П`ятниця, 19.04.2024, 20:04
Сайт 
Головна | Матеріальна допомога на оздоровлення держслужбовцю - Форум | Реєстрація | Вхід
[ Оновлені теми · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Модератор форуму: Natty, eMelya  
Форум » Бухгалтерський облік » Оплата праці та трудові відносини » Матеріальна допомога на оздоровлення держслужбовцю
Матеріальна допомога на оздоровлення держслужбовцю
zemaДата: Субота, 04.01.2014, 17:05 | Повідомлення # 1
Група: Видалені





Підкажіть,будь-ласка,чи законно видано матеріальну допомогу на оздоровлення : нач.відділу у грудні 2013р пішов у відпустку на 5 к.дн та отримав мат.допомогу до відпустки(відпуск за період 2010-2011рр).На протязі року більше йому не надавалась відпустка.
На даний момент , щодо надання частини щорічної основної відпустки з наданням матеріальної допомоги ,я керуюсь роз’ясненням Національного агентства України з питань державної служби (лист від 02.11.2011 р. № 7183/12-11 ) ,в якому чітко вказано,що "Відповідно до статті 12 Закону України "Про відпустки" щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. Отже, вказана матеріальна допомога у повному обсязі надається до основної безперервної частини щорічної відпустки, яка має становити не менше 14 календарних днів.
Також,керуючись листом МІНІСТЕРСТВА ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ від 13.05.2008 р. № 287/13/84-08
"Щодо надання матеріальної допомоги на оздоровлення держслужбовцям" де вказано-" Що стосується виплати допомоги на оздоровлення при наданні частини відпустки, то відповідно до статті 12 Закону України "Про відпустки" щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.
В нашому ж випадку керівник установи на протязі календарного року не відбув основної відпустки на протязі 14 к.дн.Отже,на мою думку,матеріальна допомога нарахована йому незаконно.Ваша думка?
 
ParadeigmaДата: Понеділок, 06.01.2014, 12:09 | Повідомлення # 2
Група: Видалені





А вы, чтобы подогнать под нормы, указанные в Письмах Минтруда, предоставьте работнику отпуск на 14 к.д., а потом отзовите его из этого отпуска.   wink

А если говорить о законности, то вы ее нарушаете уже в части соблюдения порядка предоставления отпусков.

Цитата zema ()
нач.відділу у грудні 2013р пішов у відпустку на 5 к.дн ... за період 2010-2011рр).

Читайте внимательно ст.10 Закона об отпусках.
 
zemaДата: Вівторок, 07.01.2014, 16:25 | Повідомлення # 3
Група: Видалені





так вся біда в тому,що наказ про відпустку(начальнику та заму) дає Головне обласне управління(це в його компетенції)....)))) з одним я не згідний-що в наказі надано також матеріалку....
 
Радистка_КэтДата: Вівторок, 07.01.2014, 16:37 | Повідомлення # 4
Група: Видалені





А вы, чтобы подогнать под нормы, указанные в Письмах Минтруда, предоставьте работнику отпуск на 14 к.д., а потом отзовите его из этого отпуска///// А не проще ли переделать приказ и вместо прошлого периода выписать текущий...

Добавлено (07.01.2014, 14:37)
---------------------------------------------
Вопрос интересный - я, лично, не вижу здесь никакой "незаконности" - материоальная помощь, прежде всего, привязана к бюджетному периоду и отпуску человека. Вопрос периода отпуска тут вторичный. Но прицепиться могут - я даже знаю подобные прецеденты, увы... Я бы пробовала, если что, отбиться.
 
Письмо, по сути, не имеет нормативной силы, а носит рекомендательный характер (есть разъяснения Минюста по этому поводу).

 
yaolegДата: Вівторок, 07.01.2014, 19:20 | Повідомлення # 5
Група: Видалені





zema, имхо, если приказ вышестоящей организации, Вы должны его исполнить! К чему тут, может не может? Если по правильному, то за 2010-2011 должны компенсировать работнику не днями, а деньгами!!! И вообще, отправлять в ежегодный отпуск не позже второго года! wink
 
Радистка_КэтДата: Вівторок, 07.01.2014, 23:43 | Повідомлення # 6
Група: Видалені





///Если по правильному, то за 2010-2011 должны компенсировать работнику не днями, а деньгами/// Но все равно основная часть 24 кд - только отпуском.
 
yaolegДата: Вівторок, 07.01.2014, 23:54 | Повідомлення # 7
Група: Видалені





Радистка_Кэт, Вы правы, 24 дня работник должен отбыть отпуска + денежное возмещение за оставшиеся дни отпуска за 2010-2011 рабочий год wink

Повідомлення відредагував yaoleg - Вівторок, 07.01.2014, 23:55
 
zemaДата: Середа, 08.01.2014, 22:16 | Повідомлення # 8
Група: Видалені





yaoleg,ну да,вищестояща...там ще ті "умніки"сидять,такого за баш в наказі напишуть-мама не горюй)...а ти тоді перед ревізорами очима хлопай і доказуй що в тебе і своя голова є...в нас закони(як і країна)-коди поверниш туди і вийшло....Ну пропишіть ви в Постанові №268 одне лише речення-зі згадкою про 14 днів,і все....короче,бардак повний,за поголовну корупцію вже і мовчу....
 
Н@т@Дата: П`ятниця, 17.01.2014, 19:19 | Повідомлення # 9
Група: Видалені





Доброго дня допоможіть в моему  питанні. Я готуюсь ідти  на лікарняний по вагітності та пологах з 24 березня 2014 року, перед лікарняним хочу підти у  відпустку. На роботу влаштувалась з 14 грудня 2010 року, в 2013 році щорічну відпустку було поділено на 2 етапи в серпні  22 дні та в листопаді  8 днів. Чи маю я право перед лікарняним по вагітності взяти щорічну відпустк, на скільки календарних днів та чи маю право на матеріальну допомогу на оздоровлення? Дякую

Повідомлення відредагував Н@т@ - П`ятниця, 17.01.2014, 19:21
 
AnimoneДата: П`ятниця, 17.01.2014, 21:55 | Повідомлення # 10
Група: Видалені





Цитата Н@т@ ()
Чи маю я право перед лікарняним по вагітності взяти щорічну відпустк

Согласно ст.20 Закона об отпусках


Цитата
До відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році.

Цитата Н@т@ ()
на скільки календарних днів

Как видите, из содержания ст.20 Закона об отпусках следует, что независимо от того, сколько проработал работник в текущем рабочем году, работодатель обязан по заявлению работника предоставить отпуск полной продолжительности.

Цитата Н@т@ ()
чи маю право на матеріальну допомогу на оздоровлення?

Если вы относитесь к категории гос.служащих, выплата материальная помощи на оздоровление к ежегодному отпуску закреплена на законодательном уровне.
 
ЯсияДата: Вівторок, 21.01.2014, 19:32 | Повідомлення # 11
Група: Видалені





Огромная прсьба, помогите-разъясните! На носу ревизия! Перерыла все что можно-не могу найти ТОЧНОГО ответа! Согласно п. 3 ПКМУ №268 матпомощь на оздоровление выплачиваем 1 раз в год к отпуску в размере   ДОЛЖНОСТНОГО ОКЛАДА либо среднемесячную з/пл при условии наличия фонда. Это понятно. Складывается такая ситуация, что в текущем месяце к отпуску не хватает денег, чтобы выплатить должностной оклад. Можно ли в текущеи месяце выплатить 1000,00 грн. , а в следующем доплатить 218,00 грн.? В Законе ничего про доплату до установленного размера матпомощи на оздоровление не сказано. Ведь в итоге я выплачу сотруднику матпомощь в размере 1218,00грн. (т.е. в установленном законом размере-в размере долж.оклада). Тем более, что такая матпомощь является систематической, т.е. прписана в колдоговоре и выплачивается всем сотрудникам к очередному отпуску. Помогите, кто чем может. Благодарствую!
 
tstorДата: Середа, 19.02.2014, 13:42 | Повідомлення # 12
Група: Видалені





Подскажите пожалуйста , работник идет в отпуск в феврале 2014 за период 2012-2013годы,могу ли я выплатить ему материальную помощь на оздоровление,так как есть денежные средства
 
yaolegДата: Середа, 19.02.2014, 15:14 | Повідомлення # 13
Група: Видалені





tstor, можете за 2014 год smile
 
Солнце4228Дата: Четвер, 20.03.2014, 14:27 | Повідомлення # 14
Група: Видалені





Я хочу відповісти на перше запитання, яке стосується матеріальної допомоги на оздоровлення. Коли Ви будете писать наказ на відпустку  обов’язково вкажіть: виплатити матеріальну допомогу в розмірі посадового окладу чи середньомісячної заробітної плати зг.Пост. № 268 від 06.03.2006р., якщо Ви держ.сл. на протязі року при фінансуванні на виплату мат.доп.
 
JulliДата: Субота, 22.03.2014, 16:16 | Повідомлення # 15
Група: Видалені





Подскажите, пожалуйста, как расчитать мат. помощь , если сотрудница находилась на больничном с ноября 2013 по март 2014, в марте она берет отпуск и мат. помощь на оздоровление,  со всего периода в ноябре 2013 отработано 12 дней, я беру заработок ноября делю на 12 дней, а дальше, из чего исходить для расчета среднемесячного расчета рабочих дней?
 
ponomarenkoigor78Дата: П`ятниця, 12.12.2014, 13:32 | Повідомлення # 16
Група: Видалені





Доброго дня.
Чи можете допомогти з ситуацією. Працюю держслужбовцем з 10.07.2014 року.
Написав заяву на частину відпустки з 22.12.2014 року. Відпустку надають, однак не знають як бути з матдопомогою на оздоровлення?
 
Радистка_КэтДата: П`ятниця, 12.12.2014, 13:59 | Повідомлення # 17
Група: Видалені





Если в каком-нибудь вашем локальном нормативном акте не установлені сроки работы, за которые можно выплачивать матпомощи (сейчас такое стало практиковаться), то других запретов нет, на усмотрение руководителя, хоть за 1 день работы
 
yaolegДата: П`ятниця, 12.12.2014, 14:40 | Повідомлення # 18
Група: Видалені





ponomarenkoigor78, якщо дозволяє фонд оплати праці, то звичайно просіть допомогу на оздоровлення.Під "просіть" маю на увазі пишіть заяву на керівника про надання Вам матеріальної допомоги на оздоровлення smile
 
Викуля6936Дата: Понеділок, 02.02.2015, 09:16 | Повідомлення # 19
Група: Видалені





Добрий день.Підскажіть будьласка.В міськвиконкомі працює працівник за трудовою угодою,спочатку договір було заключено на три місяці,потім продовжено ще на 3 місяці, потім ще на три місяці.Працівник написав заяву на щорічну відпустку,чи має право на виплату матеріальної допомоги на оздоровлення?(так як основні працівники-державні службовці)
 
МальвінаДата: Четвер, 12.02.2015, 23:50 | Повідомлення # 20
Група: Видалені





Добрий день. Підскажіть будь лака. Вихователька працює на 0,5 стави і отримує 737 грн посадового окладу. В наказі на видачу матеріальної допомоги на оздоровлення вказано, що видати допомогу у розмірі повного посадового окладу. Допомогу видано у розмірі 1474. Це правильно?
 
yaolegДата: П`ятниця, 13.02.2015, 08:32 | Повідомлення # 21
Група: Видалені





Мальвіна, якщо керівник прийняв таке рішення, значить правильно smile
 
МуракасіДата: Неділя, 19.04.2015, 20:59 | Повідомлення # 22
Група: Видалені





Доброго дня! Прошу Вашої поради. Працюю в держустанові з 13.01.2010 року. З 14.05.2015 по 17.09.2015 іду у відпустку по вагітності та пологах. Чи правомірно в травні піти у щорічну відпустку не повної тривалості (7 днів) з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення? Решту відпустки планую використати після виходу з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку. Чи зобов"язана я брати щорічну відпуску повної тривалості?
 
yaolegДата: Понеділок, 20.04.2015, 07:39 | Повідомлення # 23
Група: Видалені





Муракасі, є лист-розяснення МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ, що для виплати матеріальної допомоги на оздоровлення потрібно брати не менше 14 календарних днів. І взагалі, як на мене краще використати всю відпустку до декрету, тому що за 3 роки може багато чого змінитись smile

Лист МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ 13.05.2008 р. N 287/13/84-08


Повідомлення відредагував yaoleg - Понеділок, 20.04.2015, 07:42
 
МуракасіДата: Понеділок, 20.04.2015, 13:12 | Повідомлення # 24
Група: Видалені





 
Цитата
Що стосується  виплати  допомоги  на оздоровлення при наданні
частини відпустки,  то відповідно до статті 12 Закону України "Про
відпустки"  ( 504/96-ВР ) щорічну відпустку на прохання працівника
може бути поділено на частини будь-якої тривалості  за  умови,  що
основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних
днів.
У випадку поділу  щорічної  відпустки  на  частини  зазначена
допомога  виплачується  працівникові  один  раз на рік при наданні
будь-якої з частин щорічної відпустки за заявою працівника.
Тобто, відпустку ділити можна, але з умовою, що одна з частин не менше 14 днів В моєму випадку: 7 днів в травні, а решту днів після закінчення відпуски по догляду взяти разом. А згідно 2-го абзацу цитати матеріальна допомога на оздоровлення не прив"язана до тієї частини відпусти яка не менше 14 днів. Я правильно думаю?
 
yaolegДата: Понеділок, 20.04.2015, 14:02 | Повідомлення # 25
Група: Видалені





Муракасі, зазвичай допомогу для оздоровлення надають до більшої частини відпустки. Хіба може працівник "оздоровитись" за сім днів? smile
 
Форум » Бухгалтерський облік » Оплата праці та трудові відносини » Матеріальна допомога на оздоровлення держслужбовцю
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук: