Сайт для бюджетных учреждений Украины

Главная

Суббота, 24.03.2018, 20:30
|
RSS
Меню сайта
Мини-чат
Главная » 2014 » Май » 21 » Два листи Мінсоцполітики Щодо індексації стипендій
23:44
Два листи Мінсоцполітики Щодо індексації стипендій

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 09.04.2014 р. N 49/10/136-14
Щодо індексації стипендій

Департамент стратегічного планування Міністерства соціальної політики України розглянув запит Видавничого будинку "Фактор" щодо індексації стипендій і повідомляє.

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. N 1078 (із змінами) (далі - Порядок), визначено, що базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації вважається місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів, зокрема стипендій.

У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення.

Якщо студент, який має статус особи, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, отримує мінімальну ординарну (звичайну) академічну стипендію та додаткову соціальну стипендію, то його загальний дохід підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для працездатної особи.

У вересні 2012 року відбулося підвищення грошового доходу студента за рахунок підвищення мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії, але сума підвищення не перевищила суму індексації, тому мало бути здійснено підвищення стипендії та додано суму індексації з урахуванням суми підвищення.

Визначена сума індексації фіксується і виплачується студенту до наступного підвищення стипендії, при якому сума підвищення перевищить фіксовану суму індексації.

Зважаючи на те, що мінімальна ординарна (звичайна) академічна стипендія підвищувалась, а додаткова соціальна стипендія не змінювалась, то, на нашу думку, фіксована сума індексації має виплачуватись за рахунок джерел, з яких сплачується соціальна стипендія.

 Заступник директора Департаменту
стратегічного планування -
начальник відділу
Н. Підлужна
  

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 24.04.2014 р. N 55/10/136-14
Щодо індексації стипендій

Департамент стратегічного планування Міністерства соціальної політики України розглянув запит газети "Бюджетна бухгалтерія" щодо індексації стипендій і повідомляє.

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. N 1078 (із змінами) (далі - Порядок), визначено, що базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації вважається місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів, зокрема стипендій.

Пунктом 10 зазначеного Порядку передбачено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії здійснюється починаючи з місяця, в якому її призначено. У разі коли особа не отримувала стипендію або втратила право на її призначення, а в подальшому стипендія їй була знову або вперше призначена (за результатами наступного семестрового контролю, у зв'язку з переведенням на навчання за державним замовленням, появою підстав для призначення соціальної стипендії, поновленням на навчання тощо), обчислення індексу споживчих цін здійснюється з місяця призначення стипендії.

Враховуючи зазначене, базовим місяцем при проведенні індексації вважається місяць, в якому відбувається підвищення розміру стипендії.

Значення індексу споживчих цін у базовому місяці приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії здійснюється з наступного за базовим місяця.

У разі коли студента зараховано до навчального закладу і йому призначена стипендія, обчислення індексу споживчих цін для індексації його стипендії здійснюється з місяця призначення стипендії.

Виходячи з викладеного, у випадку якщо студент був зарахований на 1 курс до ВНЗ з вересня 2013 року і йому призначена стипендія з вересня 2013 року, то для проведення індексації індекс споживчих цін має розраховуватись з вересня 2013 року.

Якщо студент не втратив права на отримання стипендії, то у лютому 2014 року розмір його стипендії мав індексуватись на величину приросту індексу споживчих цін 1,1 %. Цей індекс також зберігається для індексації стипендії у березні та квітні 2014 року.

В іншому випадку, коли студент, зарахований на навчання у вересні 2013 року, отримував стипендію у I семестрі, а в II семестрі став отримувати підвищену стипендію за успішність, при проведенні індексації його стипендії індекс споживчих цін також розраховується з вересня 2013 року. Право на індексацію стипендії також відбувається у лютому 2014 року на 1,1 %.

 
Заступник директора Департаменту
стратегічного планування -
начальник відділу
Н. Підлужна


 

Категория: Оплата праці | Просмотров: 2714 | Добавил: EVGENIY | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Поиск по сайту
Copyright MyCorp © 2018 | |