Щодо індексації стипендії та зарплати сумісників - 16 Декабря 2013 - Сайт для бюджетных учреждений Украины

Сайт для бюджетных учреждений Украины

Главная

Среда, 29.03.2017, 12:18
|
RSS
Меню сайта
Мини-чат
Главная » 2013 » Декабрь » 16 » Щодо індексації стипендії та зарплати сумісників
22:18
Щодо індексації стипендії та зарплати сумісників

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.10.2013 р. № 12082/0/11-13/10

 

Щодо індексації стипендії та зарплати сумісників

 

Міністерство соціальної політики України розглянуло звернення <...> щодо індексації грошових доходів і повідомляє.

Відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (зі змінами), базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації вважається місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів, зокрема підвищення стипендій.

У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення.

Пунктом 10 1 Порядку визначено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії здійснюється починаючи з місяця, в якому її призначено.

Враховуючи зазначене, при проведенні індексації базовим місяцем вважається місяць, в якому підвищуються стипендії.

Наприклад, для студентів, які навчались у 2012 році і у вересні відбулось підвищення стипендії, то для проведення індексації стипендії цей місяць вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін. Індекс розраховується з наступного за базовим місяця, тобто з жовтня 2012 року. Право на індексацію відбудеться, коли індекс споживчих цін перевищить встановлений поріг індексації 101 %.

У випадку, якщо студенти у 2012 році, крім мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії, отримували додаткову соціальну стипендію, то для них також базовим місяцем вважається вересень 2012 року. Якщо підвищення стипендії у вересні 2012 року не перевищило суму індексації, яка склалась на той час, сума індексації мала визначатись з урахуванням суми підвищення, тобто визначалась фіксована сума індексації (у випадках, наведених у нашому листі у пункті 1, фіксована величина індексації становила: учням професійно-технічних закладів - 46,11 грн., студентам вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації - 51,85 грн., для студентів вищих навчальних закладів III - IV рівня акредитації - 56,90 грн.).

У разі продовження навчання таких студентів у 2013 році визначена фіксована сума індексації мала зберігатись.

Оскільки індекс споживчих цін за період з жовтня 2012 року по вересень 2013 року