖАВНА КАЗНАЧЕЙСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.07.2013 р. № 17-09/1453-17183

 

Державна казначейська служба України розглянула лист <...> щодо надання роз'яснень та в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до ст. 22 Бюджетного кодексу України головний розпорядник бюджетних коштів здійснює внутрішній контроль за повнотою надходжень, взяттям бюджетних зобов'язань розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачами бюджетних коштів і витрачанням ними бюджетних коштів.

Пунктом 8 Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256, визначено, що головні розпорядники коштів місцевих бюджетів здійснюють розрахунки з постачальниками відповідних послуг і ведуть облік за видами пільг та житлових субсидій населенню, у тому числі на оплату компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Крім того, згідно з бюджетним законодавством відповідальність за цільове витрачання бюджетних коштів несе розпорядник бюджетних коштів.

Для забезпечення своїх контрольних повноважень розпорядник бюджетних коштів обирає механізм витрачання бюджетних коштів, який відповідає загальним вимогам бюджетного законодавства, та дозволяє відслідковувати цільове використання коштів.

Таким чином, розпорядник бюджетних коштів може прийняти рішення щодо надання підтримки підприємству-перевізнику, тобто надання коштів на покриття збитків, шляхом включення перевізника у свою мережу як одержувача бюджетних коштів або здійснювати відшкодування фактично понесених збитків шляхом перерахування коштів з реєстраційного рахунку розпорядника бюджетних коштів на рахунки перевізників, відкриті в банківських установах.

Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 р. № 333, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.03.2012 р. за № 456/20769 (далі - Інструкція), трансферти населенню - це поточні платежі фізичним особам або надання їм матеріальної допомоги у натуральному вигляді, які передбачені для збільшення їх доходу. Трансферти населенню можуть надаватись як у готівковій формі, так і шляхом сплати рахунків. Подібні платежі можуть бути окремою добавкою до бюджету певної сім'ї чи особи або компенсуванням певних видів витрат, наприклад, на харчування, комунальні послуги, оплату проїзду тощо.

У свою чергу, субсидії - це усі невідплатні поточні виплати підприємствам, які не передбачають компенсації у вигляді спеціально обумовлених виплат або товарів і послуг в обмін на проведені платежі, а також видатки, пов'язані з відшкодуванням збитків державних підприємств.

Підпунктом 3 пункту 2.5.3 Інструкції визначено, зокрема, що видатки на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), надання пільг з оплати послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг здійснюються за кодом економічної класифікації видатків 2730 "Інші виплати населенню".

Надання субсидії на покриття збитків підприємств, фінансової підтримки підприємств на безповоротній основі, а також інших субсидій здійснюються за КЕКВ 2610 "Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)" (п. 2.4.1-3).

В. о. Голови                                                                     О. Даневич

Категорія: Застосування КЕКВ | Переглядів: 6180 | Додав: EVGENIY | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Пошук
Календар
«  Жовтень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Друзі сайту