Четвер, 18.04.2024, 10:46
Сайт 
Головна | Заробітна плата за основною посадою та внутрішнє сумісництво - Форум | Реєстрація | Вхід
[ Оновлені теми · Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форуму: Natty, eMelya  
Форум » Бухгалтерський облік » Оплата праці та трудові відносини » Заробітна плата за основною посадою та внутрішнє сумісництво
Заробітна плата за основною посадою та внутрішнє сумісництво
murhikДата: Неділя, 17.11.2013, 14:16 | Повідомлення # 1
Група: Видалені





Добрий день, скажіть будь-ласка
якщо працівник у бюджетній установі працює на 1 ставку за основною посадою та на 0,5 ст. за внутрішнім сумісництвом у цій же організаціїї, то особовий рахунок для нарахування зарплати ведеться окремо ? тобто працівник має дві "расчетки" : за основною посадою та внут. сумісництвом?
 
eMelyaДата: Неділя, 17.11.2013, 20:09 | Повідомлення # 2
Група: Видалені





murhik, можна вести окремо, але тоді буде важче з пільгою, податками та індексацією, воно Вам треба... no
 
mulberryДата: Понеділок, 18.11.2013, 13:56 | Повідомлення # 3
Група: Видалені





murhik, цілком згодна із eMelya, але в табелі сміливо можете  табелювати двома рядками( за основною та окремо за сумісництвом). В даному випадку розраховувати зарплатню та відрядження буде простіш.
 
tinamarДата: Четвер, 05.12.2013, 16:26 | Повідомлення # 4
Група: Видалені





Цитата murhik ()
якщо працівник у бюджетній установі працює на 1 ставку за основною посадою та на 0,5 ст. за внутрішнім сумісництвом
murhik, це ж у Вас суміщення, а не сумісництво?

Добавлено (05.12.2013, 14:26)
---------------------------------------------
Хто може мені допомогти зрозуміти два пункти цього Наказу МФУ N 43 від 28.06.93: ПОЛОЖЕННЯ про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій :
ПЕРЕЛІК робіт, які не є сумісництвом:
8. Робота без зайняття штатної посади на тому самому
 підприємстві, в установі, організації, виконання учителями
середніх загальноосвітніх та викладачами професійних
навчально-освітніх, а також вищих навчальних закладів обов'язків
по завідуванню кабінетами, лабораторіями і відділеннями,
педагогічна робота керівних та інших працівників учбових закладів,
керівництво предметними та цикловими комісіями, керівництво
виробничим навчанням та практикою учнів і студентів, чергування
медичних працівників понад місячну норму робочого часу і т. інш.
11. Інша робота, яка виконується в тому разі, коли на
основній роботі працівник працює неповний робочий день і
відповідно до цього отримує неповний оклад (ставку), якщо оплата
його праці по основній та іншій роботі не перевищує повного окладу
(ставки) за основним місцем роботи.

Виділила жирним текстом, те що не розумію, може хтось роз"яснить на прикладах яка це робота?


Повідомлення відредагував tinamar - Четвер, 05.12.2013, 16:28
 
ParadeigmaДата: Четвер, 05.12.2013, 16:39 | Повідомлення # 5
Група: Видалені





Например: работник занимает 0,5 ст. бухгалтера и 0,5 ставки кадровика. Основную из занимаемых 2-х должностей работник может выбрать сам, она и заносится в трудовую книжку. Что касается 2-й должности, то она не является совместительством, поскольку в целом работник занимает 1,0 ст.
 
tinamarДата: Четвер, 05.12.2013, 16:53 | Повідомлення # 6
Група: Видалені





Paradeigma, спасибі, що відгукнулися, зовсім запуталась, що тоді означає внутрішнє сумісництво?
-сумісництвомвважається виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної
оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи
час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у
громадянина за наймом.
 
ParadeigmaДата: Четвер, 05.12.2013, 17:18 | Повідомлення # 7
Група: Видалені





Совместительство - это работа в свободное от основной работы время. Но Перечнем к Приказу № 43 определены работы, которые НЕ являются совместительством.
 
tinamarДата: Четвер, 05.12.2013, 17:55 | Повідомлення # 8
Група: Видалені





Paradeigma, це сумісництво, але згідно Переліку: як виняток-не є сумісництвом?

Добавлено (05.12.2013, 15:55)
---------------------------------------------
Я от чого допитуюсь: у нас працює одна  людина як касир на 05,ст. (штатна одиниця)+ 0,5 ст. як працівник військового обліку (не штатна одиниця, так як нормативи кількості штатних одиниць не дозволяють). Людина працює так давно, що що згідно постанови № 1049 про надбавку за вислугу років  розмір щомісячної надбавки становить 30%. Цю надбавку нараховують на всю зарплату (і касира , і працівника ВО),  а по постанові :"Особам, які працють за сумісництвом, надбавка за вислугу років не виплачується."
Чи так я розумію, що надбавка правильно виплачується, бо по Наказу № 43, це не сумісництво? І як у цьому випадку бути з пільгою, податками та індексацією? (Розраховується з всієї зарплати разом)

 
eMelyaДата: Четвер, 05.12.2013, 18:21 | Повідомлення # 9
Група: Видалені





tinamar, якщо не штатна одиниця, то згідно наказу 43 все вірно - не сумісництво. А пільга, податки та й індексація розраховується з усьго доходу навіть якщо сумісництво, тим більше внутрішнє.
 
tinamarДата: Четвер, 05.12.2013, 18:24 | Повідомлення # 10
Група: Видалені





eMelya, спасибі , і надбавка за вислугу років на всю з/пл правильно?
 
eMelyaДата: Четвер, 05.12.2013, 19:22 | Повідомлення # 11
Група: Видалені





tinamar,  "щомісячна надбавка за вислугу років обчислюється з посадового окладу за основною посадою". Можу помилятися, але виходячи з постанови 1049 -  у Вашому випадку тільки 0.5 касира.
 
tinamarДата: Четвер, 05.12.2013, 19:28 | Повідомлення # 12
Група: Видалені





eMelya, тож і я не пойму, якщо друга не сумісництво,то теж основна ? Ну в нас і законодавство... wacko

Повідомлення відредагував tinamar - Четвер, 05.12.2013, 19:30
 
eMelyaДата: Четвер, 05.12.2013, 19:49 | Повідомлення # 13
Група: Видалені





tinamar, як зазначено в трудовій книжці, скоріше за все один запис, він і є основна
 
tinamarДата: Четвер, 05.12.2013, 20:11 | Повідомлення # 14
Група: Видалені





eMelya, а друга, якщо не сумісництво і не основна, то що? Надбавку цю нараховують  на всю з/пл так ще з 2006, томуі виникло запитання згідно яких нормативних документів?
 
AnimoneДата: Четвер, 05.12.2013, 21:00 | Повідомлення # 15
Група: Видалені





Цитата tinamar ()
у нас працює одна  людина як касир на 05,ст. (штатна одиниця)+ 0,5 ст. як працівник військового обліку (не штатна одиниця, так як нормативи кількості штатних одиниць не дозволяють)

Если в штате нет 0,5 инспектора по учету военнообязанных, то и расходование ФЗП на эти цели является НЕЗАКОННЫМ. Единственное что вы можете сделать в данной ситуации, так это производить доплату работнику в размере не более 50% должностного оклада, скажем так, с мотивировкой за интенсивный труд/за сложность и напряженность труда и т.д. за счет экономии ФЗП. ИМХО все выплаты по занимаемой должности, которая не является штатной подлежат возмещению в бюджет, как незаконно выплаченные.


Повідомлення відредагував Animone - Четвер, 05.12.2013, 21:02
 
tinamarДата: Четвер, 05.12.2013, 21:29 | Повідомлення # 16
Група: Видалені





Цитата Animone ()
Если в штате нет 0,5 инспектора по учету военнообязанных, то и расходование ФЗП на эти цели является НЕЗАКОННЫМ.
Цитата Animone ()
ИМХО все выплаты по занимаемой должности, которая не является штатной подлежат возмещению в бюджет, как незаконно выплаченные.
 Animone, я ж кажу, що в нас законодавство таке, що можна, одной рукою дають, іншою забирають:  по постанові № 494 про типові штати : "До штату виконавчого комітету сільських і селищних  рад крім посад, передбачених у цьому додатку, можуть
додатково вводитися посади: ...працівників військового обліку (в населених пунктах,де немає військових комісаріатів)...."
Посада таж, але по договору,...мене цікавить оце питання:
Цитата tinamar ()
eMelya, а друга, якщо не сумісництво і не основна, то що? Надбавку цю нараховують  на всю з/пл так ще з 2006, томуі виникло запитання згідно яких нормативних документів?
 
AnimoneДата: Четвер, 05.12.2013, 23:02 | Повідомлення # 17
Група: Видалені





Цитата tinamar ()
Цитата tinamar ()eMelya, а друга, якщо не сумісництво і не основна, то що? Надбавку цю нараховують  на всю з/пл так ще з 2006, томуі виникло запитання згідно яких нормативних документів?

Если штатными нормативами такая должность не предусмотрена, то она не может относиться ни к основной, ни к совместительству. Оплата может производиться исключительно за счет экономии фонда заработной платы, как доплата в %.
Если штатными нормативами (и штатным расписанием) использование такой должности(0,5 ст) возможно, то и тарифицировать ее вы обязаны с учетом надбавок, которые регламентированы законодательством, т.к. эти 0,5 ст. не являются совместительством (почему - см. комменты выше).
 
tinamarДата: П`ятниця, 06.12.2013, 00:12 | Повідомлення # 18
Група: Видалені





Цитата Animone ()
Если штатными нормативами такая должность не предусмотрена, то она не может относиться ни к основной, ни к совместительству. Оплата может производиться исключительно за счет экономии фонда заработной платы, как доплата в %.
Animone
, у нас по договору працюють і опалювачі, і не тільки в нас, на підставі яких документів Ви стверджуєте, що не можна?


Повідомлення відредагував tinamar - П`ятниця, 06.12.2013, 00:22
 
ParadeigmaДата: П`ятниця, 06.12.2013, 13:02 | Повідомлення # 19
Група: Видалені





Цитата tinamar ()
у нас працює одна  людина як касир на 05,ст. (штатна одиниця)+ 0,5 ст. як працівник військового обліку (не штатна одиниця, так як нормативи кількості штатних одиниць не дозволяють).

Цитата tinamar ()
"До штату виконавчого комітету сільських і селищних  рад крім посад, передбачених у цьому додатку, можуть додатково вводитися посади: ...працівників військового обліку (в населених пунктах,де немає військових комісаріатів)...."

tinamar
, вы уж разберитесь, входят ли в штат эти 0,5 ставки или нет. Если, как вы сказали, ранее 
"нормативи кількості штатних одиниць не дозволяють" 

то на каком же тогда основании вы вводите эти 0,5 ст. внештата и заключаете (по этой должности) трудовой договор с работником?  angry

Цитата tinamar ()
у нас по договору працюють і опалювачі, і не тільки в нас

Как мне кажется у вас несколько смещены понятия трудовых и гражданско-правовых отношений.  wink
 
СвітланнаДата: Середа, 22.01.2014, 16:05 | Повідомлення # 20
Група: Видалені





Добрий день. В мене таке питання: В нас працює працівниця бівбліотекарем і отримує надбавку 50% по постанові 1073 і вислугу 10%. По наказу її прийняли ще на посаду психолого на 0,5 ставки по суміщенню. Я її нарахувала  на 1.5 оклада бібліотекаря і  психолога  і 50 % і 10 %. А тепер я сумніваюсь чи правильно я нарахувала на 0,5 оклада 50% і 10%. Будь ласка, підкажіть. Я дуже чекаю відповіді.
 
ParadeigmaДата: Середа, 22.01.2014, 17:01 | Повідомлення # 21
Група: Видалені





Цитата Світланна ()
Я її нарахувала  на 1.5 оклада: бібліотекаря і  психолога  і 50 % і 10 %.

Вы должны протарифицировать каждую должность отдельно, поскольку надбавки и доплаты на каждую из них регламентированы разными нормативно-правовыми актами. Так, например, для должности библиотекаря основополагающими являются: Постановы от 30.09.2009 № 1073 и от 22.01.2005 № 84, а для психолога - от 31.01.2001 № 78 и от 23.03.2011 № 373
 
NATALI1Дата: Четвер, 23.01.2014, 11:51 | Повідомлення # 22
Група: Видалені





Подскажите, кто знает:

1) завгосп 1ставка может быть еще и 0,5ст касира в этой же школе? обе посады есть в штат.розписе и вакантны


2) может ли внутр.совместитель получать надбавку за складнысть и премии???

помогите, очень срочно надо!
 
AnimoneДата: Четвер, 23.01.2014, 18:02 | Повідомлення # 23
Група: Видалені





1. Согласно п.4 Положения №43 от 28.06.1993, руководители структурных подразделений не имеют права работать по совместительству. 

2. Согласно п. 5 Положения №43 от 28.06.1993, оплата труда совместителей осуществляется за фактически выполненную работу. Если трудовым договором, заключенным с совместителем, предусмотрены условия, в которых он будут трудится (сложность и напряженность), то вы обязаны производить эту оплату, ведь на совместителей, независимо от того являются они внутренними или внешними, распространяются нормы трудового законодательства.

А в отношении вопросов премирования, смотрите свое Положение о премировании.  wink
 
ladanДата: Четвер, 30.01.2014, 13:32 | Повідомлення # 24
Група: Видалені





Прочитала выше ответ и вопрос, все понятно. Но у меня почти такой же вопрос. Я бухгалтер по зарплате, за складність і напруженність отримую 30% посадового окладу. Також  виконую обовязки калькулятора ( є ставка по штатному розпису), отримую 50% ставки калькулятора - за суміщення професій. Мій головний бухгалтер стверджує, що я не маю права отримувати ставку і 80%. Мені дуже потрібно посилання на якийсь документ. Ми бюджетна організація, і кажуть, що при ревізіях требують повернення коштів.
 
ParadeigmaДата: Четвер, 30.01.2014, 14:41 | Повідомлення # 25
Група: Видалені





Цитата ladan ()
Мій головний бухгалтер стверджує, що я не маю права отримувати ставку і 80%.

Граничный размер выплат на одного работника не должен превышать 50% должностного оклада. 

Цитата ladan ()
Мені дуже потрібно посилання на якийсь документ.

См. Постанову №1298 и Положение об оплате труда, действующее на вашем предприятии.
 
ladanДата: Четвер, 30.01.2014, 17:04 | Повідомлення # 26
Група: Видалені





3. Установити: 
2) надбавки працівникам: 

а) у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (ставки
заробітної плати, тарифної ставки):

за високі досягнення у праці;

за виконання особливо важливої роботи (на строк її
виконання);

за складність, напруженість у роботі.

Граничний розмір зазначених надбавок для одного працівника не
повинен перевищувати 50 відсотків посадового окладу. Таке
обмеження не поширюється на працівників національних закладів
(установ).

3) доплати працівникам:

а) у розмірі до 50 відсотків посадового окладу (тарифної
ставки):

за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників;

за суміщення професій (посад);

за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу
виконуваних робіт.

Надбавка не может быть больше 50% - согласна( у меня 30%), но я получаю еще доплату за суміщення професій (посад);( 50 %), это разные выплаты.

Спасибо, за ваш ответ, возможно у кого-то другое мнение? Пожалуйста

Добавлено (30.01.2014, 15:04)
---------------------------------------------
Вот еще что нашла.

Відповідно до частини другої статті 8 Закону України Про оплату праці умови розміру оплати праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України. У зв'язку з цим, питання доплати за суміщення професій (посад) в таких установах і організаціях регулюється окремими нормативно-правовими актами.

Інструкцією передбачено, що доплати за суміщення професій (посад) можуть встановлюватися працівникові поряд з винагородами за високі досягнення в праці, за особливі умови тощо.

 
ParadeigmaДата: Четвер, 30.01.2014, 18:24 | Повідомлення # 27
Група: Видалені





Цитата ladan ()
Інструкцією передбачено, що доплати за суміщення професій (посад) можуть встановлюватися працівникові поряд з винагородами за високі досягнення в праці, за особливі умови тощо.

Это следует из п.5 Инструкции № 1145. Однако Инструкция эта была принята еще при совке. И если говорить о современных нюансах правового статуса выплат о которых идет речь, то они не должны выходить суммарно за граничные пределы 50%. ИМХО

Оформите вместо совмещения, совместительство и проблема будет решена.  wink
 
ladanДата: П`ятниця, 31.01.2014, 12:12 | Повідомлення # 28
Група: Видалені





Спасибо, большое. Наверное так и поступим.
 
marina76300Дата: П`ятниця, 31.01.2014, 16:15 | Повідомлення # 29
Група: Видалені





Згідно Постанови КМУ від 30.08.2002 р. № 1298, надбавки та доплати це різні види виплат.  Доплати встановлюються працівникам (п 3.3. Постанови 1298) у розмірі до 50 % посадового окладу за основною посадою в межах економії за посадовим окладом відсутнього працівника (наявності вакансії). Надбавки працівникам ( за високі досягнення у праці; складність, напруженість у роботі; за виконання особливо важливої роботи) різні за характером і призначенням і можуть встановлюватись незалежно одна від другої. При цьому граничний сумарний розмір таких надбавок не має перевищувати 50 % посадового окладу працівника. Надбавки встановлюються в межах затвердженого фонду оплати праці. Ми також бюджетна установа, ніяких зауважень  при перевірках ніколи не було. Вважаю, що такі види виплат не можна складати до купи.

Добавлено (31.01.2014, 14:15)
---------------------------------------------
А вот совместительсьво, мое мнение, оформлять не очень и нужно. " Сумісництво — це виконання, крім основної роботи, у вільний від неї час й іншої роботи на умовах трудового договору в того самого чи іншого роботодавця" . Поэтому, если оформить оформить совместительство, то это будет означать, что как бухгалтер вы должны работать с 9.00 до 18.00 (смотря какой рабочий день у вас), а по совместительсту с 18.00 до 22.00 или в выходной день. И это хорошо проверяеться. ИМХО

 
ladanДата: Понеділок, 03.02.2014, 14:54 | Повідомлення # 30
Група: Видалені





Спасибо большое за ответ. Я с вами полностью согласна. И эту постанову себе распечатала. Не знаю устроит главбуха или нет. А от проверок вообще не знаешь чего ожидать.
 
Форум » Бухгалтерський облік » Оплата праці та трудові відносини » Заробітна плата за основною посадою та внутрішнє сумісництво
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук: