Сайт для бюджетных учреждений Украины

Главная

Среда, 21.03.2018, 12:08
|
RSS
Меню сайта
Мини-чат
Главная » 2013 » Июнь » 5 » НОВА ЕПОХА РЕЄСТРАЦІЇ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ РОЗПОРЯДНИКІВ ТА ОДЕРЖУВАЧІВ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ
23:54
НОВА ЕПОХА РЕЄСТРАЦІЇ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ РОЗПОРЯДНИКІВ ТА ОДЕРЖУВАЧІВ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ
НОВА ЕПОХА РЕЄСТРАЦІЇ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ РОЗПОРЯДНИКІВ
ТА ОДЕРЖУВАЧІВ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ
 
(Коментар до наказу Мінфіну України Про затвердження Змін до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України" від 27.03.13 р. № 431)
 

Зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну України від 02.03.12 р. № 309 (далі — Порядок 309) пов'язані із запровадженням електронного документообігу в органах Державної казначейської служби України (далі — органи Казначейства), назрівали давно. Останнім поштовхом для них став Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" щодо впровадження процедури електронного реверсивного аукціону від 07.06.12 р. № 4917-VI (далі — Закон № 4917). Наказ Мінфіну від 27.03.13 р. №431, яким внесено зміни до Порядку № 309 в частині врегулювання порядку реєстрації бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників та одержувачів бюджетних коштів в органах Казначейства в електронному вигляді, набрав чинності 07.05.13 р.  

Що ж отримали розпорядники з набранням чинності новою главою 3 "Організація роботи органів Казначейства та розпорядників бюджетних коштів щодо реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань в електронній формі" Порядку № 309? Давайте розглянемо окремі нюанси.

Перш за все Порядок № 309 доповнено новими термінами, а також уточнено вже існуючі, що допоможе розпорядникам бюджетних коштів зорієнтуватися в новій системі роботи.

Також до Порядку № 309 додано новий пункт (1.2), за яким органи Казначейства під час реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників й одержувачів коштів державного та місцевих бюджетів можуть застосовувати систему дистанційного обслуговування "Клієнт казначейства — Казначейство" (далі — система Казначейства) з використанням засобів криптографічного захисту інформації та електронного цифрового підпису (далі — ЕЦП).

Клієнтів підключатимуть до системи Казначейства на договірній основі. Аби отримати доступ до системи, клієнту необхідні:

- доступ до мережі Інтернет;

- комп'ютер та системне програмне забезпечення стандартної конфігурації;

- ключ ЕЦП, який відповідно до рекомендацій Нацбанку України слід розмістити на активному носії ключової інформації.

Для реєстрації бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань в електронній формі розпорядники та одержувачі бюджетних коштів мають імпортувати до системи Казначейства електронні документи за переліком та в строки, передбачені п.п. 2.2, 2.4 гл. 2 та/або п. 4.1 гл. 4 Порядку № 309.

Успішне завантаження електронних документів розпорядником бюджетних коштів (одержувачем бюджетних коштів) до системи Казначейства підтвердить квитанція про одержання. Її автоматично направлятимуть на електронну адресу розпорядника (одержувача) бюджетних коштів. Якщо ж квитанція не надійшла протягом 15 хв., електронні документи вважатимуть неодержаними. У такому випадку розпоряднику бюджетних коштів (одержувачу бюджетних коштів) слід повторити спробу.

================================================================== 
На замітку!

Якщо через технічні причини розпорядник бюджетних коштів (одержувач бюджетних коштів) не може імпортувати електронні документи до системи Казначейства, для реєстрації бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань він повинен подати їх до органу Казначейства в паперовому вигляді.

================================================================== 
 

Органи Казначейства реєструють бюджетні зобов'язання та бюджетні фінансові зобов’язання після перевірки Реєстру та/або Реєстру фінансових зобов'язань і підтвердних документів, отриманих в електронному вигляді, на відповідність вимогам законодавства. Про успішну реєстрацію таких зобов'язань розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів) повідомить надіслана на його електронну адресу квитанція про реєстрацію, на яку накладено ЕЦП відповідального працівника Казначейства. Якщо ж електронні документи сформовано з порушенням вимог законодавства. розпорядник бюджетних коштів (одержувач бюджетних коштів) отримає від органу Казначейства квитанцію про нереєстрацію. на яку накладається ЕЦП. У ній буде вказано причини відмови в реєстрації зобов'язань або фінансових зобов'язань.

Органи Казначейства реєструватимуть бюджетні зобов'язання та бюджетні фінансові зобов'язання розпорядників та одержувачів бюджетних коштів як в електронному, так і в паперовому вигляді. Право вибору форми реєстрації (електронна чи паперова) належить розпоряднику бюджетних коштів (одержувачу бюджетних коштів), який повинен ураховувати вимоги та обмеження, установлені законодавством. Наприклад, заборонено застосовувати ЕЦП у правочинах на суму, що перевищує 1 млн грн. та складати електронні документи, які не можуть бути оригіналами у випадках, передбачених законодавством (п. 4 Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності, затвердженого постановою КМУ від 28.10.04 р.№ 1452).

Наталія БОЦМАН,

начальник відділу методології бухгалтерського обліку та звітності

про виконання бюджетів Управління методології з обслуговування бюджетів,

бухгалтерського обліку та звітності Державної казначейської служби України

Стаття із газети «Все про бухгалтерський облік» від 29.05.2013 №49

Категория: Казначейське обслуговування | Просмотров: 3831 | Добавил: yaoleg | Теги: реєстрація зобов'язань | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 11
11  
Как же мы будем обходиться без дискет??? wink smile

6  
Лёд тронулся, господа присяжные заседатели, лёд тронулся!
Лично я ждала этих нововведений victory
Однако будут проблемы у малофинансируемых организаций, т.к. наличием современного компьютера, сканера и доступом в Интернет мало кто из них похвастаться может ...

7  
Сканер не сканер, но струйные МФУ есть у многих. А если и нет, то стоят они на порядок дешевле лазарных wink
А вообще когда все научатся, тогда будет немного и быстее. Хотя...

5  
Они решили отметить новый дизайн сайта таким своеобразным способом )))

2  
Это совпадение. biggrin

3  
Як підтвердні документи можуть бути в електронній формі? не розумію...

4  
будуть подаватися сканокопії підписані ЕЦП. smile

8  
ребят вы ж понимаете что пройдет года два когда все зароботает, на даный момент начнутся пилотные области.

9  
А Вы в курсе какие области пилотные ?  Кажись был разговор, что как только установят маршрутизаторы Cisco в каждом казначействе???

10  
2 года - многовато. Вспомните как до 2005го платежки в бумажном виде носили, а потом мигом все перешли на Мережу_М (сначала под Дос, а потом уже и Виндоус версия появилась). Если эта шарманка закрутится, то полгода максисмум для перехода yes

1  
Прям такое название НОВАЯ ЭПОХА, как будто к новому дизайну сайта приурочена  biggrin

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Поиск по сайту
Copyright MyCorp © 2018 | |