як поставити на баланс будівлю - Форум

Сайт для бюджетных учреждений Украины

Главная

Воскресенье, 04.12.2016, 19:14
|
RSS
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
Страница 1 из 11
Форум » Бухгалтерський облік » Облік та списання ТМЦ » Необоротні активи » як поставити на баланс будівлю
як поставити на баланс будівлю
clinikaДата: Вторник, 12.02.2013, 16:49 | Сообщение # 1
Рядовой
Группа: Пользователи
Сообщений: 1
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline
Будь ласка підскажіть як поставити на баланс нову будівлю, якщо :
Установою як Орендодавцем в оренду передано частину нежитлового приміщення 22,9 м2  ( частина сходового майданчика) для будівництва аптечного пункту. Для передачі в оренду було проведено незалежну оцінку цієї площі, згідно якої нараховувалась орендна плата. Після закінчення будівництва підписано акт передачі-приймання приміщення, що придатне до впровадження господарської діяльності (аптека). Як проходить процедура становлення на баланс цієї будівлі ? Чи необхідно проводити додаткову незалежну оцінку приміщення, одже будівництво - це покращення майна?
 
mulberryДата: Вторник, 12.02.2013, 20:44 | Сообщение # 2
Генерал-лейтенант
Группа: Друзья
Сообщений: 515
Награды: 12
Репутация: 42
Статус: Offline
clinika, а хто будував аптеку-ви , чи орендар? Якщо ви, то моя думка така. Суму незавершеного будівництва, яку ви накопичували на  дт 14 "Незавершене будівництво" та кт 402 списуєте згідно вказаного вами акту приймання -передавання ф. ОЗ-2( бюджет) проводками: дт402-кт14 і відповідно збільшуєте вартість цього об"єкту на рах.103, де він раніш облікувався, бух проведення дт103-кт 401 на ту ж суму, яка облікувалась на дт14 "Незавершене будівництво", звідки ви її списали згідно акту. Якщо будував орендар, тоді тонкощів підказати не можу.

Добавлено (12.02.2013, 18:44)
---------------------------------------------
Ось, іще знайшла:
Відповідно до п.146.1 ст.146 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) облік вартості, яка
амортизується, ведеться за кожним об’єктом, що входить до складу
окремої групи основних засобів, у тому числі вартість ремонту,
поліпшення таких засобів, отриманих безоплатно або наданих в
оперативний лізинг (оренду), як окремий об’єкт амортизації. Пунктами 146.11, 146.12 ст.146 ПКУ передбачено, що первісна вартість основних
засобів збільшується на суму витрат, пов’язаних із ремонтом та
поліпшенням об’єктів основних засобів (модернізація, модифікація,
добудова, дообладнання, реконструкція), що приводить до зростання
майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання
об’єктів у сумі, що перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості
всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок
звітного податкового року з віднесенням суми поліпшення на об’єкт
основного засобу, щодо якого здійснюється ремонт та поліпшення.Сума витрат, що пов’язана з ремонтом та поліпшенням об’єктів основних засобів, у тому числі орендованих, у розмірі, що не перевищує
10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на
початок звітного року, відноситься до витрат того звітного податкового
періоду, в якому такі ремонт та поліпшення були здійснені.Відповідно до п.146.19 п.146 ПКУ у разі якщо договір оперативної оренди/лізингу зобов’язує або дозволяє орендарю здійснювати
ремонти/поліпшення об’єкта оперативної оренди/лізингу, частина вартості
таких ремонтів/поліпшень у сумі, що перевищує віднесену на витрати
згідно з абзацом другим пункту 146.11 та пункту 146.12 цієї статті,
амортизується орендарем як окремий об’єкт. При цьому орендарем не
враховується балансова вартість об’єктів оперативної оренди/лізингу, за
якою вони обліковуються на балансі орендодавця. У разі повернення
орендарем об’єкта оперативного лізингу/оренди орендодавцю внаслідок
закінчення дії лізингового/орендного договору, а також у разі знищення,
викрадення або зруйнування об’єкта оперативного лізингу/оренди такий
орендар користується правилами, визначеними пунктом 146.16 цієї статті
для заміни основних засобів. При цьому орендодавець не змінює вартість
основних засобів, яка амортизується, або витрати на суму витрат,
здійснених орендарем для поліпшення такого об’єкта (п.146.20 ст.146
ПКУ). Пунктом 138.2 ст.138 ПКУ визначено, що витрати, які враховуються
для визначення об’єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних
документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат,
обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення
бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II
ПКУ.Отже, якщо договір оперативної оренди/лізингу зобов’язує або дозволяє орендарю здійснювати ремонти/поліпшення об’єкта оперативної
оренди/лізингу, то за умови належного документального підтвердження
понесених витрат орендар має право: суму витрат на ремонт та поліпшення орендованих об’єктів основних засобів включити до витрат, що враховуються при обчисленні об’єкта
оподаткування, в тому звітному податковому періоді, в якому такі
ремонт та поліпшення були здійснені, у розмірі, що не перевищує 10
відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що
підлягають амортизації, на початок звітного року. Частина вартості таких ремонтів/поліпшень у сумі, що перевищує 10 відсотків- не  віднеситься на витрати, а амортизується орендарем як окремий об’єктДжерело[b]: [/b]Єдина база податкових знань
Отож, як я розумію, якщо ремонт /добудову робив орендар( якщо інше не зазначене у вашому договорі оренди), то витрати на поліпшення/добудову орендованого майна ви можете дооблікувати тільки після закінчення договору оренди та акту прийому -передачі орендарем майна. А до цього нараховувати орендну плату по-старому. Принаймні, це було б в межах логіки.


Самый хороший учитель в жизни - опыт. Берет, правда, дорого, но объясняет доходчиво.
 
LuДата: Среда, 13.02.2013, 11:56 | Сообщение # 3
Рядовой
Группа: Друзья
Сообщений: 19
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline
Здравствуйте, помогите разобраться в такой ситуации, мы бюджетная организация, во время инвентаризации обнаружили, что не стоит на балансе подстанция, которая много лет считается нашей, мы даже заключили договор с енергосбытом , что через подстанцию , которая стоит у нас на балансе подается напряжение населению, мы делаем там ремонтные работы, обучем людей с работами на подстанции с высоким напряжением, но вот такая картина нарисовалась в этом году.Скажите можем ли мы сейчас поставить ее на баланс?Как оценить?Помогите, пожалуйста, т.к. директор говорит ставьте сейчас на баланс обнаружено во время инвенатризации, а что мне делать, как правильно поступить я даже и незнаю?
 
ДжулианнаДата: Четверг, 21.02.2013, 20:56 | Сообщение # 4
Лейтенант
Группа: Друзья
Сообщений: 57
Награды: 0
Репутация: 0
Статус: Offline
В мене схожа ситутація: в приміщенні старої котельні клубу  церковна громада своїми силами зробила церкву. Тепер хоче, щоб сільська рада передала приміщення громаді, але як це зробити? На балансі конкретного окремого будинку немає є лише клуб. Як її оцінити?
 
Форум » Бухгалтерський облік » Облік та списання ТМЦ » Необоротні активи » як поставити на баланс будівлю
Страница 1 из 11
Поиск:

Copyright MyCorp © 2016 | |