Компенсація невикористаної відпустки - Форум

Сайт для бюджетных учреждений Украины

Главная

Воскресенье, 04.12.2016, 21:19
|
RSS
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
Страница 1 из 11
Модератор форума: Natty, eMelya 
Форум » Бухгалтерський облік » Оплата праці та трудові відносини » Компенсація невикористаної відпустки
Компенсація невикористаної відпустки
YanochkaДата: Вторник, 09.09.2014, 12:24 | Сообщение # 1
Рядовой
Группа: Пользователи
Сообщений: 2
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline
Доброго дня.Працівниця йде в декретну відпустку не використавши повністю основну відпустку, чи потрібно їй виплачувати компенсацію за невикористані дні?
 
AnimoneДата: Вторник, 09.09.2014, 12:32 | Сообщение # 2
Генерал-лейтенант
Группа: Друзья
Сообщений: 704
Награды: 16
Репутация: 53
Статус: Offline
Компенсация за неиспользованные дни отпуска выплачивается только в случае расторжения с работником трудовых отношений, т.е. при его увольнении.
В вашем случае, согласно ст.2 Закона об отпусках, на время предоставления отпуска за работником гарантированно сохраняется место работы. Другими словами, работник продолжает находится в трудовых отношениях, а это означает, что для выплаты ему компенсации нет оснований.


ё-моё!

Сообщение отредактировал Animone - Вторник, 09.09.2014, 12:33
 
yullllla25Дата: Среда, 24.09.2014, 09:51 | Сообщение # 3
Рядовой
Группа: Пользователи
Сообщений: 9
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline
Стаття 83. Грошова компенсація заневикористані щорічні відпустки

  У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за
всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам,
які мають дітей.
  У разі звільнення керівних, педагогічних, наукових, науково-педагогічних
працівників, спеціалістів навчальних закладів, які до звільнення пропрацювали
не менш як 10 місяців, грошова компенсація виплачується за не використані ними
дні щорічних відпусток з розрахунку повної їх тривалості.
  У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство, в
установу, організацію грошова компенсація за не використані ним дні щорічних
відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства,
установи, організації, куди перейшов працівник.
  За бажаннямпрацівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При
цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не
повинна бути менше ніж 24 календарних дні.
  Особам віком до вісімнадцяти років заміна всіх видів відпусток грошовою
компенсацією не допускається.
  У разі смерті працівника грошова компенсація за не використані ним дні
щорічних відпусток, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей,
виплачується спадкоємцям. (Стаття 83 в редакції Закону N 117-XIV від 18.09.98)

Дивлячись на це можна зробити висновок про те, що компенсацію необхідно виплачувати за бажанням працівника не тільки при звільнені!
То як насправді правильно?
 
Викуля6936Дата: Понедельник, 27.10.2014, 12:55 | Сообщение # 4
Рядовой
Группа: Пользователи
Сообщений: 7
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline
Добрий день.Цікавить питання,щодо грошової компенсації невикористаної відпустки.Працюю в міськвиконкомі з 2005 року. Згідно з ст 83. Кодексу Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки написано:За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні. Право на додаткову відпустку я не маю.Основна відпустка 30 календарних днів.Чи можу я взяти 24 календарних днів основної відпустки,а 6 днів компенсації?
 
AnimoneДата: Понедельник, 27.10.2014, 16:20 | Сообщение # 5
Генерал-лейтенант
Группа: Друзья
Сообщений: 704
Награды: 16
Репутация: 53
Статус: Offline
Викуля6936, это ведь чётко прописано как в ст.83 Кодекса, так и в ст.24 Закона об отпусках


Цитата
За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.


ё-моё!
 
AnikoДата: Среда, 05.11.2014, 12:01 | Сообщение # 6
Рядовой
Группа: Пользователи
Сообщений: 15
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline
Якщо педагог звільняється 14 листопад 2014р, як розрахувати дні невикористаної відпустки? Прийнятий 01.06.2001р. Був у відпустці з 01.07.2014 по 11.08.2014р. розрахунковий період (01.06.2013-31.05.2014р.) .Брати  за 12 місяців заробітну плату?
 
AnimoneДата: Среда, 05.11.2014, 13:34 | Сообщение # 7
Генерал-лейтенант
Группа: Друзья
Сообщений: 704
Награды: 16
Репутация: 53
Статус: Offline
Цитата Aniko ()
як розрахувати дні невикористаної відпустки?

Aniko, на предприятии такой учет должен вести кадровик. Как минимум, для подобного расчета он должен ознакомиться со ст. 9 и ст.24 Закона об отпусках. И как максимум, данных, которые вы приводите, недостаточно для того, чтобы ответить на ваш вопрос.


ё-моё!
 
ANNA6724Дата: Среда, 03.12.2014, 18:03 | Сообщение # 8
Рядовой
Группа: Пользователи
Сообщений: 5
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline
Підскажіть будь-ласка, перед звільненням працівник (держслужбовець) бажає використати основні і додаткові відпустки за 2013 та 2014 р.р. (період роботи з 02 січня 2013р.) в кількості 41+43=84, але ж зг.ст.10 Закону Про відпустки загальна тривалість відпусток не може перевищувати 59 кал.днів. То установа вправі надати йому 59 кал.днів відпусток, а решту 25 кал.днів виплатити компенсацію?
 
AnimoneДата: Среда, 03.12.2014, 18:53 | Сообщение # 9
Генерал-лейтенант
Группа: Друзья
Сообщений: 704
Награды: 16
Репутация: 53
Статус: Offline
Цитата ANNA6724 ()
але ж зг.ст.10 Закону Про відпустки загальна тривалість відпусток не може перевищувати 59 кал.днів

Вы невнимательны. В ст.10 Закона об отпусках говорится о продолжительности ежегодного и дополнительного отпусков. За период своей работы (со 2 января 2013 г) работник имеет право на 2 таких отпуска, что не противоречит ст.3 Закона об отпусках, 


Цитата
За бажанням працівника у разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану відпустку з наступним звільненням. Датою звільнення в цьому разі є останній день відпустки.


ё-моё!
 
yaolegДата: Среда, 03.12.2014, 23:05 | Сообщение # 10
Генерал-полковник
Группа: Модераторы
Сообщений: 948
Награды: 29
Репутация: 37
Статус: Offline
ANNA6724http://www.kadrovik.ua/content....iemstvo

Кто хочет - ищет способ, кто не хочет - ищет причину. Сократ.
 
Форум » Бухгалтерський облік » Оплата праці та трудові відносини » Компенсація невикористаної відпустки
Страница 1 из 11
Поиск:

Copyright MyCorp © 2016 | |