Допомога по тимчасовій непрацездатності - 22 Января 2015 - Сайт для бюджетных учреждений Украины

Сайт для бюджетных учреждений Украины

Главная

Вторник, 06.12.2016, 06:02
|
RSS
Меню сайта
Мини-чат
Главная » 2015 » Январь » 22 » Допомога по тимчасовій непрацездатності
17:06
Допомога по тимчасовій непрацездатності
Як оплачувати лікарняний, який був відкритий у 2014, а закритий у 2015 році, та лікарняні, що були закриті 2014, але оплачуються у 2015 році?
У зв’язку із набранням чинності з 01.01.2015 року Закону України № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати», Закон України N 1105-XIV від 23.09.1999 р. "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" викладений в іншій редакції, яка є фактично новим законом з назвою «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Цей Закон відповідно до Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначає правові, фінансові та організаційні засади і гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту, охорони життя та здоров’я та загальнообов’язкового державного соціального страхування, як від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, так і у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, що раніше регламентувалося Законом № 2240-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,зумовленими похованням», який з 01.01.2015 втратив чинність.
Статтею 24 нового Закону про «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачені дещо інші розміри допомоги по частковій втраті працездатності в залежності від страхового стажу ніж ті, що були передбачені ст. 37 ЗУ № 2240-ІІІ. Для порівняння:
Ст. 37 ЗУ № 2240-ІІІ (діяв до 31.12.2014р.)
Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:
60 відсотків середньої заробітної плати (доходу)-застрахованим особам, які мають страховий стаж до п’яти років;
80 відсотків середньої заробітної плати (доходу)-застрахованим особам, які мають страховий стаж від п’яти до восьми років;
100 відсотків середньої заробітної плати (доходу)-застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років;

Ст. 24 ЗУ N 1105-XIV (діє з 01.01.2015р.)
Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:
50 відсотків середньої заробітної плати (доходу)-застрахованим особам, які мають страховий стаж до трьох років;
60 відсотків середньої заробітної плати (доходу)-застрахованим особам, які мають страховий стаж від трьох до п’яти років;
70 відсотків середньої заробітної плати (доходу)-застрахованим особам, які мають страховий стаж від п’яти до восьми років;
100 відсотків середньої заробітної плати (доходу)-застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років;

Розмір допомоги по тимчасовій втраті праздатностізастрахованим особам, віднесеним до 1-4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; одному з батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; особам, віднесеним до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"; донорам, які мають право на пільгу, передбачену статтею 10 Закону України "Про донорство крові та її компонентів" залишився таким самим - 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу).
На цей час до профкомів та комісій соцстраху звертаються з питанням:
як оплачувати лікарняний, який був відкритий у 2014, а закритий у 2015 роціта лікарняні, що були закриті 2014, але оплачуються у 2015 році?
У цих випадках розмір оплати визначається на дату настання страхового випадку, підтвердженого лікарняним листком.Тобто, якщо першій день непрацездатності, зазначений у лікарняному припадає на2014 рік, то оплата всього лікарняного здійснюється, виходячи з розмірів згідно із ЗУ № 2240-ІІІ. Якщо першій день непрацездатності, зазначений у лікарняному припадає вже на 2015 рік, то оплата здійснюється у розмірах, зазначених у ст. 24 ЗУ N 1105-XIV у чинній з 01.01.2015р. редакції.
Що стосується виплати декретних, то тут без змін. Тобто, у 2015 році застрахованим особам допомога по вагітності та пологах надаватиметься у розмірі 100 % їх середньої заробітної плати (доходу).
Категория: Оплата праці | Просмотров: 4900 | Добавил: Культура-zv | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 2
2  
Доброго дня. В процесі перевірки фінансвої інспекції було виявлено, що здійснювалась оплата лікарняних за грудень 2014 року в січні 2015 го, так як лікарняні листи були подані в бухгалтерію після здійснення нарахування заробітної плати, наприклад лікарняний з 25.12.14-29.12.14, казна закриває фінанансові операції до 25го грудня, тому зарплата нараховується завчасно. Фінансова інспекція визначає це як нецільове використання бюджетних коштів. Як в такому випадку правильно робити?(
Дякую за увагу

1  
Здравствуйте! У мене таке питання: я на лікарняному взв’язку з вагітністю і пологами з 15.01.2015р., який виписаний на 180 днів
(90+90), я його здала на роботу, а на днях дзвонять  з Фонду соціального страхування з ТВП і
кажуть, що зняли 4 зону i щоб вони подали в розрахунок 126 (70+56) днів, бо
вони взагалі не оплатять лікарняний, як таке можливо i як вони можуть подати
126 якщо в лікарняному 180, адже лікарняний це документ? Телефонували в
лікарню, а там головний лікар говорить, що я маю написати якусь заяву, щоб
анулювати той лікарняний, але чому я повинна щось писати i взагалi, без зони я
повинна була йти на лiканяний на 20 днiв пiзнiше i новий лiкарняний менi скорiш
за все так i випишуть, тодi з роботи фактично мене мають право звiльнити за
прогули i нiякий лiкарняний взагалi не потрібен буде? Тепер дзвонять з роботи,
щоб я підійшла і забрала лікарняний, бо він оплачуватись не буде, що мені
робить? Дякую…

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Поиск по сайту
Copyright MyCorp © 2016 | |